Kerkhove doet niet al te dramatisch Topscorer Weeda voelt zich thuis bij Apollo'69 Boogerd houdt de nul en kan juichen na zege 'Bru' RUDE 10 Koploper buigt op eigen veld voor concurrent VVGZ Cijfers over het Zeeuwse voetbal Tweede klasse E Zierikzee Vooropgesteld: op de 0-2-overwin- ning van de ploeg uit Zwijndrecht viel niets af te dingen. De ploeg van coach Fop Gouman speelde volwas- sener, feller en geslepener dan MZC'11. Binnen een minuut stond het door Mike Roodhorst al 0-1. Gek genoeg waren de Zierikzeeë- naren niet wakker. Terwijl er op donderdagavond nog zo fel ge traind werd. Zo scherp zelfs dat de training even onderbroken werd. In het begin van de wedstrijd was daarvan niets terug te zien. De re genachtige ambiance, een groot contrast met de sfeervolle derby te gen Bruse Boys van afgelopen week, mocht geen excuus zijn. VVGZ liet rechtsback Rick Gan- zeman opbouwen. Niet zijn beste kwaliteit. In de tien minuten voor rust drong MZC'11 nog wel aan, maar meer dan een schot voorlangs van Luuk van Vossen zat er niet in. Na rust was het direct VV GZ dat de toon zette. Jesse Kalwij bracht in de 46ste minuut een tegenstander in de zestien ongelukkig, maar straf baar, ten val. Serkan Tanriseven schoot de penalty onberispelijk binnen. Deze oud-speler van ASWH groeide uit tot beste man van het veld. Wm- 7" i I Sander Backx zoekt naar een opening in het duel met VVGZ. In de zestigste minuut instru eerde trainer Adriaan Nieuwen- huijse zijn achterhoede om alles lang te spelen. Ganzeman en Jaimy Matthews moesten plaatsmaken voor Rody Vermue en Jesse van Vlies. Lange ballen, werd het de vies. MZC'11 was enkele malen heel dicht bij een goal, maar stuitte keer op keer op de uitblinkende keeper Diony Vente. ,,Wij waren vandaag niet goed genoeg", concludeerde Nieuwen- huijse. Na afloop vroeg hij zijn spe lers bij zichzelf ten rade te gaan. ,,Ik had zelf ook niet verwacht dat VVGZ zo fanatiek zou beginnen. We zijn teleurgesteld dat we daar geen antwoord op hadden en moe ten leren van deze nederlaag." NUMANSDORP ,,Ik had wel veel te doen, maar het was niet echt een schiettent. Ik zat er een paar keer goed tussen'', ba gatelliseerde Kenneth Boogerd zijn eigen prestatie. Iedereen was het erover eens dat vooral de doelman van Bruse Boys bepalend was voor de 0-1- overwinning van zijn ploeg in Numansdorp. De 22-jarige sluitpost zag ploeggenoot Joost de Witte in de 82ste minuut de winnende maken, tegen een sterke te genstander. ,,Als team hebben we goed en compact gespeeld. Voetballend gezien was het veel beter dan vorige week. We kunnen écht wel voetballen." De tweede helft gaf hem een goed gevoel. ,,Ik keerde twee keer een kans in een één-te gen-éénsituatie. Dat gaf ons nog meer geloof.'' De Witte maakte uiteindelijk de winnende. Boogerd: ,,Ik stond te juichen op de mid denlijn. Dit was een echte teamprestatie. En ik heb voor de eerste keer dit seizoen de nul gehouden.'' Nee, het is geen record. Zaterdag middag om vijf uur landde het eerste appje al: 44 doelpunten in één speelronde, is dat wel eens eerder gebeurd? Dus wel. Het is zelfs nog wel eens gekker geweest. Maar de gigascores zaterdag in de vierde klasse A waren natuurlijk wel bijzonder. Vlissingen spande met Jong Ambon de kroon met een 10-4- overwinning, maar de dubbele cij fers van Apollo'69 (10-0 bij Schoondijke) en bij Cadzand- Wolfaartsdijk (1-9) tikten ook lek ker aan. De bottleneck was echter vooral het duel Nieuwland-Spui. Daar had het scorebord het rustig (1-1). Té rustig voor een record. Op zondag 18 april 1999 werd in de vijfde klasse namelijk 47 keer gescoord in zes wedstrijden. Let op: bij geen enkele wedstrijd wer den de dubbele cijfers gehaald, maar het minimumaantal goals in één wedstrijd was zes. Dat was bij Oostburg-Domburg, waar de be zoekers met 1-5 (rust 0-1) wonnen. In de overige vijf duels ging het helemaal los: Koewacht-Graauw 5-2 (1-1) De Noormannen-Hulsterloo 1-7 Philippine-Aardenburg 3-4 (1-1) Walcheren-Jong Ambon 9-2 (7-2) Zeelandia-Corn Boys 8-0 (2-0) (let voor de grap even op de rust standen tussen de haakjes) Gaspedaal Het recordaantal van 47 goals werd nog een keer gehaald, op zaterdag 21 april 2018. In de derde klasse haalden RCS en VCK toen allebei de dubbele cijfers en werd ook in de overige duels flink op het gas pedaal gedrukt. Maar toen bestond een speeldag uit zeven wedstrij den. De 44 goals van zaterdag (in zes wedstrijden dus) waren dan net iets specialer. Alleen jammer van Nieuwland-Spui. Klaas Verspoor Westkapelle Eerder verloor De Noormannen bij Dauwendaele (4-1), GPC Vlissin- gen (1-3) en Zeelandia Middelburg (0-8). Alleen tegen Lewedorpse Boys pakte de ploeg van Kerkhove drie punten. ,,Wij kijken ook naar boven hoor'', reageerde Kerkhove gevat op de stand en de positie van zijn ploeg. Het typeert de 42-jarige trainer, die voor het zevende sei zoen de scepter zwaait bij De Noor mannen. ,,Het plezier moet voorop staan, maar het is ook een mix met presta- tiefbezig zijn'', aldus Kerkhove. ,,Ik ben al blij dat we weer kunnen voetballen en het is leuk om elke zaterdag bezig te zijn. Vandaag kwam het er niet uit bij ons. Uit twee standaardsituaties scoort VCK (kopgoals Pieter Hage en Ton Hille- brand uit een corner, red.) en wij hebben zelf hélemaal geen kansen gehad.'' De toch al niet brede selectie bij de ploeg uit Westkapelle werd de afgelopen weken steeds een beetje verder uitgedund. ,,Mijn aanvoer- der Erwin Pouwelse, al jaren top scorer, heeft één volledige wed- strij d gespeeld en is nu weer gebles seerd. En Rens Janisse heeft heel de competitie nog niet gespeeld. Ik kan niet in mijn favoriete opstelling spelen, maar daar moet ik niet over klagen. Vandaag had ik nog elf fitte selectiespelers.'' Puntjes sprokkelen Volgende week wacht in Luctor Heinkenszand de volgende zware tegenstander. Kerkhove beseft dat er in deze situatie nauwelijks iets te halen is. ,,Wij moeten nu gewoon puntjes gaan sprokkelen en niet al te dramatisch gaan doen'', zegt hij. ,,Maar niet de teugels niet laten vie ren, want dan spelen we zo in de vierde klas.'' SCHOONDIJKE De doelpun ten vielen zaterdag in de vierde klasse A als rijpe appels van de bomen. Bij Jong Ambon-Vlis- singen werd het 4-10, Cad- zand-Wolfaartsdijk eindigde in 1-9 en ook Apollo'69 boekte een monsterzege. In en tegen Schoondijke werd het 0-10. Opvallende man bij de forma tie van J ordy Heikens tot nu toe is Masciano Weeda. De aanval ler scoorde nog in elke wed strijd die hij speelde. Ook tegen Schoondijke voegde hij weer twee doelpunten toe aan zijn totaal. ,,Ik ben aan een lekkere serie bezig. Jammer dat ik een wedstrijd geschorst was door dat ik naar mijn mening tegen Nieuwland een onterechte tweede gele kaart kreeg. Maar ik draai lekker en het team is ook goed op elkaar ingespeeld." Vorig seizoen verhuisde hij naar Goes en verruilde hij Veere voor Apollo'69. ,,Onder- tussen woon ik in Vlissingen, maar ik heb het enorm naar mijn zin bij de club. Een paar teamgenoten zijn nu ook mijn beste vrienden geworden.'' maandag 1 november 2021 PM MZC'11 is niet bij de les en slikt eerste nederlaag 0 MZC'11 2 VVGZ 1. Mike Roodhorst 0-1 47. Serkan Tanriseven 0-2 Teleurgesteld waren de spelers van MZC'11 na afloop van het duel met VVGZ. De koploper leerde van de nummer twee hoe je een resultaat over de eind streep trekt. De onderlinge af stand op de ranglijst bedraagt nu slechts twee punten. Gerit van Loon 'V w. fy. y FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Rudy Boogert (1-1) Met drie punten uit vijf duels staat De Noormannen in de derde klasse A op de elfde plaats. Tegen VCK had de ploeg zaterdag weinig in te brengen en slikte het een kansloze 2-0-ne- derlaag. Voor trainer Lennard Kerkhove is het duidelijk: ,,Wij hopen dat we in de derde klasse kunnen blijven.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42