85 mannen in quarantaine in noodopvang asielzoekers Middelburg Ruben Oele (12) speelt Miles Davis Saxofonist doet mee aan het Prinses Christina Jazzconcours Regen en wind weerhielden honderden wandelaars er niet van om zaterdag mee te doen aan de Mallard Mars, door de omgeving van Nieuwdorp en Arnemuiden. 541 mensen, verdeeld over vier afstanden, deden mee aan de mars. Een stuk meer dan zich tot deze week hadden aangemeld; toen stond de teller nog 'maar' op driehonderd. De routes voerden langs het oorlogsmonument nabij het Mallardviaduct waar een herdenkingsplechtigheid werd gehouden. De naam van de Mallard Mars slaat op de operatie waarbij geallieerde troepen begin november 1944 het Sloe tussen Walcheren en Zuid-Beveland overstaken.zeeland 4 De groep van 85 mannen in de eve nementenhal van Frans Lievens gaat op advies van de GGD tien dagen in quarantaine. De be smette mannen worden apart ge houden van de rest. Bij de mede werkers - gemeente, Rode Kruis, beveiliging en vrijwilligers - zijn geen besmettingen aangetroffen. Jan-Willem de Wolf van de ge meente Middelburg: ,,Wij gaan maandag in overleg met het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoe- Zolang er besmettingen zijn, kunnen we geen nieuwe mensen hier hebben kers) om te bekijken of en wanneer de mannen die besmet zijn, naar el ders worden overgebracht. Dat is nu dus nog niet duidelijk. We kun nen ze niet zomaar op straat zet ten.'' Van de 93 mannen die vorige week zondag in Studio A58 arri veerden, werden er afgelopen maandag zeven positief getest op corona. Halverwege de week wer den acht mannen overgebracht naar een andere locatie. De GDD neemt over vijf dagen opnieuw Co- vidtesten af. ,,Voorlopig is het: mondmaskers op in de hal, handen wassen en anderhalve meter af stand. Dat laatste is soms best las tig.'' De nieuwe groep van zo'n hon derd asielzoekers die nog in de hal gehuisvest zou worden, komt voor lopig niet. „Zolang er besmettingen zijn, kunnen we geen nieuwe men sen hier hebben. Maar het is niet al leen de medische situatie waardoor er nu geen nieuwe asielzoekers ko men. De Middelburgse huisartsen zijn nu ook nog niet klaar voor nog een nieuwe groep van honderd mensen'', aldus De Wolf. Biljarttafel De oproep die de gemeente heeft gedaan voor spelletjes, heeft overi gens wel zijn vruchten afgeworpen, vertelt De Wolf. ,,Dat komt nu wel heel goed uit nu niemand naar bui ten mag. We hebben veel waarde volle spullen gekregen. Daar zit van alles bij. Zelfs een biljarttafel. Ver der veel kaartspelletjes, sjoelbak ken, tafelspellen. En puzzels. Een man is nu al twee dagen bezig met een puzzel van duizend stukjes.'' ,,We hebben nu genoeg spelle tjes. We proberen de bewoners ver der bezig te houden door ze te laten helpen met van alles en nog wat in de hal, zoals schoonmaken en ve gen. Bezoek ontvangen is uit den boze. Dat staat ook in de huisregels. Het risico dat er dan besmettingen binnengebracht worden, is te groot. Bovendien is de hal daar niet op in gericht." De opvang is voor een half jaar, met de mogelijkheid tot verlenging met een half jaar. Maar als eerder blijkt dat deze opvang niet langer nodig is, kan die afgebouwd wor den. Het COA kampt landelijk met een beddentekort. I maandag 1 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 oor weer Veertien nieuwe besmettingen In de Middelburgse noodopvang voor asielzoekers Studio A58 zijn veertien nieuwe Covidbe- smettingen geconstateerd. Dat bleek zaterdagavond uit de tes ten die de GGD die dag afnam. Annemarie Zevenbergen Middelburg -Jan-Willem de Wolf, gemeente Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21