'Het zal toch wel een keer doorgaan?' Deelauto's worden nauwelijks gebruikt Hoek gaat onderuit Verwachte populariteit is uitgebleven Ajax vergaloppeert zich in Almelo Walcheren Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist snakt naar een nieuwe trainer Kim Hollestelle, Milan Buijs, Colin Bisschop (vlnr) van De Knosseljèrs uit Kloosterzande zijn druk met de bouw van de carnavalswagen. Vorig jaar ging de optocht vanwege de storm niet door, maar de leden hebben goede moed dat ze in 2022 nu wel kunnen uitrukken. ,,Het zal toch wel een keer doorgaan?'' »zeeland 2 PSVen Feyenoord sluipen dichterbij Ton Voermans Utrecht Uit onderzoek van kennisplatform voor mobiliteit CROW dat van daag wordt gepubliceerd, blijkt dat er op papier inmiddels 971.000 au todelers zijn. Dat lijkt heel wat, maar eerder deze maand kwam een ander instituut met heel an dere cijfers: 200.000 mensen heb ben afgelopen drie jaar minimaal één keer een deelauto gebruikt, of tewel 2 procent van de mensen met een rijbewijs. Van alle autoritten wordt slechts 0,02 procent met een deelauto ge daan en dat aandeel is volgens Kennisinstituut Mobiliteit (KiM) sinds 2014 niet gegroeid. Van de actieve autodelers gebruikt meer dan de helft de deelauto hooguit een paar keer per jaar en dan nog vaak ten koste van het openbaar vervoer. De beoogde daling van het autobezit door de deelauto is verwaarloosbaar. De verwachtingen waren heel anders. In 2015 werd nog gedacht dat deelauto's voor 20 procent van In de praktijk blijken mensen liever te beschikken over een eigen auto de automobilisten interessant zouden zijn. In de Green Deal Au- todelen II uit 2018 streefden over heid en bedrijfsleven nog naar 100.000 deelauto's en 700.000 ge bruikers. Het bleken luchtkaste len. Wat er wél is gebeurd: sinds 2015 zijn er 915.000 personenauto's bij gekomen in Nederland. Hoogleraar transportbeleid Bert van Wee van de TU Delft: ,,Een aantal jaar geleden was delen bijna een hype. Deelauto's zouden gangbaar worden, omdat ze goed koper en praktischer zouden zijn. In de praktijk blijken mensen lie ver de beschikking te hebben over een eigen auto. Voor een deel van de mensen biedt de auto ook ple zier en status en dat is natuurlijk minder bij een deelauto. Van een flop wil ik niet spreken, want er zijn bedrijven die geld verdienen met deelauto's, maar de hoogge spannen verwachtingen zijn niet uitgekomen.'' Handig Toch kan een deelauto handig zijn, denken bijna 1 miljoen Nederlan ders: je weet nooit wanneer je er een nodig hebt. Dat verklaart vol gens het onderzoek van CROW waarom honderdduizenden men sen zich toch aanmelden om zo'n auto te kunnen gebruiken, maar in bijna 800.000 gevallen blijft het daarbij. P9 maandag 1 november 2021 12°C 11688 55555 Orv-WW ovz&b Otolift, dé meest gekochte traplift van Nederland Bel 0800 - 444 770 6 of ga naar Otolift.nl SPORT 9 SPORT 2 EN 3 Deelauto's worden nauwelijks gebruikt. Bijna een miljoen mensen hebben zich ooit inge schreven bij een deelauto- dienst, maar 80 procent maakt daar nooit gebruik van. -Bert van Wee, hoogleraar Wisselvallig en koel Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 V Niet goed geld terug Ook huur tweedehands 48 uur levertijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1