Geld&Geluk 'IEDEREEN IS HIER ZO HULP VAARDIG' Manuel en Roberto vinden dat we in Nederland veel belasting betalen. 'Maar je krijgt wel waar voor je geld.' Manuel 'Sinds vorig jaar september woon ik in Nederland. Roberto is hier sinds maart. We komen uit Venezuela en leerden elkaar kennen in Chili, waar we allebei werkten.' Roberto 'Ik volg vijf dagen per week een taalcursus Nederlands. Ik wil snel mijn BIG- registratie halen zodat ik hier kan werken als tandarts. De taalcursus kost 500 euro per maand. De meeste dingen betaalt Manuel.' Manuel 'Als jij straks een baan hebt, verwacht ik dat je meer gaat verdienen dan ik.' Manuel 'Ik kon ons appartement kopen met Nationale Hypotheek Garantie. Het stond op Funda voor 225.000 euro, ik bood 255.000.' Roberto 'Alles kost hier veel geld.' Manuel 'Niet zoveel als in Denemarken, waar ik vaak kom voor werk. Ik probeer te besparen. We koken elektrisch en hebben een warm waterboiler. Dat scheelt 1400 euro per jaar. Ook fietsen scheelt geld. Mijn rijbewijs is hier niet geldig, ik heb een elektrische fiets van 2500 euro, mijn duurste bezit.' Roberto 'Ik wil leren fietsen. We zijn zo geluk kig dat we hier samen kunnen zijn. In Chili zouden we nooit hand in hand durven lopen. Samen boodschappen doen vind ik ook leuk.' Manuel 'We koken bijna altijd, maar soms bestellen we pizza of sushi.' Roberto 'Manuel wil zelf klussen, bijvoorbeeld badkamertegels vervangen. Geen goed plan.' Manuel 'Ik leer klussen via YouTube, scheelt duizenden euro's. Daarin ben ik krenterig.' Roberto 'Maar belastingen vind jij geen probleem.' Manuel 'In Zuid-Amerika heb je die enorme belastingdruk niet, maar ik zie er de voordelen van. Ik ben echt heel gelukkig met alle over heidsinstellingen, ook de immigratie- en naturalisatiedienst. Ze zijn zo hulpvaardig. Je krijgt hier waar voor je belastinggeld.' Roberto 'Voor Napoléon betalen we honden belasting.' Manuel 'Honderd euro per jaar.' Roberto 'Zijn verzekering is 26 euro per maand.' Manuel 'Zijn eten kost 30 euro per maand. Voor zijn speelgoed heb ik een maandbudget van 10 euro.' Roberto 'Hij heeft te veel speelgoed.' g MEZZA19 O O O O O OP Manuel Aramayo (30, links) is onder zoeker van bedrijfs processen. Roberto Soto de Freitas (23) is tandarts. Manuel en Roberto wonen in een appartement in Hilversum. BESTE KOOP Manuel 'Mijn mops hond Napoléon. Meegenomen uit Argentinië.' Roberto 'Voor mijn vader in Venezuela kocht ik schoenen. Kostte me zowat een maandsalaris, maar het was het waard.' GROOTSTE MISKOOP Manuel 'Een buik spiertrainer die ik nooit gebruik.' Roberto: 'Een zonnebril van Ali- Express. Troep.' Roberto 'Ik hoop het.' Manuel 'Dat vind jij.'« Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl O Z) O 2E O I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99