'Marco zag me niet staan, ik vond hem erg knap in zijn sjieke regenjas' kleine Bobby als druktemaker. James, die nu in de brugklas zit. En zijn discobal in de keuken zet als we in pyjama gaan dansen.' Je zei deze zomer dat corona je minder ambitieus maakte. 'Niet alleen corona, ook het over lijden van Kiki. Het is in korte tijd heel snel gegaan. Van 'ik voel me niet lekker' toen ze op vakantie was, naar in een maand chemo. Je kunt er niet bij met je hoofd dat zo'n jong meisje op een gegeven moment is uitbehandeld. Ik heb gezongen op haar uitvaart, dat heb ik alleen maar kunnen doen omdat ik het verdriet die dag niet binnen liet komen. Korte tijd later ging ik op vakantie, en heb ik, zodra de kinderen naar bed waren, veel moeten huilen. Ik had op mijn zestiende dezelfde dromen als Kiki. Ze zijn uitgekomen terwijl zij niet eens zeventien mocht worden. Onverteer baar. Ik ben meerdere mensen verloren in mijn leven, maar dit hakte er het meest in. Haar overlijden heeft mij voorgoed veranderd.' 'Ik relativeerde te veel. Als ik een prijs win, denk ik: ach het is de populariteitsprijs, dat betekent niet dat je ook de beste bent. Voor Chantals Pyjama Party zat ik een beetje te klagen. Over het decor en of het wel leuk zou worden. Kiki zei: 'Wat vervelend dat je dit moet doen van je bazen bij RTL 4.' Toen dacht ik: Ik moet eigenlijk helemaal niks. Ik kwam zelf met het idee en ik mag dit doen van Peter van der Vorst. Daar moet ik meer van genieten. Dat ik zo'n mooie gekke grote studio mag staan. Met driehonderd man in pyjama. En we worden er nog voor betaald ook.' 'Het theater in. Solo, misschien met een paar anderen. Zingen, dansen, spelen, verhalen vertellen. Maar dat ik daar nu nog geen tijd voor heb gemaakt, zegt genoeg. Dat komt dus nog wel.' Jaren geleden kreeg Marco een burn-out. Hoe voorkom je dat jij er een krijgt? 'Die burn-out was verschrikkelijk. Ligt er ineens iemand dagenlang in bed te huilen van ellende. Ik wist niet wat ik moest doen. Als iemand een wond heeft, plak je een pleister. Dit mentale is niet zomaar op te lossen. Hij heeft alles gedaan wat men dan zegt wat je moet doen. De stappen, de stadia, de tools. Kennelijk kropte hij alles op. Hij ventileerde niet. Dat doe ik wel. Ik kan godver'en, briesen en janken. Ik denk dat ik vaker de spons uitknijp. Na alles wat er is gebeurd heb ik me voorgenomen ook meer te ventileren als me iets moois over komt. Relativeren is een goeie eigenschap, genieten een nog betere. Dat lukt me steeds meer.' 18 Hoe bedoel je dat? Je hebt gezegd dat je niet meer tot je zestig ste wil presenteren. Wat wil je nog wel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98