'Mensen zijn honden. Ze ruiken je angst en dan ben je er geweest' MEZZA 15 'Ik moet er om lachen. Wat is de definitie van zondagskind? Als dat betekent dat je samen bent met de liefde van je leven, kinderen hebt, gezond bent en mag doen waar je vroeger van droomde, dan ben ik dat. Maar het is niet zo dat ik langs de kant van de weg op de bus stond te wachten en dat Joop van den Ende kwam aanrijden, stopte en zei: wil je beroemd worden, stap in. Het is me niet aan komen waaien.' Wat heb je ervoor gedaan? 'Een goede opleiding gevolgd, de juiste paden bewandeld en de juiste mensen ontmoet. Voor de première van Beauty and the Beast zei Joop van den Ende tegen Ivo Niehe: "Ik heb een hoofdrolspeelster en die moet jij interviewen, want niemand kent haar nog." Naar dat interview zat Debbie de Jong te kijken. Zij produceerde de Staatsloterijshow en had een sidekick nodig naast Carlo Boszhard. Albert Verlinde riep: "De nieuwe Mies Bouwman is opgestaan," maar twee jaar later liep Idols 3 minder en was ik weer dat onervaren musicalmeisje dat af en toe wat presenteerde. Daar was ik klaar mee. Ik wil niet van alles iets kunnen. Ik ben gestopt met musicals omdat ik me verder wilde bekwamen in presenteren.' Als een perfectionist. 'Er zijn presentatoren aan wie wordt gevraagd hoe het program ma eruitziet en dan zeggen: ik moet de eerste uitzending nog zien. Daar snap ik niks van. Ik wil erbij zijn tijdens de montage, zien hoe het gemaakt wordt. De teksten meeschrijven, op de redactie zijn. Ik wil investeren in mezelf. Vroeger observeerde ik veel. Doe ik nog. In een studio ga ik alle hoekjes af. Als een hondje dat gaat plassen. Daardoor voel ik me zekerder. Als ik workshops geef aan presen tatoren, zeg ik altijd: je bent nooit Ondanks die eenzame start word je vanwege al dat succes een zon dagskind genoemd. Irriteert dat je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95