Kunst op het wad 'Iedereen boos, dat is erger dan corona' 'Dit boek is weliswaar verschenen in 2007, maar het verhaal wordt steeds meer werkelijkheid en steeds meer toekomst. Het gaat over de veranderingen in Europa, de vluchtelingenstromen die er toen waren en waar we ook nu nog middenin zitten. De multiculturele samenleving is mislukt hoor je weleens, maar je kunt niet spreken over mislukt. Het is gewoon een feit. Als je lenig van geest wilt blijven, zul je je ervoor open moeten stellen.' BIJPRATEN 'Ik heb geen oplossing voor dit lastige vraagstuk, maar ik vind het leuk om erover met een zaal van gedachten te wisselen. Ik kom niet alleen iets vertellen, ik kom ook om iets te horen. We neigen ernaar met eenduidige oplossingen te komen en ieder begraaft zich in z'n eigen gelijk. Iedereen is ook zo boos, dat is een erger virus dan covid, als je het mij vraagt. Ik pleit voor fluïdi- teit: je in een ander verplaatsen. Lezen is een mooi middel. Maar schaam je ook niet voor je achterdocht en angst. Zoals Frank Zappa zei: 'A mind is like a para chute. It doesn't work if it is not open.' Mensen met sluitende oplossingen wantrouw ik, het is prettig om je twijfel te tonen. Dat ga ik doen: een maand lang heerlijk twijfelen.' MEZZA 9 AMELAND is altijd de moeite waard, maar in november nog een beetje meer. Dan is het voor de 25ste keer Kunst- maand Ameland en dat betekent dat meer dan honderd kunstenaars uit binnen- en buitenland op het eiland expo seren. Daarnaast zijn er filmavonden, literaire avonden, kunstfietstochten en -wandelingen en diverse muziek- optredens. kunstmaandameland.com Tijdens Nederland Leest in november krijgen bezoekers van deelnemende bibliotheken het boek De wandelaar van ADRIAAN VAN DIS cadeau. Overal in het land zijn literaire optredens en evenementen te bezoeken. Waarom is De wandelaar dit jaar het cadeauboek van Nederland Leest? Wat hoopt u te bereiken tijdens de campagne Nederland Leest?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89