Heleen van Royen Vorigjaar verrasten op mijn verjaardag met draadloze oortjes. Toen ik ze aansloot op mijn mobiel bleken ze 'Airpods van Sam' te heten. Sam had de pro-versie aangeschaft en gunde mij zijn afdankertjes. Ik klaag niet want ze deden het prima en ik voelde me erg hip met de witte stokjes in mijn oor. Toen de draadloze oortjes voor het eerst op de markt kwamen, had ik er keihard om gelachen. Wat zagen die dingen er idioot uit, daar ging toch niemand mee rond lopen? Zo onpraktisch ook. Ze vielen vast bij het minste of geringste uit je oren en ze waren knetterduur. Ik zou er nooit aan beginnen, dat wist ik zeker. Zeg nooit nooit, zei mijn moeder altijd. En zoals altijd had ze gelijk. Want een iPhone, daar zou ik ook nooit aan beginnen. Ik was de laatste persoon op aarde die zich krampachtig aan haar BlackBerry vastklampte, omdat die een echt toetsenbordje had en geen touch screen. Maar uiteindelijk ging ook ik om. De oortjes en ik werden dikke vrienden. Ik vond ze superhandig. Geen gehannes met een lange draad die in de knoop gaat. Makkelijk op te bergen. De enige die mijn feestje verstoorde, was Bart: 'Jij bent die dingen binnen een week kwijt,' voorspelde hij. 'Wedden?' Ik nam me voor hem het tegendeel te bewijzen en was extra zuinig op mijn witte afdankertjes. Dat ging een tijdje goed, totdat het mis ging. Ik raakte het oplaad- doosje met inhoud kwijt. Het moet zich nog ergens in ons huis bevinden, dat denk ik echt. Maar we hebben een groot huis en de vrouw die dat schoonmaakt, kan ze nergens vinden. Dus ik kocht een gloednieuw, eigen paar. Toen ik niet lang daarna van het nieuwe setje ook een oortje verloor, schaamde ik me zo dat ik stiekem een los rechteroortje op Marktplaats kocht. Weer ging het lang goed maar vorige week zaten de oor tjes in mijn oor en loste het doosje ineens in rook op. Het moet ergens in mijn auto liggen. Die is niet heel groot, wel vies, Bart maakt hem soms schoon als hij hem te smerig vindt om erin te stappen. Ik ben er nu al zes keer doorheen gegaan, maar nergens gloort de witte hoop. Er restten mij twee keuzes: of een oplaaddoos op Markt plaats scoren of mijn twee losse oortjes verkopen en een complete nieuwe set aanschaffen. Als ik dat doe, kan ik net zo goed voor de verbeterde versie gaan. Ik bel mijn zoon. 'Hoe bevalt die pro-versie jou?' 'Heel goed.' 'Zijn ze echt beter?' 'Ja, veel beter. Ze hebben ook ruisonderdrukking.' Ik ben om. De zelfverkozen koningin van Marktplaats verkoopt haar losse oortjes, schaft peperdure pro's aan en blijkt een heel gemiddelde consument te zijn, die zich eerst verzet tegen veranderingen, ze daarna omarmt en zich vervolgens afvraagt hoe ze ooit zonder al die heerlijke nieuwerwetsigheden uit de kokers van slimme marketeers heeft kunnen leven. 5 s MEZZA 7 Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (35). Ze is moeder van Olivia (28) en Sam (25) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. De oortjes en ik werden vrienden LU 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 87