I Vroeger waren ze voor de pot, tegenwoordig gooit COR VAN HOUTEN (67) de vis terug in zee. Als hij terugkomt van het strand staat zijn vrouw in het clubgebouw achter de bar. OOIT HAALDE COR iets uit een binnenwater, wat ze hier in Noordwijk 'het zoete' noemen, maar ergens begin jaren tachtig maakte hij kennis met het strand- vissen - en bleef hangen. Omdat het beduidend meer bij hem oproept, de weidsheid van de zee die altijd in beweging blijft. Het water kan hij inmiddels lezen: aan de bovenkant, de golfslag, zien wat op de bodem gebeurt. Sinds zijn beginperiode bij HSV De Sportvisser is er onnoemelijk veel veranderd. Het materiaal bij voorbeeld, de hengels en de lijnen. En de destijds nog rijkelijk aanwezige vis, vooral kabeljauw, die zich volgens biologen definitief naar het noorden heeft verplaatst. Het opwarmende water bracht grote verschuivingen met zich mee. Alleen de bot, zijn specialiteit, bleef altijd aanwezig. Vroeger viste hij soms nog 'voor de pot', nu wordt tijdens wedstrijden elke vangst meteen gemeten en teruggezet. Als je er eentje van een pond of tien uit trekt, doet dat iets met je: een oergevoel, een soort overwinningsroes. Door de jaren heen klom Cor naar de top van het competitiegebeuren, toen kwamen de bestuursfuncties erbij en in 2019 vroeg Sportvisserij Nederland hem de jeugd te gaan coachen. En dus neemt hij minder deel aan wed strijden, zeker als-ie met alle spullen over hoge duinen heen moet. Dan begint toch de leeftijd op te spelen. Tegenwoordig kan Cor net zo genie ten als hij - aanwijzingen gevend - achter die jongelui staat en ze zich kwalificeren voor het WK. Zijn vrouw hengelt zelf niet, maar doet vrijwilligerswerk in de kantine. Als hij terugkomt van het strand staat zij vaak in het clubgebouw achter de bar. Heel gezellig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 84