Onze Tweede Kamer wordt een filmset met middelmatige acteurs Partijen willen actie na bedreiging van advocaten MH17 Natuurlijke oplossing bij een droog trekkerig gevoel en korstjes in de neus I I 6 OZCAN AKYOL VOIGirRAVEL AimmKAWTJS M37 £>3 P3ÖRV Het was een akelig onder onsje in de Tweede Kamer: Renske Leijten (SP) vroeg op hoge poten tijdens een debat aan Sylvana Simons (Bijl) of zij haar een racist vond. Wie de voorgeschiedenis wilde begrijpen van deze merkwaardige confrontatie, want zo mogen we het tafereel wel noemen, moest kennelijk op Twitter zijn, want daar had het een en ander plaats gevonden tussen sympathisanten, leden en parlementariërs van de partijen. Toen Wybren van Haga (BVNL) ook een duit in het zakje deed, werd het helemaal een klucht. Hij eiste een ander antwoord van Simons: 'Vindt u dat er een kogel door mijn kop gejaagd moet wor den? Dat wil ik graag weten.' Ik dacht vooral: waar kijk ik naar? Het interesseerde me ei genlijk al helemaal niet meer wie gelijk had. De teloorgang van de Nederlandse politiek werd in een notendop in beeld gebracht door mensen die helemaal niet die specifieke intentie hadden. Politiek wordt tegenwoordig persoonlijk gemaakt, en als dat het geval is, verdwijnt de inhoud naar de achtergrond, want die is dan eventjes onderschikt aan de beeld vorming. Wat dat laatste betreft, bewees het team van Wopke Hoekstra (CDA) dat we met een trend heb ben te maken. In het boek Code Rood van jour nalisten Peter Kee en Thijs Broer Politiek wordt persoonlijk en de inhoud verdwijnt naar de achtergrond valt te lezen dat de christendemo craten een mislukte poging deden om een negatieve campagne op te zetten tegen demissionair premier Mark Rutte. Als je het zelf echt niet meer weet, kun je nog altijd de ander afschilderen als slechterik. Onze Tweede Kamer verandert van lieverlee in een grote filmset, met allerlei middelmatige acteurs die weten dat hun armoedige dia logen heel snel verspreid zullen worden op verschillende sociale media - zij helpen immers zelf met het distribueren. Als neutrale toeschouwer, zo als ik ben, en u misschien ook, kun je eigenlijk maar twee dingen doen. Of je gaat serieus meepraten over de waanzin die te berde wordt gebracht. Of je haakt gewoon af, vanwege het gebrek aan niveau. Als er chagrijn tussen politici bestaat, ver verwijderd van de inhoud, doen ze er beter aan om dat in beslotenheid, als volwas senen met elkaar te bespreken. Er is vast wel iemand die wil bemiddelen. Nu krijgen we vooral te zien dat Kamerleden ook kin derachtig zijn. En dat straalt af op de hele politiek. Volgens RTL Nieuws zijn verschil lende advocaten de afgelopen maanden onder meer door auto's gevolgd tot aan hun woning. Acht van hen spraken vorige maand met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veilig heid (NCTV). Die stelde toen dat Rusland op verschillende manie ren heeft geprobeerd de advocaten te hinderen en te intimideren, al dus RTL Nieuws. Er zouden vier voorvallen zijn gemeld. Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma van D66 wil dat de Russische ambas sadeur op het matje wordt geroe pen en dat alle betrokken perso nen worden uitgezet. VVD'er Je roen van Wijngaarden spreekt van een 'grof schandaal' en vindt ook dat de ambassadeur ontboden moet worden. Tom van der Lee (GroenLinks) noemt het bericht 'zeer ernstig'. 'Het kabinet dient te reageren met adequate bescher ming voor advocaten, maar ook met een stevige reactie richting én zo nodig met additionele sancties tegen Rusland', twitterde hij. ,,Dit lijkt een nieuw dieptepunt in de MHi7-zaak en de rol van Rusland daarin'', zegt Hilde Palland-Mul- der (CDA). Zij wil een nadere toe lichting van het kabinet. De NCTV laat weten dat de dienst er alert op is dat het MH17- proces veilig en ongestoord kan verlopen. ,,Daarbij behoort het ook tot de taken van de NCTV om betrokken partijen te informeren. In algemene zin zijn alle betrok ken organisaties rond het proces zich bewust van (digitale) drei gingen.'' Op het RTL Nieuws bericht gaat de NCTV niet in. De advocaten van de nabestaan den zijn verenigd in het rechts- bijstandsteam. ,,Wij geven geen enkel commentaar'', laat Sander de Lang van dit team weten. Door de ramp met vlucht MH17 op 17 juli 2014 kwamen alle 298 in zittenden om het leven, onder hen 196 Nederlanders. Het straf proces tegen vier verdachten gaat maandag verder. Advertentie De neus als filter Verstopte neus? Beschermt en bevochtigt 'Verzorgt schrale, droge plekjes in de neus' 9-daagse reis incl. ferryovertocht, bungalow met sauna en excursies, v.a. 595 p.p. Kijk op voigt-travel.nl/finse-winter m 035 69 90 322 ZATERDAG 30 OKTOBER 2021 GO Y @OzcanAkyol GroenLinks, D66 en VVD willen dat het demissionaire kabinet stappen neemt naar aanleiding van het bericht van RTL Nieuws dat advocaten van de nabe staanden van vlucht MH17 worden geïntimideerd, waar schijnlijk door Rusland. ANP Den Haag Een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog is. Dit kan voor komen in het najaar en de win ter, wanneer de lucht droger is. Ande re redenen zijn centrale verwarming, airco, hormonale veranderingen en medicijngebruik. A.Vogel Cinuforce neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. Ademen door een gezonde Vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert 10.000 liter ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stof deeltjes, bacteriën en virussen bin nendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Dan kan droog neusslijmvlies leiden tot een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus of korstjes. MtvwpMy Neusspray A.Vogel Forte en Extra Forte Neusspray* Werkt effectief bij neusverkoudheid Opent de verstopte neus in 2 min" A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korstjes* beschermt en bevochtigt de neushol tes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van be schadigd neusslijmvlies voorkomen. Met 100% natuurlijke ingrediënten die de genezing van het neusslijm vlies ondersteunen. Persoonlijk ad vies? Mail info@avogel.nl Neusspray Oroog neusslijmvlies Korstjes Neusspray Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. *Aangetoond in gebruikers onderzoek (Forte 44% van de gebruikers, Extra Forte 49% van de gebruikers). KOAG-nr. 11-0121-5928 A.Vogel B.V., info@avogel.nl VAN REIZEN NAAR BELEVEN c Beleef de sprookjesachtige Finse winter met je eigen auto! In Zuid-Finland vind je glooiende heuvels vol dennenbomen, bevroren rivieren en wonder schone meren. Geniet van je bungalow met sauna, winterse excursies én de skipiste naast de deur. - Januari t/m maart '22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6