'Natuurlijk ben je ook zakelijk bezig, maar zo wordt het ineens even heel emotioneel. Góh, wat was dat bijzonder' 17 PASPOORT A ,,Mijn smaak is steeds breder geworden. Vroe ger was het vooral cabaret, maar nu kan ik ook enorm van toneel genieten. Dans vind ik fan tastisch en klassieke muziek ga ik steeds meer waarderen. Ik ben meer in voor het experimen tele. Daar is ruimte voor gekomen, door de ver binding van de drie Zeeuwse theaters sinds 2011. Het is in feite één groot theater met op drie plekken podia die allemaal hun eigen ka rakter hebben. Daardoor kunnen we supereffi- ciënt werken, maar ook grensverleggender pro grammeren. Zeelandtheaters is nationaal een begrip geworden." ,,Dat vind ik wel eens vervelend. Maar in alle gevallen waarin ik in het maatschappelijk veld terecht ben gekomen, heb ik me nooit opge drongen. Ik heb ook altijd gezegd: als we zaken doen, moeten we zeker weten dat we er allebei voordeel van hebben. De gemeente moet ervan op aan kunnen dat taken goed worden uitge voerd en ik wil een gezonde bedrijfssituatie. Dat negatieve imago heb ik wellicht ook over mezelf afgeroepen. De beeldvorming is natuur- lijk het gevolg van mijn gedrag. Misschien had ik het communicatief gezien anders moeten aanpakken. Valerie doet dat gelukkig veel beter dan ik, zoals ze bijna alles beter doet dan ik. Ze heeft ook een veel hogere gunfactor." Begin deze week werd Lievens bij de vluchte lingenopvang in Middelburg naar de ingang geroepen. ,,Daar stond een vrouw. Ze kwam een schilderij brengen en zei: 'Dit wil ik u per soonlijk overhandigen. Ik hoop dat u het mooi vindt en er een goed plekje voor vindt.' Dat vind ik zo fantastisch. Je werkt mee aan zo'n opvang omdat er nood is, omdat er een beroep op je wordt gedaan en vertrouwen in je wordt gesteld. Natuurlijk ben je ook zakelijk bezig, maar zo wordt het ineens even heel emotio neel. Góh, wat was dat bijzonder." ,,Nee. Op een gegeven moment moet je ook je beperkingen kennen. Als de coronaperiode echt voorbij is en de zaak is gestabiliseerd, neem ik afscheid. Ik blijf wel met cultuur ver bonden, ga overal kijken. Hier en daar zal ik misschien een adviesje geven, maar niet meer op zakelijke basis. Ik heb 44 jaar dag en nacht gewerkt, zeven dagen per week. Dat heb ik al tijd graag gedaan, maar het is niet goed om door te blijven gaan. 'Het wordt tijd om te ge nieten', zeggen mensen wel eens tegen me, tot mijn verwondering. Alsof ik al niet mijn hele leven heb genoten." Frans Lievens: ,,Van theater had ik geen verstand. Het is voor mij een ware ontdekkingstocht in de podiumkunsten geworden, die me enorm heeft verrijkt." foto kelly thans Frans Lievens (69) nam in 1975 hotel-restaurant Hof van Koop handel in IJzen- dijke over van zijn vader. Later bouwde hij het plaatselijke zwembad uit tot partycentrum Mauritshof. In 2004 stopte hij met Hof van Koophandel en deed Mauritshof over aan zijn neef Frank Buysse. Sinds de opening in 2001 is hij ex ploitant van het Scheldetheater in Terneuzen. In 2011 nam hij ook de theaters in Middelburg en Goes over. Een jaar later volgde de Music Hall in Middelburg, nu Studio A58. Ver der is hij uitbater van Reynaertland in Hulst en sport complex De Een hoorn in Oost burg. Lievens woont in IJzendijke en is getrouwd met Marion van Die- rendonck. Ze hebben twee zonen (Floris en Roeland), een dochter (Valerie) en zeven klein kinderen. Waar houdt u het meest van? Veel mensen blijven u zien als een pure za kenman, als een harde onderhandelaar die verdient aan maatschappelijke voorzienin gen. Staat u over een paar jaar nog steeds bij de ingang om theaterbezoekers te verwelko men?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65