Zeeuwse marathon opent inschrijving BARRY VAN DER HOOFT W\ ZEELAND 15 Voor Hoek wacht vandaag een verre reis naar Staphorst. Jacky Lambert en Istvan Bakx voeren de regie, een nieuwe trainer is er nog niet. Niels Slager. foto lex de r Hoek De knappe overwinning op koplo per Sparta Nijkerk (1-2) op 16 okto ber, werd in Hoek gevolgd door twee aparte weken. Trainer Lieven Gevaert vertrok, twee dagen later volgde ook zijn assistent Steven Maes. Een nieuw technisch duo is er nog niet bij de derdedivisieclub, waardoor speler Istvan Bakx, tc-lid Jacky Lambert en de ingevlogen Niels Slager afgelopen week de touwtjes in handen hadden. Van daag wacht een zware uitwedstrijd bij Staphorst. Om het geheugen even op te fris sen: Hoek is na negen duels de nummer tien van de derde divisie, met één punt minder dan Stap horst. Onder Gevaert werd drie keer gewonnen, drie keer gelijkge speeld en ook drie keer verloren. Na het weekend hoopt Hoek een nieuwe hoofdtrainer én assistent te presenteren. ,,De gesprekken lopen, het lijkt de goede kant op te gaan'', zegt Lambert, die al jaren lid is van de technische commissie. Hij zit vandaag voor de zesde keer tijdens een officieel duel van Hoek op de bank. ,,Volgens mij hebben we van die wedstrijden er één ver loren, in 2015 bij Rijnvogels. Dat was kort na het ontslag van Ruud Pennings'', aldus Lambert. Hij keek donderdagavond - op het veld - van een afstandje naar de training die geleid werd door Niels Slager. Het hoofd jeugdopleiding van JVOZ kwam via Istvan Bakx, die trainer is bij de jeugdopleiding, in beeld bij Het wordt een taaie pot, aan het eind van een vreemde week Hoek als tijdelijke oplossing. ,,Dat Hoek mij zou benaderen had ik niet verwacht'', bekende Sla ger, die dinsdag en donderdag trai ning gaf. ,,Ik had wel zoiets: wat gaat dit worden? Ik had geen idee, omdat ik vanwege mijn rol bij JVOZ weinig seniorenvoetbal in Zeeland zie. Ik vind het niveau echt goed, Hoek heeft veel kwaliteit. Het is leuk om met zo'n ploeg op het veld te staan. Ik was bijvoorbeeld wel benieuwd naar Rik Impens. Ik ken zijn naam uit de krant en van samenvattingen. Maar is hij nou echt zo goed? Ja, dat is hij dus. Hoek heeft veel goede spelers.'' De videoanalyse van Staphorst werd voor de training verzorgd door Lambert. Niels Slager: ,,De groep weet nu wat ze kunnen ver wachten. Als ze als team spelen, bij elkaar blijven en elkaar helpen moeten ze daar een kans maken. Ik denk dat iedereen wel met een lek ker gevoel van het veld is gestapt. Dat is belangrijk. Ik hoop echt dat ze een goed resultaat halen in Stap horst.'' Bezigheidstherapie Voor Istvan Bakx was het afgelopen week ook best vreemd. Ineens was hij speler/trainer. ,,Ik heb maandag wel even duidelijk gemaakt dat deze rol voor mij net zo vreemd is als voor de groep'', zei Bakx (35). ,,Ik moet jongens ineens wijzen op dingen die ik misschien zelf ook niet altijd goed uitvoer. Maar we moesten het wel benaderen alsof het nog even kan duren. Als we dit als bezigheidstherapie hadden ge zien, omdat er binnenkort wel een nieuwe trainer zal zijn, dan zou het niks worden. We hebben het seri eus aangepakt. Dat moest ook echt, na een kloteweek met het vertrek van de trainers, een slechte wed strijd tegen HVV'24 (4-4, red.) en wat praatsessies.'' Bakx, in het bezit van trainersdi ploma Uefa B, laat de wedstrijdbe spreking vandaag over aan Lam bert. De aanvallende middenvelder weet dat Staphorst een moeilijke tegenstander is, die weinig echte zwaktes heeft. ,,Ze verloren woens dag in de KNVB beker met 0-3 van Gemert, maar kopten wel op de paal en hadden wat pech. Het wordt een taaie pot, aan het eind van een vreemde week. We willen de over winning op Sparta Nijkerk een goed vervolg geven, al lijkt dat nu al best lang geleden.'' Column ASWH-Heracles was dinsdag avond net een paar minuten be zig, toen AD-collega Minne en ik een stap opzij deden, waardoor het trio ook dicht op het veld kon staan. We raakten in gesprek over duels in de KNVB beker uit het verleden, waarbij de ASWH'ers over de bezoeken aan Ajax, AZ en FC Utrecht spraken. FC Lisse-Hoek, met de dubbele penaltyserie, passeerde de revue. En we hadden het ook over Feye- noord-Hoek. Zonder het uit te spreken, kwamen we tot dezelfde conclusie: die wedstrijden, bij kunstlicht, in de KNVB beker hebben vaak iets magisch. ASWH verloor dinsdag, maar had met een beetje mazzel ook zomaar kunnen stunten. Als Les ter Pires de bal niet in het zijnet maar binnen had geschoten. Vandaag is het precies acht jaar geleden dat Hoek in De Kuip werd gesteund door zo'n 2500 Zeeuwen. Het werd 3-0 voor Feyenoord, dat toen nog on der leiding stond van Ronald Koeman. Voor Hoek was het een gedenkwaardige avond, zoals die er voor veel Nederlandse ama teurvoetballers zijn. Wordt het niet tijd dat de KNVB het nationale bekertoer nooi nóg wat aantrekkelijker maakt? Zoals bij de Engelse FA Cup, waar de ploegen uit de la gere regionen in augustus al van start gaan. De clubs uit de laagste twee profdivisies stromen vol gend weekend in de eerste ronde van het hoofdtoernooi in, de Ik dacht meteen aan Kloetinge clubs uit de Premier League en het Championship beginnen steevast in januari. De FA Cup leeft enorm, ook omdat er voor de clubs veel geld te verdienen is. Wie bijvoorbeeld volgende week de eerste ronde overleeft krijgt bijna 23.000 pond. Een ronde later is de winstpremie 34.000 pond. In de KNVB beker valt ook genoeg te verdienen, maar het kan altijd beter. De voetbalbond kan het deelne mersveld verder uitbreiden, met iets meer voorrondes. Dan gaat het bekertoernooi ongetwijfeld nog meer leven. afdwingen. Ik denk meteen aan Kloetinge. Zij moeten in Zuid 1 ver kunnen komen, om de voor rondes van de KNVB beker te be reiken. Daar ligt best wat geld te wachten en dat komt altijd van pas. Zeker bij een ambitieuze club als Kloetinge, waar ze grote plannen hebben. Mocht het luk ken om zo'n magische beker avond af te dwingen, dan moet iedereen - inclusief de 'harde kern' - zich natuurlijk wel gedra gen. Want een deel van de op brengst kwijtraken aan boetes, dat is zonde van het geld... HULST Komende maandag opent de inschrijving voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Het evene ment staat volgend jaar voor het weekeinde van 23 en 24 april op de agenda. De edities van 2020 en 2021 werden afgelast vanwege de corona-pandemie. De afgelastingen deden de orga nisatie pijn, laat voorzitter Her man Sarneel weten. En het besef is er dat de coronasituatie nog al tijd een factor is die roet in het eten kan gooien. ,,Hoewel er tegen die tijd misschien restricties kun nen gelden zijn we van mening dat we vanaf nu de handschoen moeten oppakken om voor vol gend jaar een geslaagd en veilig evenement te organiseren.'' De start van de marathon in 2022 is op zaterdag 23 april in Hulst, de finish in Terneuzen. Er is een maximum van 750 lopers vastgesteld. Het wordt de twaalfde keer dat de Zeeuws-Vlaamse ma rathon wordt gelopen. Op zondag 24 april wordt voor de tweede keer de wandelmarathon afge werkt. Voor dat evenement is een limiet van 2500 deelnemers. De marathon kan ook in team verband worden gelopen in de zo genaamde estafettemarathon. Daarbij is ruimte voor 175 teams, maar die is volgeboekt omdat in schrijvingen van 2020 zijn door geschoven. De laatste winnaars waren in 2019 Maarten van Zetten uit Zoe- termeer bij de mannen (zijn tijd was 2.28.07) en Hinke Schokker uit Eastermar bij de vrouwen in een parcoursrecord (2.57.46). De beste Zeeuwen waren Erwin Adan (derde) bij de mannen en Monica Sanders (tweede) bij de vrouwen. zaterdag 30 oktober 2021 PM SSUfi^ Istvan Bakx hoopt vandaag tijdens en na het duel met Staphorst weer samen met Steve Schalkwijk te kunnen lachen. foto sjaak van der salm Vreemde week, pittige opdracht Barry van der Hooft ,'üSSt MEESTER -Istvan Bakx (35) @Barryvdh9 KNVB beke Eén van de drie mannen op leeftijd vroeg of we misschien een klein stukje op konden schuiven. Via de districtsbeker kun je deelname aan de KNVB beker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43