Tiebosch: Het is alles of niets voor Goes ZEELAND 13 100 wedstrijden in 4 jaar MIJLPAAL kick and rush-voetbal is daarvan nog wel een erfenisje bij sommige ploegen, ziet Bliek. ,,Maar bij ons niet. Wij hebben een Italiaanse trainer, Andrea Pisanu. Hij wil dat we hoog druk zetten en dat wij op de middenlijn verdedigen. Er vliegt wel eens een bal overheen en dan moeten we snel 40 meter achter de verdediging kunnen overbruggen. Het spel gaat echt snel op en neer.'' Crisistaferelen Sliema Wanderers staat nu echter op een plaats die niet past bij de sta tus van de club: laatste. Explosieve crisistaferelen blijven uit, maar het broeit wel. Bliek: ,,In mijn ogen is die lage klassering te verklaren. De club had personele problemen. Toen ik kwam, kwamen er nóg vier nieuwe spelers en de trainer was er ook pas anderhalve week. En de competitie was al bezig hè. Nu pas beginnen de puzzelstukjes in elkaar te vallen.'' Bliek moest wennen aan zijn ploeggenoten, aan de speelstijl, maar ook aan het klimaat. ,,Als je hier midden op de dag bij 25 graden en een hoge luchtvochtigheids- graad speelt, krijg je het snel be nauwd.'' En hij moest wennen aan het eten. ,,Bij een teamuitje kregen we konijn voorgeschoteld, met kop en al. Typisch Maltees. Ik heb wel een paar happen genomen, maar niet van harte. Het smaakte een beetje als kip.'' De aanwezigheid bij Sliema van een andere Nederlander - Danny Holla (250+ duels in het profvoet bal) - hielp mee bij zijn inburge ring. Juist voor dat hele pakket aan nieuwe ervaringen is Bliek het Mal tese avontuur aangegaan. Als hij 's avonds op zijn balkon de dag ver teert, zijn lijf rust gunt en de Slie- mizi, zoals de inwoners heten, bij het water ziet paraderen, weet hij het zeker. ,,Het is geen straf om hier te wonen.'' De middenvelder uit Etten-Leur kwam deze zomer over van Ste- doco. Met Goes wacht Tiebosch nog altijd op de eerste overwin ning. ,,Ik wist dat het niveau min der zou zijn dan bij Stedoco'', zegt Tiebosch. ,,Maar ik had voor dit seizoen niet verwacht dat we nu onderaan zouden staan. We had den meer punten moeten hebben, dat had echt gekund. We verloren met 4-0 van Staphorst, maar dat was geflatteerd. Alleen tegen Ex- celsior'31 hadden we niets in te brengen, die ploeg was echt veel beter dan wij.'' Goes speelde vijf keer gelijk en verloor nipt van clubs als Ter Leede (3-2) en DVS'33 (1-2). ,,De wedstrijden tegen Harkemase Boys (3-3, red.) en Ajax (0-0, red.) hadden we in mijn ogen gewoon moeten winnen. En tegen Ter Leede viel ook wat te halen. We hebben het aan onszelf te danken, vind ik. In veel wedstrijden heb ben we genoeg kansen gehad, maar die moet je wel afmaken.'' Het is misschien wel veelzeg gend dat middenvelder Tiebosch met drie goals topscorer is van Goes. ,,We hebben veel talenten rondlopen, maar we missen wat gogme. De balans tussen ervaring en jeugdigheid is er niet. We heb ben te weinig ervaren spelers.'' Hij hoopt dat Goes in de winterstop nog wat versterkingen weet bin nen te halen. ,,We kunnen nog wel wat gebruiken.'' Genoeg kwaliteit In een oefenduel was Goes dins dagavond met 3-1 te sterk voor eer steklasser Unitas'30, de oude club van Tiebosch. Vandaag hoopt de inwoner van Etten-Leur opnieuw met Goes een overwinning te boe ken, de eerste van dit seizoen in de derde divisie. Kan zijn ploeg zich dit seizoen handhaven op dat ni veau? ,,Ja, daar geloof ik nog steeds in'', zegt Tiebosch. ,,Ik denk echt dat wij genoeg kwaliteit hebben. Maar deze wedstrijd is wel cruci aal, die moet je winnen.'' VVOG is een stugge ploeg, weet Tiebosch. ,,Het is altijd weer een lastige tegenstander.'' De spoeling is opnieuw dun voor trainer Kevin Hollander. Door de blessures van Ralph de Kok, Julian van de Kreeke en Souffiane el Ouazzani heeft de trainer vandaag dertien veldspelers en drie keepers tot zijn beschikking. Tiebosch: ,,Maar de spelers die er wel zijn moeten we ten waar het om gaat. Ik hoop dat we die zege pakken en dan met een beter gevoel richting de ko- mende wedstrijden kunnen. Met ACV en Sparta Nijkerk krijgen we de komende weken nog zware te genstanders.'' zaterdag 30 oktober 2021 GO Toen Julius Bliek in 2017 prof werd bij FC Dordrecht kreeg hij rugnummer 17. Dat nummer stond hij nooit meer af. ,,Bij Sliema wilde ik het ook, maar het was al bezet, net als 3 en 4 die ik anders ook wel wilde dragen. De man die over de tenues gaat, bood toen een oplossing: de cijfers van 17 omdraaien.'' meer prof dan ooit tevoren Vorige week tegen Santa Lucia (0-0) speelde Julius Bliek zijn 100ste wedstrijd als profvoetballer. Hij speelde die duels bij elkaar namens FC Dordrecht (56, in twee periodes), Go Ahead Eagles (39) en Sliema Wande rers (5). Bij het Ge orgische Saburtalo speelde hij vorig jaar - mede door de co- ronapandemie - geen officiële duels. Zijn eerste profduel speelde hij in sep tember 2017, na mens FC Dordrecht thuis tegen Volen- dam (2-2). Hij heeft len. Bij Sliema speelt vijf keer gescoord, hij voor het eerst op waarvan drie kopbal- het hoogste niveau. Gianni Tiebosch draait er voor het thuisduel met VVOG niet omheen. ,,Het is alles of niets, zo voelt het voor mij'', zegt de mid denvelder van Goes. De tegen stander uit Harderwijk heeft vier punten meer dan de Bevelandse hekkensluiter. ,,We moeten deze winnen. Als we verliezen, wordt het een lastig verhaal.'' Barry van der Hooft Goes J Met drie doelpunten is Gianni Tiebosch dit seizoen topscorer van Goes in de derde divisie. De Brabander maakte alledrie zijn doel punten van buiten het zes tienmetergebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41