O 0 O 12 ZEELAND Swift moet iets nieuws presteren Crossseizoen start in Heinkenszand Timo de Jong is een smaakmaker Julius Bliek uit Burgh-Haamstede koos twee maanden geleden voor een avontuur bij Sliema Wanderers. Een verhaal over twijfel, kick and rush en een Maltese delicatesse: konijn. VOETBAL MALTA De korfballers van Swift uit Middelburg slui ten vandaag de eerste competitiehelft af in Pijnacker. Op de bezoek bij Avanti heeft de ploeg trainer Dennis Plantinga dringend be hoefte aan een overwinning om aansluiting met de middenmoot te krijgen in de hoofd klasse. Nu staat Swift voorlaatste en moet drie punten overbruggen naar een veilige plaats. Onder Plantinga won Swift nog nooit van Avanti. Drie gespeeld, drie verloren. Eerder dit seizoen werd het 16-18 in Middelburg. Een niveau lager, in de overgangsklasse, geldt eenzelfde scenario voor Ondo uit Sint-Lau rens. Winst op SDO uit Kamerik betekent aanhaken met de middenmoot. Het crossseizoen wordt vandaag geopend met de Stelleplascross in Heinkenszand. Vanaf 14.00 uur staat het recreatieterrein Stelleplas in het teken van atletiek. Eerst met een pro motiecross over 1500 meter en om 14.30 uur volgt de Azencross over 6 kilometer. De cross wordt voor de negende keer gehouden door Jan Roose, in samenwerking met AV'56 uit Goes. Het is de laatste voorbereidingswedstrijd voordat de Zeeuwse crosscompetitie begint. Volgende week wordt de Moerschanscross in Hulst gehouden; dat is de eerste van zeven Zeeuwse wedstrijden in de wintermaanden. Turnsters Wielrenner Timo de Jong uit Goes moest gis teren genoegen nemen met de tweede plaats in de eerste etappe van het H4A Internatio nale Beloften Weekend. In de eindsprint kwam hij centimeters tekort op zijn Belgische medevluchter Warre Vangheluwe. Vanaf de start in Terneuzen was De Jong actief in de voorhoede. Hij was mee met de grote kop groep van een mannetje of twintig. Onder weg deed hij mee in de tussensprints en in de strijd om de kasseienkroon. n de laatste tien kilometer reed hij weg met Warre Vanghe- luwe en het duo hield stand tot de finish. Vandaag volgen een tijdrit in Sas van Gent en de slotrit naar Philippine. Quote van de dag 'Twee toppers en twee kop- staartbotsingen in Zeeuws amateurvoetbal.' Zweistra Vanaf zijn balkon kijkt Julius Bliek uit over de Middellandse Zee. Als het kraakhelder is, kan hij honderd kilometer verderop de contouren van Sicilië zien. Maar waarom zo ver kijken, als rond zijn apparte ment bij Balluta Bay al zoveel moois te zien is. Zwemmers, dui kers en onder zijn balkon elke avond waterpoloërs dompelen zich onder in dit watersportwalhalla. Welkom in Sliema, welkom op Malta. ,,Het is geen straf om hier te wonen.'' Julius Bliek heeft oog voor al het moois van Malta, maar is hier niet op vakantie. ,,Ik ben hier om te voetballen. Tussendoor hang ik heus wel eens de toerist uit. Pas ben ik bijvoorbeeld met een bootje naar een ander eiland gevaren, Comino. Maar we trainen soms twee keer per dag en als we één keer trainen ga ik vaak nog naar de 'gym'. Daar omheen moet je ook je rust pakken. Voetballen staat hier voor mij op één.'' Hij voelt zich meer prof dan ooit tevoren. Bij zijn vorige clubs FC Dordrecht en Go Ahead Eagles draaide zijn leven ook om voetbal, maar hier op Malta is hij vooral op zichzelf aangewezen, heeft hij nau welijks sociale verplichtingen en nauwelijks afleiding. ,,Als ik thuis in Burgh-Haamstede was, ging ik altijd even kijken en helpen in de bakkerszaak van mijn vader of ging ik naar vrienden.'' ,,De laatste anderhalfjaar zat ik er als voetballer niet zo lekker in. Eerst had ik een mislukt avontuur in Ge- orgië bij Saburtalo. Daarna waren de laatste maanden bij Dordrecht ook geen pretje, omdat ik na een trainerswissel nauwelijk speelde. Dat doet iets met je zelfvertrouwen. Waar gaat dit heen, vroeg ik me wel eens af. Maar toen ik in de zomer met het Schouws elftal speelde, kwamen het goede gevoel en de fo cus terug.'' Recordkampioen Na maanden zonder wedstrijd was Bliek eind juni dominant aanwezig in het hart van de defensie van het Schouws elftal dat in Scharendijke tegen Lokomotiv Zagreb uit Kroatië Bij een teamuitje kregen we konijn voorgeschoteld, met kop en al speelde. Hij flirtte daarna met een aantal clubs, zowel in binnen- als buitenland. Vanwege het avontuur had hij een voorzichtige voorkeur voor het buitenland. Eind augustus kwam hij in contact met Sliema Wanderers, de recordkampioen van Malta. ,,Eerlijk gezegd wist ik niet veel van het land en van de club, maar het verhaal van Sliema sprak me aan. Ook de voetbalstijl hier past bij mij. Het is erg fysiek, de spelers klappen erop en er mag veel. Ik had wel een maandje nodig om daar fy siek naar toe te groeien. Mijn loop vermogen en intensiteit moesten omhoog. Ik ben nu fitter dan ik ooit geweest ben. En ik denk dat er nog rek in zit.'' Tot 1974 was Malta een Britse ko lonie. Het karakteristieke Engelse zaterdag 30 oktober 2021 GO KORFBAL ATLETIEK WIELRENNEN - Lees op www.pzc.nl de voorbeschouwing op het Zeeuwse voetbalweekeinde. Zo'n 350 turn sters uit alle windstreken van Nederland komen van daag en mor gen in actie tij dens het Open Zierikzees Kampioen schap in de turnhal van het Laco Sportcen trum. Het is de eerste grote wedstrijd sinds de corona-on derbreking in februari 2020. 7 Dressuurama- zone Thamar Zweistra uit Schore is giste ren zevende geworden bij de wereldbeker in Lyon. Met haar paard Hexagon's Double Dutch noteerde ze een score van 78.785 procent. Vorige week in Herining scoorde ze 73 procent. Isabell Werth won nu met Weihegold Old en een score van 84.910 procent. a (O Bliek voelt zich Rudy Boogert Sliema - Julius Bliek Julius Bliek (rechts) in actie met Sliema Wanderers tegen Hi bernians in Malta. FOTO CATRIEL FARRUGIA SGHENDO Gianni Tiebosch in actie tijdens het duel met de amateurs van Ajax (0-0). foto johan van der heijden Timo de Jong (rechts). foto cor vos tja* Coedbloed Wil •wkmimkmlhihi i* v-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40