VAN DE STRAAT 9 Moos de Liever (53) Oud-politie-agent f ijn Joodse naam is A MM Moshe, maar die ge bruik ik niet vaak. Het levert te veel vragen op. Soms positief, maar veel vaker negatief. Ik ben ook al eens uitgescholden vanwege de tatoeage van een Davidsster op mijn arm. Het past bij het groeiende antisemitisme in dit land en het populisme van figuren als Thierry Baudet. Doodeng vind ik het. Het heeft mij doen besluiten te stoppen met sociale media. Ik kan er niet meer tegen.'' ,,Ik ben geboren in Amsterdam en ver huisde rond mijn twintigste naar Den Haag. Daar werkte ik bij de politie tot ik zeven jaar geleden werd afgekeurd. Dat had vooral te maken met psychische pro blemen die voortkwamen uit mijn jeugd. Meerdere familieleden van mij zijn in de oorlog vergast. Ik heb die periode niet meegemaakt, maar mijn ouders wel. En dat heeft heel veel invloed gehad op mijn jeugd. Het ging nergens anders over bij ons thuis. Ik ben er tot de dag van van daag dagelijks mee bezig, maar helaas is er maar weinig aandacht voor de problemen die kinderen van oorlogsslachtoffers er varen.'' ,,Ik woon sinds tien jaar in Oost-Sou burg samen met mijn vrouw. Kinderen hebben we niet. Dat is niet gelukt, van daar die honden. Vier jaar geleden liep ik met die beesten langs het kanaal richting Middelburg toen ik een man face down in het kanaal zag drijven. Ik haalde hem er levend uit, maar later is hij toch overle den. Er waren meer omstanders bij, maar niemand deed iets. Toen ik een voorbij ganger vroeg om te helpen zei hij nee om dat hij een bespreking had. Daar kan ik niet bij. Als mijn vrouw stopt met wer ken, gaan we naar Portugal, of Israël. Ik heb het gevoel dat ik daar echt kan zijn wie ik ben." GO ZATERDAG 30 OKTOBER 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Wendy de Jong en foto Boaz Timmermans 'Antisemitisme en populisme, doodeng vind ik het' Locatie: Kanaalstraat, Oost-Souburg Tijdstip: maandag 25 oktober, 15.12 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37