i 1 iHJ P I i!*l «raÉi'ii Mn -Mia i I fl v w Jk&t^ Jorn de Boer: 'Hij gaat door tot hij zijn zin krijgt' ■v W Design op je theekop! steam waverz 7 t 'du Tv' w.t' Af en toe pikt de bok binnen de omheining het niet langer en gaat hij, door het hek, de strijd aan met zijn concurrent. foto lex de meester Het mannetjeshert naast de wei bij Der Boede in Koudekerke wil maar één ding. Naar de bronstige vrouwtjes binnen de omheining. Maar hij maakt weinig kans. Wendy de Jong Koudekerke De dames hebben al een mannetje en het hek belet hem om bij ze te komen. Maar de bok geeft niet zo maar op. ,,Hij zal doorgaan tot de hormonen uitgeraasd zijn of hij zijn zin krijgt." Zijn zin krijgt hij niet. Het mannetje binnen de om heining probeert zelfs met het hek tussen hem en zijn tegenstander in het recht om te paren met zijn hin- des op te eisen. In de natuur gebeurt dat ook. De gevechten gaan soms door tot de dood erop volgt, weet Jolanda Lichtenberg van Dieren welzijn Walcheren. ,,Als hij in de wei terechtkomt, gaan ze zeker het gevecht aan. En dat zou voor veel stress zorgen bij de bok die ineens een concurrent heeft. Ook de an dere dieren kunnen van slag raken." Volhouder Maar dat hij geen schijn van kans maakt, dringt bij het hert zelf niet door. ,,Hij loopt hier al een week of twee onafgebroken rond", vertelt eigenaar Jorn de Boer van Huis Der Boede. ,,We zien er de sporen ook van in het omringende bos. Het dier is een volhouder, maar hij lijkt nu toch wel wat vermoeid te raken. Wij zijn niet van plan er actie op te ondernemen, het is immers ons hert niet. Als de bronsttijd straks voorbij is, dan vervolgt hij zijn weg Hopelijk zijn de hormonen snel uitgeraasd - Jolanda Lichtenberg, Dierenwelzijn Walcheren wel weer. Dat is in het verleden al eerder gebeurd." De twee mannetjes gooien er in deze periode aan de lopende band kreten uit. Door te burlen proberen ze de dames te verleiden. Dat gaat dag en nacht door. De Boer heeft er zelf weinig last van. ,,Dat is te ver weg. Dat kunnen wij niet horen." Bijna dagelijks krijgen hij en Lich tenberg meldingen van mensen die denken dat het loslopende edelhert ontsnapt is uit de wei. De Boer: ,,Het is echt een wild dier. Mensen moeten geen toenadering proberen te zoeken. Zeker niet met kinderen erbij. Herten kunnen in deze tijd onvoorspelbaar zijn en als het moet lopen ze dwars door je heen." Lichtenberg vindt de aandacht van nieuwsgierige bezoekers ver ontrustend. ,,Het is een wild dier en langs de wei loopt een drukke weg. Dan kunnen gevaarlijke situaties ontstaan. Wij kunnen er weinig aan doen. Het dier verdoven en vangen is geen optie. We weten niet waar het vandaan komt en bovendien kan het dan ook weer terugkomen. Ik hoop dat de hormonen snel uit geraasd zijn en dat het dier dan zijn weg kan vervolgen. Zo niet, dan ben ik bang dat dit niet goed afloopt voor hem. En dat zou zonde zijn, want deze ontmoeting tussen een wild hert en dieren in gevangen schap is heel bijzonder." Zie ook pzc.nl/video OOSTKAPELLE Bezoek Oostkappelse sterrenwachten tijdens Nacht van de Nacht In de Nacht van de Nacht, van daag, kunnen de sterren-wach ten in Oostkapelle bezocht wor den. Er is een presentatie en een rondleiding en bij helder weer kan door de telescopen gekeken worden. De twee groepen verzamelen om 19.00 en 20.30 uur bij het parkeer terrein Randduin. Er is een maxi mum van 25 personen, vanaf zes jaar, per groep. In de tweede groep is nog beperkt plaats beschikbaar. Aanmelden bij de balie van het In- spiratiepunt Oostkapelle, Joh. de Pourckstraat 2. Steam Waverz zijn papieren kunst werkjes. Zodra je ze op een kop warme drank legt komen ze tot leven. Bij deze variant zie je dan plotseling twee vogels die elkaar ontmoeten in een boomtop. Leuk voor als er visite komt, om van dat kopje thee een echt feestje te maken, en natuurlijk ook mooi als cadeau. De Waverz (2,75 euro voor twee) zijn makkelijk te verzenden in een envelop, herbruikbaar en verpakt in biofolie zakjes. www.steamwaverz.nl WA ZATERDAG 30 OKTOBER 2021 Wild hert snakt naar seks Smk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35