EM yj ZEELAND 3 Iedereen tevreden Een kerstpakket dat voor iedereen leuk is: dat is bijna onmogelijk, weet Remijn. ,,In een instelling waar vijfduizend jongeren, oude ren, mannen en vrouwen werken, is het lastig om iedereen tevreden te krijgen." Trendz werkt daarom steeds vaker met keuzesystemen. „Werknemers kunnen in een ge- personaliseerde omgeving kiezen uit verschillende pakketten: bij voorbeeld een traditioneel pakket, een Zeeuws pakket, een Rituals- pakket of een duurzaam pakket." In de pakketten zit dit jaar ook re gelmatig een bon die te besteden is bij Zeeuwse ondernemers. Re mijn: „We betrekken lokale on dernemers in de kerstcadeaus. Mensen kunnen hun bon uit het kerstpakket besteden bij restau rants, winkels, bioscopen, bak kers, of wellnesscentra. Zo probe ren we de lokale economie te sti muleren." Hét geheim van een ge slaagd kerstpakket? „Me dewerkers moeten aan het cadeau kunnen zien dat er aan dacht aan besteed is. We proberen dat te doen door cadeaus op maat te maken. Bij voorbeeld met een brief van de di rectie in de doos, die gericht is op de inhoud van het pakket, of met pro ducten die speciaal verpakt zijn in de stijl van het bedrijf. Het is be langrijk dat medewerkers voelen dat hun werkgever met het kerst pakket waardering wil geven." Duurzaamheid Ouderenzorginstelling SVRZ besteedt elk jaar veel aandacht aan de kerstpak ketten voor de ruim vijf duizend medewerkers en vrijwilli- gers. ,,We willen dat het kerstpak ket iets speciaals is. We willen de mensen laten merken dat er zorg aan besteed is. Daarom beginnen we al in februari al met nadenken over het pakket", zegt hoofd inkoop Wouter van der Vliet. ,,We willen graag Zeeuwse en duurzame pro ducten in het kerstpakket. Duur zaamheid komt terug in alles wat we als instelling doen. We rijden bijvoorbeeld in elektrische auto's, we hebben zonnepanelen. Dus we willen dat ook in het kerstpakket uitdragen naar medewerkers." Wat er dit jaar in het kerstpakket van SVRZ zit, is nog een verrassing. Steengrillen of fonduesets zitten er in elk geval niet in, verklapt Van der Vliet. „Want die hebben veel mensen al. We kiezen meestal voor een ge bruiksvoorwerp, aange vuld met een etenswa ren. Vorig jaar was alles verpakt in SVRZ-doos- jes. Zo konden de mede werkers aan alles zien dat het pakket speciaal voor hen gemaakt was." In Terneuzen staat volgens Pa trick Lambregts en Bianca de Klerk de grootste kerstpakkettenshow- room van het land. Hun Stichting Wees levert cadeaus aan zo'n hon derd bedrijven in het hele land. ,,Het gaat om zo'n tienduizend pak ketten, waarvan drieduizend in Zeeland. Van elk pakket gaat twee Van elk pakket gaat twee euro naar weeskinderen in Azië euro naar weeskinderen in Azië", vertelt Lambregts. „Volgende week wordt het echt druk. Dan beginnen we met inpakken." Roulettesysteem De stichting verkoopt Zeeuwse pakketten, maar ook cadeausets met andere thema's. Lambregts merkt ook dat de keuzesystemen in trek zijn: bedrijven willen hun me dewerkers allemaal tevreden stel len. Dit jaar heeft Lambrechts als variatie daarop een nieuw roulette systeem bedacht. „Collega's kun nen een kerstpakket voor elkaar uitkiezen: een combinatie van het kerstpakket en het lootjestrekken met sinterklaas. Je kunt kiezen uit verschillende thema's, zoals ro buust, sportief, wellness of huis mus. Het geeft een leuke twist, want het kerstpakket begint te le ven in het bedrijf. En het blijft toch voor iedereen een verrassing wat er in het pakket zit." Voor de coronapandemie organi seerden veel bedrijven kerstbijeen komsten waar de pakketten werden uitgedeeld aan medewerkers. Die feesten zijn passé, merken de leve ranciers: veel werkgevers laten de cadeaus thuis bezorgen. Remijn: ,,Het budget voor de kerstpakketten is hoger, omdat er minder geld uit gegeven is aan personeelsfeestjes. Er is meer in de potjes blijven han gen. Gemiddeld wordt aan een pak ket 45 euro per medewerker uitge geven." Nu er veel thuis gewerkt is, is het nog belangrijker dat de pak ketten ook echt voor de feestdagen afgeleverd worden, weet Remijn. ,,Het pakket moet voor de kerst op de keukentafel staan: ddt is het leuke ervan." zaterdag 30 oktober 2021 écht iets speciaals zijn' I rn i - Jlr*-v. sW ketten voor z'n medewerkers wil bestellen, is ook nog op tijd. éziïBjw merry CHBISTMas Bianca de Klerk runt samen met haar man Patrick Lambregts Stichting Wees in Terneuzen. foto gianni agosti Jeannette van Wuijckhuijse en Piet Remijn, ouders van eigenaar Jim Remijn, helpen mee met het inpakken van de kerstpakketten bij Trendz Kadomakers in Goes. foto johan van der heijden - Patrick Lambregts, Stichting Wees Eén van de kerstpakketten die bij Trendz Kadomakers te bestellen is. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31