De pompoen is populair Dit jaar al 1358 mensen erbij Binnenstappen zonder drempel! 1vmfh mv Moeder smeekt om oud telefoon nummer Voetballer Julius Bliek Volgens makelaars zou dat aantal nog hoger zijn uitgepakt, als er meer huizen beschikbaar waren ge weest. De coronapandemie heeft Zeeland aantrekkelijker gemaakt als woongebied. „Vroeger mocht je niet te ver van je werk wonen of moest je er met de trein heen kunnen. Co rona heeft dat helemaal veranderd", zegt Hendrik van Hoeve, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van make laarsvereniging NVM. „Mensen kie zen bewust voor woningen waar ze een heel goede thuiswerkplek heb ben." De opleving die vorig jaar zicht baar werd, blijft aanhouden. ,,We hebben meer instroom vanuit de rest van Nederland", aldus Van Hoeve. ,,Maar waar mensen steeds vaker tegenaan lopen, is dat er heel weinig te koop is. We hebben te weinig aanbod en dat probleem wordt almaar groter. J e kunt niet al les volbouwen, maar er zou wel wat meer ruimte voor mogen komen. Als we meer aanbod hebben, kun nen we zeker nóg een slag maken." Bijna387.000Zeeuwen Vorig jaar nam de Zeeuwse bevol king met 1912 mensen toe, terwijl het in de vijftien jaar ervoor nooit meer dan 750 waren. De piek van af gelopen jaar lijkt een trend te wor den. In de eerste negen maanden van dit jaar is Zeeland al met 1358 mensen gegroeid, naar 386.758. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. De gemeente Goes is opnieuw de snelste stijger, met 370 mensen er bij. Middelburg, Tholen en Kapelle blijven eveneens in trek. Vlissingen zit na wat mindere jaren ook weer in de lift. Twee gemeenten hebben nu minder inwoners dan begin dit jaar: Hulst en Veere. De groei zit, behalve in immi granten, vooral in mensen die van de ene naar de andere gemeente verhuizen. Van de eigen bevol kingsaanwas moet Zeeland het niet hebben. Er zijn weliswaar tot nu toe ruim honderd kinderen meer gebo ren dan vorig jaar (in totaal 2629), maar het aantal sterfgevallen (3340) ligt nog een stuk hoger. Oude mensen met rollator De gegroeide belangstelling voor Zeeland zou veel meer moeten wor den verzilverd, zegt Van Hoeve. ,,We dreigden ooit een krimpgebied te worden, waar alleen nog oude mensen met een rollator wonen. Dat is wel gekeerd. Dat is fijn, maar nu moeten we ervoor zorgen dat we die opgaande lijn ook benutten." Ook de bouwsector signaleert dat de provincie aantrekkelijk blijft voor mensen van elders. ,,We mer ken dat de trek naar Zeeland con stanter wordt", zegt Jos Lukasse, verenigingsmanager van de afdeling Zeeland van Bouwend Neder land. Het is volgens hem onmoge lijk om direct in te springen op pie ken. ,,Als men op dit moment denkt: daar willen we woningen bouwen, ben je vijfjaar verder voor dat ze er staan, als het meezit." Het is daarom zaak vooral op langere termijn te kijken. ,,We moeten een stabiele vraag creëren, ondanks dat de markt op bepaalde momenten misschien schreeuwt om meer." De pompoenenteelt is in opmars. Menno van der Zweep (foto) van 't Hof Geersdijk heeft er dit seizoen samen met zijn broer Kees-Jan en ouders Paul en Annelies van der Zweep zo'n 150.000 geoogst. Pompoenen, in alle soorten en maten. 'Mijn dochter Eliza herinnert zich alleen dat Hij voelt zich op Malta meer prof dan ooit tevoren Heb jij een (bijna) afgeronde opleiding in de zorg? Maak vrijblijvend kennis met Zuidwester tijdens onze speeddate! It zaterdag 30 oktober 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Inwonertal groeit snel De bevolking van Zeeland blijft snel groeien. In de eerste maan den van dit jaar kreeg de provin cie er al 1358 inwoners bij. Rolf Bosboom Middelburg FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ZEELAND 11 nog' ZEELAND 5 ZEELAND12 Meer weten over werken bij Zuidwester en onze vacatures? Kijk dan op werkenbijzuidwester.nl. Leer meer ZUIDWESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29