Angela Ook mooi voor mensen met een Tim-aversie m 24 I Je vindt ze de meest veelbelovende tv-ma kers van dit moment en kijkt alles van ze. Of je hebt zo'n ingebakken afkeer van met name Tim den Besten dat je al bij voorbaat elk programma waar zijn naam op staat, overslaat. En dat laatste snap ik tot op zekere hoogte, want een half uurtje Tim kijken, is vermoeiender dan een regenachtige middag opgesloten zitten met een peuterklas waar van minstens de helft van de koters ADHD heeft. Tim is nogal veel in alles, stuitert heen en weer, heeft geen filter en is vooral bezig met zichzelf. Zo lijkt het althans. Toch richt ik me vandaag specifiek tot die laatste groep, de 'Tim-haters'. Want sinds vorige week is elke donderdag 100 dagen in je hoofd te zien op NPO 3, waarin Tim en zijn boezemvriend annex collega Nicolaas Veul als stagiaires meelopen in een psychia trische kliniek. Zoals ze in 2020 ook deden als leraar op een middelbare school. En dat 100 dagen in je hoofd is me toch een mooi programma. Het stijgt mijlenver uit boven het kreu pelhout waardoor de tv-kijker zich dagelijks een weg dient te banen op de verschillende zenders. Het zou zonde zijn om te missen, alleen maar vanwege een hardnekkige Tim-aversie. andere versie is van zichzelf. Helemaal niet. Maar juist omdat hij zo'n stuiterbal is en partner Nicolaas de bedachtzaamheid zelve, krijg je een nóg beter beeld van wat er van het personeel in de inrichting wordt gevergd. Je krijgt een blik in een wereld die je nooit van binnen hoopt te zien, ontwikkelt respect voor de mensen die er wonen en die er werken en komt tot in het hoofd van Tim en Nicolaas, die op de meest onverwachte momenten met zichzelf en hun tekortkomingen worden geconfronteerd. En daar door word je als als kijker ook weer aan het denken gezet over jezelf en je eigen karaktertrekken. ga eerst eens voelen en ervaren' perfect op. Tim daar entegen gaat als een olifant in een porseleinkast te keer, door de cliënten al bij het ontbijt op zijn Tims het hemd van het lijf te vragen. Ook knuffelt hij cli- enten die terugkeren van verlof of bietst een sigaret van ze, om zich op het nippertje te realiseren dat meeroken in zijn functie not done is. Ik heb al twee afleveringen geboeid zitten kijken. De bewoners stellen zich ongelooflijk kwetsbaar op door herken baar in beeld te komen en openlijk te vertellen over de demonen in hun hoofd. Daar zit ook wel direct een pijnpunt. Ik hoop maar dat het hele traject van toestemming en nazorg uitermate zorgvuldig is ge regeld door de VPRO en dat de bewoners zich reali seren waar ze ja tegen hebben gezegd, want die in druk wekken ze eerlijk gezegd niet altijd. Het beste advies waarmee ik u het weekend in kan sturen is: kijk dit programma en laat u verrassen. Misschien wel door uzelf. Quote van de dag Ik geloof sterk dat Donna heeft gestuurd INTERVIEW ACTEUR PETER PAUL MULLER WAS SCEPTISCH OVER Vijftig jaar Eagles Will Ferrell geen Buddy Peter Paul Muller (56) vertelt in een soms moeizaam, maar openhartig en zelfs emotioneel gesprek over onder meer het recente overlijden van zijn vader, de passie voor zijn vak en de makke van de Nederlandse cinema. Daarbij spaart hij ook niet de film waarin hij vanaf donderdag te zien is. Ter promotie van de film waarin je speelt de pers te woord staan. Het is een noodzakelijk kwaad, vindt Peter Paul Muller die dat gevoel ook niet bepaald weg acteert. In The Loft van de A'DAM Toren lopen meer hoofdrolspelers rond van de film Alles Op Tafel - over een groep vrienden die besluit alle binnenkomende telefoonberichtjes en belletjes met elkaar te delen - on der wie Linda de Mol, Waldemar To renstra, Diederik Ebbinge en Eva Crutzen. Ze ogen allemaal een stuk geestdriftiger. En Muller (56) staat vandaag slechts één lang interview te wachten. Een makkie toch? ,,Nou, daar zou ik niet vanuit gaan'', klinkt het een tikkie sarcastisch. De acteur, bekend van All Stars, Gooische Vrouwen, Alles is Liefde en Bram Fischer, heeft hier een hekel aan,. Toch valt ook op hoe hij voor elk antwoord zijn best doet er het maxi male uit te halen. Muller laat vaak Waarom weer alleen witte acteurs? Ik heb er echteen puntvan gemaakt lange stiltes vallen, aarzelt of neemt zinnen weer terug, waarna hij aan een nieuwe formulering begint. ,,Na het spelen van een rol houdt mijn verhaal op. Ik vind dit eigenlijk ook geen taak van een acteur. Ik lig na de opnames liever onder een deken in het donker. Oké, vooruit. Dat laat ste is misschien wat overdreven.'' ,,Ergens wel...een beetje. Maar ik heb het zelf niet. Als ik een goede film zie met briljante acteurs, hoef ik niet te weten waarom en hoe ze het deden.'' ,,Nee, absoluut niet. Echt niet!'' ZATERDAG 30 OKTOBER 2021 GO Niet dat hij in het programma als bij toverslag een Nicolaas pakt de opdracht 'niet meteen oordelen, -Caroline Mol, de vriendin van Jan Dulles, denkt dat het geen toeval is dat ze weer zwanger is na het verlies van hun dochtertje Donna. MUZIEK De Eagles vie ren hun 50-jarig jubileum met een concert in het GelreDome in Arnhem op 17 juni 2022. De groep achter hits als Hotel California en One of These Nights reist daarna naar on der meer Liver pool en Dublin. FILM Will Ferrell (54) verkleedt zich niet nog eens als elf om in de huid van Buddy te kruipen voor een vervolgfilm van Elf uit 2003. Hij vindt het script niet goed genoeg en laat zich niet over de streep trek ken voor een salaris van bijna 25 miljoen euro. 'Ik zoek altijd naar onzekerheid' Gudo Tienhooven - Peter Paul Muller Die afkeer van interviews. Waarom is dat eigenlijk? Maar de fascinatie voor bekende mensen, het gezicht achter de ac teur; snapt u die niet? Dus als nu Brad Pitt binnenloopt, is er geen enkele behoefte even met hem te kletsen? Praat u nooit met andere acteurs over het vak?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24