18 Guus Hiddink wordt op 8 november 75 jaar. ,,Maar ik ben niet van plan om nu al te worden herinnerd.'' De wereldburger uit Varsseveld over ouder worden, de vele hoogtepunten en wel of niet stoppen. ,,Ik wil betrokken blijven bij het voetbal, dat is alles.'' INTERVIEW GUUS HIDDINK VIERT STRAKS ZIJN 75STE VERJAARDAG, 'MAAR DAT IS MAAR EEN GETAL' uus Hiddink draait het volume nog iets omhoog. Uit de spea kers klinkt Jim Kerr, de zanger van Simple Minds. 'In glory days that come and go', zingt de Schot. Hiddink wil van zijn be zoek de naam van het nummer weten. Het ligt op het puntje van de tong, maar het duurt even voor we op Love Song komen, tot hilari teit van de trainer die over ruim een week 75 kaars jes hoopt uit te blazen. Hiddink: ,,Even niet op een naam van een persoon of een nummer komen, dat komt ook bij mij wel- eens voor. Maar dat hoort er volgens mij bij. Maar mijn geheugen is nog prima, hoor. Ik voel me ei genlijk sowieso wel prima.'' ,,Ja, prachtig. Die berichtjes kreeg ik inderdaad in september, toen ik aangaf niet meer als trainer da gelijks het veld op te gaan. 'Nu genieten, hè.' Maar ik heb al genoten. Van het voetbal, van het reizen, van de spanning en de keren dat je samen succes boekt. Van het werken met jonge enthousiaste spelers en ervaren door de wol geverfde rotten. ik zit mijn hele leven al in voetballerij. Het is niet zo dat ik nu pas ga genieten. Ik ga verder met ge nieten.'' ,,Ik zat bij HLF8 van Johnny de Mol en in die week hadden de voetbalbond van Curasao en ik besloten om niet met elkaar verder te gaan. Daar ging het over. En toen gaf ik aan dat ik niet meer dagelijks op het veld zou gaan staan. Dat was al langer zo. En ook een job als bondscoach zou ik niet meer aan nemen. Maar dat werd vervolgens groot opgepikt in de trant van 'Hiddink is gestopt'. Dat is ook zo, maar een adviesje hier en daar of een keer meeden ken, daar sta ik nog voor open. Ik noemde het 'geen Advocaatje meer', maar de voetballerij blijft altijd trekken. Dus helemaal verdwenen ben ik nog niet. Toch nog een Advocaatj e, het valt niet uit te slui ten. Maar laat ik het samenvatten: ik wil betrokken blijven bij het voetballen, dat is alles.'' „Eigenlijk niet. Helemaal niet zelfs. Andere men sen slaan er blijkbaar op aan, dat blijkt. Maar zelf heb ik er eigenlijk niets extra's mee.'' ,,Nee, want ik was zeker niet doodziek. Ik heb vier dagen in het ziekenhuis gelegen en al snel bleek bij het bekijken van de longfoto's dat er geen reden was voor paniek. Mijn familie was wel bezorgd, maar ik voelde dat het weer in orde zou komen. Ik heb toen nog even thuis met een zuurstoftankje gelopen. En ik moest wat sneller gaan zitten. Maar inmiddels tennis ik weer. En we spelen de weke lijkse rondo weer bij Zeeburgia in Amsterdam, met onder anderen Sjaak Swart en Simon Tahamata.'' ,,Ik denk toch het laatste. Toen ik corona had, ver telde ik dat natuurlijk niet live op televisie. Na de uitzending van Johnny de Mol stond mijn telefoon roodgloeiend. Mensen uit Australië, Zuid-Korea, Spanje, Rusland, Engeland, Turkije. Uiteraard uit Nederland. Valencia vroeg me om snel weer eens naar de club te komen. En Emilio Butragueno ZATERDAG 30 OKTOBER 2021 GO 'Ik ga gewoon verder met genieten' Mikos Gouka Amsterdam Wim Jansen werd donderdag ook 75 jaar. Hij blijkt aan dementie te lijden. Wij komen nu niet snel genoeg op Love Song. Hoe is het geheugen van Guus Hiddink? De tijd van genieten is aangebroken, zeggen mensen. Even voor de duidelijkheid. Begin september kon digde u uw afscheid aan als trainer. Een dag later zette u de deur weer op een kier, toch? Vindt u 75 een speciaal getal? In april lag u in het ziekenhuis met corona. Heeft u toen niet even gedacht: die 75ste verjaardag, haal ik eigenlijk die wel? Wanneer kreeg u meer reacties: toen bekend werd dat u corona had opgelopen en in het zie kenhuis werd opgenomen, of toen u bij Johnny de Mol uw afscheid leek aan te kondigen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18