Schaatsen? In Heinkenszand kan het vanaf 6 november Goese klimaatdoelen voorlopig in de ijskast Donderdag wordt er geloot Key Accountmanager 6 Maarten Both had die grote belang stelling al wel verwacht. Afgelopen weken kreeg de wethouder al meerdere telefoontjes met de vraag wanneer de inschrijving zou begin nen. En hij kreeg gelijk: voor de ne gentien kavels schreven 61 kandida ten zich in. Opvallend is dat één inschrijver al weet dat deze ingeloot wordt. Dat komt omdat er sprake is van bijzon dere omstandigheden, legt Both uit. ,,Het gaat om een gezin waar van een zoon een dwarslaesie heeft. Die mensen zitten nu in een huis dat niet voldoet. In Rozeboom IV zijn tien kavels geschikt voor hen om een woning te bouwen. De ge meenteraad heeft er mee inge stemd om één van die tien kavels aan dat gezin te gunnen." Na die bijzondere loting wordt de rest van de kavels verloot. Van die zestig overgebleven kandidaten kunnen er slechts achttien - na el kaar - een kavel kiezen. Maar er is altijd de kans dat iemand die inge loot wordt alsnog afziet van een ka vel, zegt Both. ,,Dat gebeurde ook bij Steehof in Yerseke. Bijvoorbeeld omdat mensen niet meer de kavel konden kiezen die ze wilden." De gemeente nam bewust rijwo- ningen op in het plan, omdat ook daar behoefte aan is. Sowieso is er veel vraag. Both: ,,Voor ons reden te meer om andere initiatieven uit de markt te ondersteunen. Om bij voorbeeld een initiatief van Ced- rah van de grond te krijgen op het voormalige terrein van de gasfa briek in Krabbendijke. Dat zijn dan Er is altijd de kans dat iemand die ingeloot wordt alsnog afziet van een kavel wel woningen voor ouderen, maar daar krijg je wel doorstroming door." Langs de Heinkenszandseweg staat al een paar dagen een grote blauwe bak. ,,We zijn sinds kort in het bezit van een heel mooie schaatsbaan die we voornamelijk voor verhuurdoeleinden hebben", vertelt Pim van Eijzeren van Fun- bikes Zeeland. Het bedrijf ver huurt e-bikes en solexen door heel Zeeland en heeft het assortiment nu uitgebreid met schaatsbanen. In een aantal formaten: ,,Deze is 200 vierkante meter. Maar we heb ben ze ook van 50 en 100 vierkante meter. Daarnaast verhuren we losse curlingbanen. En allemaal duurzaam en milieubewust." Want aan de 'ijsbanen' van Fun- bikes Zeeland komt helemaal geen water of ijs te pas. Sterker nog: het kost totaal geen energie. Voor wat betreft gas of stroom uiteraard, want de baan moet nog wel even opgezet worden. En daar is nog wel ouderwetse mankracht voor no dig. ,,Dat kunnen we met een man of drie in één dag doen", aldus Van Eijzeren. ,,Dan staat de baan klaar voor gebruik." In plaats van echt ijs wordt bij deze schaatsbaan gebruik gemaakt Op de folder die erbij zit staat dat de baan voor97 procent dezelfde wrijving heeft als echt ijs van een kunststof vloer. ,,Water is niet nodig. En van de gasprijzen hebben we ook geen last. Dat is, zeker met de stijging van die prij zen, heel erg fijn. De vloer is van heel glad kunststof, dat hetzelfde schaatst als gewoon ijs. Op de fol der die erbij zit staat dat de baan voor 97 procent dezelfde wrijving heeft als echt ijs." Van Eijzeren ziet zeker toekomst in de schaatsbanen met kunststof vloer. Door de stijgende tempera turen wordt het steeds moeilijker om een baan met echt ijs open te houden. En mensen willen toch schaatsen. Daarom wil hij de baan in Heinkenszand binnenkort openstellen voor publiek. ,,De in steek van ons was om de baan een keer op te zetten als proef. Even uitproberen. Maar nu hij er een maal ligt, willen we Heinkenszand en omgeving er ook gebruik van laten maken." Dat gaat, zo is de planning, op 6 november gebeuren. Dan heeft Heinkenszand er weer een attrac tie bij. ,,Dan zorgen we dat er ook wat catering bij is." En de toe gangsprijs? ,,Die zal tussen de 5 en 10 euro liggen, verwacht ik. Dan houden we het een beetje het zelfde als bij de banen die in Mid delburg of Goes hebben gelegen." Hoe lang de schaatsbaan open blijft is nog niet helemaal zeker. Van Eijzeren: ,,De komende maand willen we hem in ieder ge val openstellen voor publiek. Maar ik sluit zeker niet uit dat er in de toekomst vaker bij ons geschaatst kan worden." GOES Meer dan honderd gebou wen energieneutraal maken vóór 2035. Goes wilde dat. Maar het gaat niet lukken. Het was heel ambitieus: de ge meenteraad van Goes besloot een paar jaar geleden dat alle gemeen telijke gebouwen, 106 in totaal, in 2035 energieneutraal moesten zijn. Nu is duidelijk wat deze operatie gaat kosten: zo'n honderd miljoen euro. Het kost nu eenmaal veel geld om een gebouw energieneu traal te maken: dan moet alle ener gie die wordt gebruikt, ook zelf worden opgewekt. Het streven blijft hetzelfde, maar B en W stellen de gemeenteraad voor om de datum van 2035 naar achter te schuiven. Simpelweg omdat het vanwege de kosten niet haalbaar is alle gebouwen in dat jaar energieneutraal te hebben ge maakt. Onder meer inwoners en gebruikers van de gebouwen mo gen meedenken over een nieuw haalbaar plan. In de ijskast Veel fracties in de gemeenteraad hebben al laten doorschemeren hiermee akkoord te gaan, hoewel de meesten het erg jammer vinden dat de ambities niet wordt gehaald. ,,Dit doet pijn", zei Martin Wisse- kerke (D66). ,,We schreeuwden onze ambities destijds van de da ken en nu moeten ze de ijskast in." Nothing too heavy, nothing too high!"® 1 Door onze sterke groeren focus op de lokale markt, zijn wij voor onze nieuw te openen vestiging in Vlissingen op zoek naar een Stroomt verticaal transport door jouw bloed? Check www.sarens.com Interesse? Stuur je CV naar werkenbij@sarens.nl zaterdag 30 oktober 2021 BE Veel animo voor kavels Rozeboom Voor mensen die azen op een kavel in nieuwbouwwijk Roze boom IV in Krabbendijke wordt het donderdag bij de loting na gelbijten. Voor de negentien lap pen grond zijn veel gegadigden. Michiel Bouwman Krabbendijke -Maarten Both, Wethouder Impressie van woningen die in Rozeboom IV in Krabbendijke wor den gebouwd. bron blouberg projectontwikkeling wout nh stilma De weersomstandigheden zijn nog niet echt Siberisch te noe men, maar in Heinkenszand staat al een schaatsbaan. Vanaf 6 november kan daar op ge schaatst worden. Willem Adriaansens Heinkenszand -Pim van Eijzeren Pim van Eijzeren op zijn schaatsbaan in Heinkenszand. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132