DAAROM VOND IK DE ZUS VAN MIJN VRIENDJE DUS ZO SPANNEND' BY De Liefde Als ik hand in hand over straat loop met mijn geliefde, ben ik me er zelden van bewust dat ze een vrouw is. Ook niet als we zoenen op een terras. Het bewustzijn is er vooral als ze er niet is, en ik tijd heb om te denken. Want hoewel ik nooit bewust in de kast zat, moet ik er na anderhalf jaar verkering nog steeds aan wennen: ik ben voor het eerst in mijn leven een vrouw met een vrouw. Op mijn negentiende werd ik verliefd op de vader van mijn kinderen. Vijftien jaar lang twijfelde ik geen moment aan onze relatie - ik voelde de regenboogvlag nooit wapperen. Toch voelde ik me ook nooit helemaal mezelf, al had ik geen idee wie dat was. Ik vulde het plaatje in dat van mij werd verwacht. Net als mijn ouders een leven opbouwen met mijn jeugdliefde, op jonge leeftijd grote stappen zetten. Ik ging op mijn twintigste samen wonen, we kochten een jaar later ons eerste huis en op mijn 28ste was ik zwanger. Zo'n Hanneke (41) voelde de regenboogvlag nooit wapperen tot het begon te kriebelen bij een bonkige barista en een blonde brandweervrouw. 'Dat was het begin van mijn Lesbische Lente.' goeierd moet je niet laten gaan, zeiden mijn ouders, maar op mijn 35ste realiseerde ik me dat ik een groot stuk van de speeltuin had overgeslagen. Na mijn scheiding datete ik met mannen. Ik hoopte op een relatie die mijn hart ver vulde. Tot ik vier jaar later besefte dat ik de wat bonkige barista van mijn favoriete koffie- tentje niet gewoon een tof wijf vond, maar mezelf in gedachten naast haar zag staan - haar hand in de mijne. Ik besloot de vrouwen liefde verder te onderzoeken. Werd vreselijk verliefd op een blonde brandweervrouw die mijn hart in de fik zette om het na een halflaar vakkundig weer te blussen. Het was het start sein van mijn Lesbische Lente. Uiteindelijk liep ik mijn huidige vriendin tegen het lijf. Alles viel eindelijk op z'n plek. Daarom vond ik de zus van mijn middelbareschoolvriendje zo fascinerend. Ik voelde me altijd wel een tik- kie anders, maar het was nooit eerder in me opgekomen dat ik misschien niet hetero was. Sommige mensen vroegen zich af of het een fase was. Anderen waren juist helemaal niet verbaasd. Een tijdje liet ik de schuifles op mijn datingapps openstaan op mannen én vrouwen, maar steeds wonnen de vrouwen. Een klik met een vrouw is al snel diepgaand en gelijkwaardig terwijl ik bij een man direct geneigd ben in gewenst gedrag te vervallen. Dat ik diep in de dertig deze nieuwe dimensie in mezelf ontdekte, beschouw ik als een cadeau. Het is bevrijdend dat dit gevoel er eindelijk mag zijn. En al is dat soms nog even wennen, met de hand van een vrouw in de mijne durf ik alles.' MEZZA 45 Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125