Jan Rot 'En hoe gaat het nu met u?'schuift de oncoloog haar stoel aan. 'Ik denk dat we niet mogen mopperen,' begin ik mijn inmiddels vaste praatje. Op en af, halen/brengen, min en plus. Ter zake. 'Wat zegt de scan?' Als het geweldig was, had ze het wel meteen verteld. Nu staat haar gezicht op twijfel. 'Ja, het is vreemd. De uitzaaiingen op de longen zijn duidelijk gekrompen. De een van 25 millimeter naar 17, een ander van 23 naar 15. Maar wat je eigenlijk zelden ziet: ondertussen zijn er nieuwe gegroeid in bijvoor beeld de bijnier en de lymfeklier. Dus tja...' Uit het overleg van de gezamenlijke ziekenhuizen - er kijken diverse artsen naar, heel geruststellend - is de boodschap duidelijk. De milde kuur doet te weinig, ik moet aan het infuus. 'Maar ik ben bang dat ik uw antwoord al weet Ik grijns. Vorige week gingen mijn handen, zoals voor speld, alsnog stuk, al smeerde ik ze in. En riep ik nog: fuck chemo, we gaan ook stoppen met die pillen. Maar nu lukt het wel weer. n 'Mijn voorstel...' Ik haal diep adem. 'Donderdag 2 december vier ik alvast mijn verjaardag, lekker groot, z in Nieuwe Luxor, met allerlei muzikanten en gast zangers die mijn vertalingen zingen. Herman Finkers, Trijntje Oosterhuis, Henk Hofstede, Fay Lovsky...' 5 Stond eigenlijk gepland voor december 2022, als ik 65 zou worden. Maar dat halen we een jaartje naar voren. 2 When I'm 64, ook mooi. 'Die maandag erop meld ik me hier en gaan we voor het echie. En zien wel waar het schip strandt.' 'Hmm,' wikt ze. 'En tot die tijd alleen pillen? Oké, ik vind het goed, maar dan wil ik tussendoor een extra scan, of het niet misgaat.' Ze wijst erop dat de lever gelukkig nog schoon is. Anders werd het tricky. 'Je zag al meteen aan haar dat het lê-lê was,' zegt Daan als we naar buiten lopen. Rotjestaal voor lauw loene, Jiddisch voor mweh, matig tot slecht. 'Maar het had erger gekund.' We rijden het terrein af, de hefooom gaat open. 'Is elke keer 4 euro,' rekent ze. 'Je kunt ook een parkeer- kaart kopen voor 85, dan is het een jaar vrij.' Pff, en dan val ik na vijf bezoekjes om, en heeft zij nog 65 op de kaart die je niet terugkrijgt. 'Nee hoor,' beslis ik. 'Lijkt me geweldig als we na 22 keer denken: goh, hadden we nou maar...' Thuis hadden zeker de kleintjes stiekem op meer gehoopt. Lipjes trillen. 'We verleggen ons doel,' sus ik. 'In plaats van de kerst halen, gaan we mikken op de zomer. Maak ik al jullie verjaardagen nog mee, onze trouwdag, wie weet Net op tijd breng ik de cd-bestellingen uit de Rotshop naar de post. De bloemenwinkel ernaast is al aan het inruimen. 13 juli jongstleden, op onze 21ste trouwdag, liep ik hier ook, aarzelde, en dacht schamper: boeketten krijgt Daantje wel via het podium. Nu ga ik naar binnen. 'Eh, hebt u toevallig nog 22 witte rozen?' En dat ik dan ineens sta te tranen, hou ik lekker voor mezelf. Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120