Mijn moeder schreef al snel: Zijn vrienden noemen hem brother. Zijn kinderen zeggen papa. Ooit hoopt hij opa te worden. SAM BETTENS (49) was wereldwijd bekend als zangeres van de Belgische band K's Choice toen hij besloot in transitie te gaan. En nu loopt hij in zwembroek over het strand: 'Ik wil mezelf nooit meer verbergen.' daarna kreeg zijn vrouw Stef borstkanker en moest zij een dubbele borstamputatie onder gaan. 'Dat riep bij mij de wrange gedachte op dat ik het juist fijn zou vinden als ik geen borsten meer had.' Na lange gesprekken met een transgender- vriend, zijn vrouw en een therapeut besefte hij dat hij als man door het leven wilde. Dank zij hormoontherapie en een borstoperatie werd hij definitief Sam. Over zijn transitie sprak Bettens openhartig in interviews en vlogs. Maar hoe bekend hij ook werd onder zijn vroegere naam, net als veel andere transgenders gebruikt hij die lie ver niet meer. De cover van George Michaels Goedemorgen lieve co i O LU I c/) ie LU Als jong meisje was sam bettens een tomboy en droeg hij de kleren van zijn twee grote broers. Bij zijn sekse stelde hij zich geen vragen, van het woord transgender had hij nooit gehoord. 'Ik was een meisje en kreeg borsten, die realiteit aanvaardde ik.' In de zomer van 2018 begon Bettens te begrijpen wat het knagende gevoel dat hij al jarenlang had nou precies betekende. 'Ik zag een foto van het kind van vrienden dat was geboren als meisje maar zodra hij kon praten riep dat hij een jongetje was. Zo ging hij ook naar school. Ik dacht terug aan de afschuwe lijke rokken die ik op mijn katholieke school moest dragen en voelde een steek van jaloezie.' Niet lang I 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104