II Aandacht voor bevrijding Kapelle met kleurplaten 7 DIEDE VAN MEER ZIERIKZEESE (19) STAAT INGESCHREVEN BIJ PRESTIGIEUZE NANNY-SCHOOL Ze is gek op kinderen, al haar leven lang. En daar wil ze heel graag haar vak van maken. De Zierikzeese Diede van Meer (19) heeft zich ingeschreven bij de Engelse nanny-school Norland. Aan deze prestigieuze opleiding in Bath worden nannies klaargestoomd om in dienst te treden bij koninklijke families, oliesjeiks, gevierde advocaten of celebrities. ,,Ik hoop ooit de wereld rond te reizen." Wie aan een nanny denkt, denkt al snel aan Mary Poppins of Nanny McPhee. Toch bestaan nannies ook in het echt. Niet te verwarren met een oppas of au pair. ,,Een nanny zorgt niet alleen voor kinderen, maar helpt ook mee met de opvoeding", legt Diede uit: ,,Het is een totaal pakket." Zelf nanny zijn lijkt Diede een fantastische manier om met kin deren bezig te kunnen zijn. ,,Ik kan me niet voorstellen dat er een grotere eer is dan ouders die hun kinderen echt helemaal aan je toe vertrouwen." Dat doen ze ook niet zomaar. Nannies-in-spé volgen een opleiding om U tegen te zeg gen. Van huishoudelijke taken tot neuropsychologie en van vecht kunst (om de kinderen te kunnen beschermen) tot diëtetiek: een nanny van Norland is van alle markten thuis. Allemaal strak in het uniform gestoken. Dat is ver plicht tijdens de opleiding, zowel op school als tijdens stages. ,,Het hoort er bij. Als je dat uniform aan hebt, maak je deel uit van die meer dan 100-jarige geschiedenis van de school. Je moet die eer dan ook hoog houden." Koreaans leren Door die brede opleiding kunnen nannies heel veel kanten op. Je hebt live-in nannies, outdoornan- nies en vakantienannies. ,,Zelf zie ik wel hoe het loopt, maar ik wil het liefst veel in het buitenland Ik wil het liefst veel in het buitenland gaan werken gaan werken. Je kunt ook steeds een jaar lang nanny zijn bij steeds andere gezinnen en zo de wereld rondreizen. Ik ben nu Koreaans aan het leren. Dat is een opko mend land. Maar ook Nieuw-Zee- land of Amerika zou ik leuk vin den om naar toe te gaan." Dat Diede nanny wordt, wil niet zeggen dat ze daarmee een eigen gezin uitsluit. ,,Norland biedt ook omscholingsmogelijkheden als je iets anders wilt. Je kunt je bijvoor beeld om laten scholen tot juf, de verpleging in of een kinderdagver blijf beginnen. Maar ik ben wel van plan om echt nanny te wor den. Dat is mijn grote droom. Ik weet niet eens of ik zelf ooit kin deren wil." Oma Betty Het was haar oma Betty die haar op het idee bracht van de nanny- school, al wilde Diede daar eerst niets van weten. Tot ze in de zo mer van 2019, wanhopig op zoek naar een opleiding die haar raakte, de open dag bezocht van Norland in Bath. Ze was meteen om. ,,Ik werd er zo vriendelijk ontvangen, het is een heel mooie school en de opleiding is zo breed." Dit jaar haalde ze haar vwo-di- ploma én kwam ze door de toela ting van Norland, maar door de brexit kon ze de oversteek niet ma ken. Dat kan nu wel, al moet ze op nieuw toelating doen. Maar het vak is haar op het lijf geschreven, vindt iedereen die Diede goed kent. ,,Ik kan goed plannen en mijn liefde voor kinderen is groot. Het allerliefste van mijn leven wil ik de wereld een stukje mooier maken door kinderen op te laten groeien met alleen maar liefde." De kinderburgemeester van Ka- pelle, Steyn Almekinders, boog zich over de ingeleverde kleurpla ten en selecteerde de drie mooiste. Babeth, Lois en Kiki wonnen. Het museum koos bewust voor een wedstrijd voor kinderen in groep vier en vijf. „Basisschoolleer lingen van acht a negen jaar vallen normaal net buiten de boot bij mu- seumbezoeken of lessen over de oorlog en de bevrijding." Looijen wil ze graag bij het mu seum en de herdenking betrekken. ,,Vrijheid is niet vanzelfsprekend, wat de Fransen, Canadezen, Britten en andere geallieerden voor ons de den, mogen we niet vergeten." Zelf was de 44-jarige Andries Looijen op zijn zevende al gefasci neerd door de Tweede Wereldoor log. „Verzamelaar Minus Goud had een mooie collectie van memorabi lia, ik kwam als jongen vaak bij hem. Alle verhalen van veteranen en alle bijzondere spullen lieten me niet los." Toen Goud elf jaar geleden overleed, kon Looijen de collectie overnemen en begon er het Kapelse museum mee. Naast de kleurplatenwedstrijd was er gisteravond een lezing van Hans Sakkers over de Slag om de Schelde. Vanavond komen familie leden van Britse veteranen naar het Museum voor een besloten bijeen komst om vervolgens zaterdag de herdenking in Vlissingen bij te wo nen. Zaterdagmiddag 6 november is er een toneelvoorstelling De lan ding voorbij door de Zeeuwse Ko medie. Die gaat over ervaringen van vier mensen uit de Bevelanden tij dens en na de bezetting. Het museum van Memorial 40 45 ligt aan de Goessestraatweg 6 in Kapelle. vrijdag 29 oktober 2021 'Een nanny is een totaalpakket' Esme Soesman Zierikzee Diede van Meer (19) met oppaskind Thomas de Vlaam (9). Ze past al op Thomas sinds zijn derde. En zoekt nog meer oppasadressen, om ervaring op te doen en geld te verdienen om de peperdure opleiding te bekostigen. foto marieke mandemaker -Diede van Meer Kinderen uit groep 4 en 5 liepen gisteren Museum Memorial 40 45 in Kapelle binnen met kleur platen. Kapelle werd precies 77 jaar geleden bevrijd door de Ca nadezen en dat moet in de her innering blijven. De kleurplaten- wedstrijd was één onderdeeltje van alle herdenkingsactiviteiten in Kapelle. Maar wel een belang rijke, zegt voorzitter van het mu seum Andries Looijen. Arie Westeneng Kapelle Kinderburgemeester Steyn Almekinders met een aantal ingele verde kleurplaten in Memorial 40/45 in Kapelle foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 69