II Voorstelling in teken van lockdown Mendelssohn centraal op dag van reformatie 6 Eerste bewoners vernieuwde verzetsheldenbuurt dik tevreden Goes Het is donderdagmiddag een leven dige boel in de P.C. Quantstraat in Goes. Of beter gezegd: de nieuwe P.C. Quantstraat. Van de vier stra ten in de verzetsheldenbuurt waar oude huizen worden vervangen door nieuwbouw, was deze als eer ste aan de beurt. Terwijl werkman nen de laatste hand leggen aan de bestrating, zijn veel bewoners van de 26 nieuwe huizen druk in de weer om alles op orde te maken. Ze hebben vorige week de sleutel ge kregen. ,,Het is al een aantal dagen hartstikke gezellig'', zegt Melissa de Meza, die in de achtertuin van haar Het is al een aantal dagen hartstikke gezellig eengezinswoning een praatje maakt met haar nieuwe buurvrouw Petra Minnaar. „Iedereen was bezig in en om het huis en aangezien er nog geen schuttingen stonden, hadden we meteen leuk contact met elkaar.'' Vertrouwd Overigens kennen veel bewoners elkaar al langer, want de meesten woonden al in de verzetshelden- buurt. Melissa en Petra komen alle bei uit de naastgelegen Marijke- straat, die als volgende aan de beurt is. Beide dames en hun gezinnen kozen er bewust voor om in hun vertrouwde omgeving te blijven. ,,Het is een gezellige en rustige buurt'', vindt Petra. Hoewel de ver nieuwingsslag voor haar in eerste instantie niet per se nodig was, is ze nu erg blij met de nieuwe woning. ,,De oude huizen begonnen echt wel mankementen te vertonen, hoor.'' Buurman Ryan de Meza, die binnen een kast in elkaar aan het zetten is, beaamt dat. ,,Het was bin nen enorm vochtig. Op de vloer zat zoveel schimmel dat ik die heb la ten behandelen toen onze eerste dochter is geboren. Het was geen gezonde situatie.'' Op de andere hoek van het hui zenblok is Hannie Lamers haar nieuwe voortuintje aan het beplan ten. Zij is overgekomen uit de Jacob Klaaijsenstraat, waar later ook ge sloopt gaat worden. ,,Mijn man en ik houden eigenlijk meer van oude huizen dan van nieuwbouw'', zegt ze. ,,In die zin zaten we daar prima. Maar het nieuwe huis is mooi, hoor. We richten het met meubels en de coratie wel een beetje ouderwets in.'' Aan de overkant van de straat is Henk Wouterse misschien wel de gelukkigste bewoner van de nieuwbouw. De 81-jarige Goese- naar woont al 52 jaar in de verzets- heldenbuurt. ,,Mij krijgen ze hier niet weg'', verklaart hij zijn keuze Moet je die ruimte zien. Ik leef hier als God in Frankrijk om in het buurtje te willen blijven. Henk zegt zijn nieuwe levensloop- bestendige woning buitengewoon mooi te vinden. ,,Moet j e die ruimte zien. Ik leef hier als God in Frank rijk.'' De 26 nieuwe huurhuizen in de P.C. Quantstraat vormen nog maar het begin van de vernieuwing in de volksbuurt. In totaal gaan 138 ver ouderde huurwoningen tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. Dat gebeurt in fases. Steeds worden de huizen in één straat gesloopt, waarna nieuwbouw volgt. De Marijkestraat is als tweede aan de beurt. Daar begint de sloop vermoedelijk eind november. Het stratenpatroon van de wijk wordt gevarieerder. Er komt ook een aan tal koopwoningen. Normaal gesproken drinken de be zoekers samen een kopje koffie of spelen ze een spelletje, zegt Mels Hoogenboom, welzijnsmedewer- ker bij SMWO Schouwen-Duive- land. Nu is er gekozen voor de voorstelling Rimpelingen: Brieven uit Zeeland, die op meerdere plek- ken in de provincie wordt opge voerd. Ouderen uit heel Zeeland werden door de makers van de voorstelling gevraagd hun ervarin gen met de lockdown op papier te zetten. Met vijftig van hen ont- Ouderen uit heel Zeeland zetten hun ervaringen met de lockdown op papier stond een correspondentie en die vormt de basis van het project. De brieven zijn opgenomen in het Zeeuws Archief. Het is de eerste volledige theatervoorstelling van schrijfster en performer Anna de Bruyckere uit Middelburg. Plaats genoot Christian Blaha compo neerde de muziek. 'Ben je, als je oud bent, per se kwetsbaar? Wie bepaalt eigenlijk welke mensen tellen als zwak?' Dit zijn vragen die aan de orde komen. Rimpelingen gaat over de afzonde ring, het weerzien, soorten plezier die je niet voor mogelijk hield, maar ook over nodig hebben en loslaten. En over de tijd die als maar doortikt. De gratis voorstelling duurt een uur en na afloop is er gelegenheid om na te praten. Hoogenboom: ,,Ook als je vragen hebt over bij voorbeeld de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning of bepaalde formulieren die je niet begrijpt kun je bij Thuis in je Dorpshuis te recht." BROUWERSHAVEN Zelfis hij on der de indruk van het Godsvertrou wen en het talent van Felix Men delssohn Bartholdy (1809-1847). En hij promoveerde een jaar geleden met onderzoek naar de componist. Vandaar ook dat Mar van der Veer elke gelegenheid aangrijpt om over hem te vertellen. En die doet zich zondag weer voor: de dag van de re formatie. Zeker, die dag, 31 oktober, is de dag van theoloog Maarten Luther. Hij schreef die dag in het jaar 1517 stellingen tegen de handel in afla ten door de katholieken en luidde zo het begin van het protestantisme in. Componist Mendelssohn Bar- tholdy was een zeer gelovig man en hij componeerde een werk over de geloofsbelijdenis van Luther: Wir glauben all an einen Gott. Dat werk, naast andere, is te horen tij dens de dienst in de Grote- of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven, die zondag om 10.00 uur begint. Van der Veer is voorganger en hij vertelt over het geloof, belijden, re formatie, Luther en Mendelssohn. De dienst is onderdeel van een Mendelssohn-Lutherproject dat ook in Goes en omstreken wordt gehouden. Het koor is de cantorij van de Maria Magdalenakerk in Goes, begeleid door een professio neel orkest onder leiding van can tor Rutger Mauritz. Marien Stouten verzorgt de orgelpartijen. vrijdag 29 oktober 2021 'Mij krijgen ze niet meer weg' -Melissa de Meza Hannie Lamers maakt meteen het voortuintje van haar nieuwe woning in de P.C. Quantstraat in Goes mooi. foto johan van der heijden ,,Moet dat nou?'' Dat was de re actie van sommige bewoners toen woningcorporatie Beve land Wonen bekendmaakte het verzetsheldenbuurtje in Goes grondig te willen vernieuwen. Vier jaar later hebben de eerste bewoners de sleutel van hun nieuwe huis gekregen en zijn ze maar wat blij. ,,Ik leef hier als God in Frankrijk.'' Rob Paardekam -Henk Wouterse Was je eenzaam tijdens de lockdown of kon je jezelf wel redden? Nu de maandelijkse bijeenkomsten Thuis in je Dorpshuis van welzijnsorgani satie SMWO weer doorgaan, wordt de middag in Renesse op dinsdag 9 november voor het eerst gevuld met een muziek theatervoorstelling. Valeska Nastaly Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65