WIJN 7 66 Sterwijn Chateau des Adouzes 2018 67 Sterwijn Domaine la Colombette 2020 €8,50 68 Sommos 2018 (ONLINE) 73 Boccafosca 2020 74 Catulo 2020 75 Di Filippo 2020 76 Sterwijn Jean-Paul Daumen 2019 €8,75 77 Paso A Paso 2019 78 False Bay 2019 79 Poggio Grande 2020 80 Weingut Heid 2020 70 Terra d'Alter 2019 81 Weingut Brüder Dr. Becker 2019 83 Ramirana 2018 84 Sterwijn Chateau de Cabriac 2018 82 Alphonse Kuentz 2018 WIJNKRING 69 Sterwijn Errazuriz Estate 2019 72 Ogier 2020 71 Yalumba 2019 GO VRIJDAG 29 OKTOBER 2021 MEER LEZEN? DEGROTEHAMERSMA.NL STERWIJN ger opsteekt richting C02-uitstoot. Etiket zwart met gouden letters. Grande Réserve bovendien. Kortom, alles straalt luxe, luxe, luxe uit. Behalve het prijskaartje. Ik krijg vaker van die visuele pochers op de proeftafel waarvan de inhoud vies tegenvalt. Maar Orimos gedraagt zich geheel con form zijn uitstraling. Smeu- ige, romige, weldadige en zonnige verschijning. Rijp, rond fruit. Dikke pruimen, mollige kersen, vanillefluiste- ring, pepertje, Chocotoff en chique tannines. €7,95 9 'Le Tigre', Faugères, Frankrijk (rood) Le Tigre sluipt door intense donkerte. Wijn met dierlijk instinct. Ruikt rauw afgehan gen vlees. Zijn blik op pepe- rig scherp, zijn vacht van fluwelen tannines. Mooi mondvullend, bijna romig van textuur. Veel zwart fruit. Een gehaktbal gaat ie ook niet uit de weg. €8,95 Pinot Noir, 'Demi- muid', Pays d'Hérault, Frankrijk (rood) Lang geleden, op een Vlaams wijnkasteel. De wij nen waren volgens de eige naar minstens zo goed als de beste bourgognes, dus had hij ze navenant geprijsd. Beleefd namen we afscheid. Voor veel minder geld weten we namelijk nog veel lekker der pinot noir. Niet veel, niet vaak, maar ze bestaan. Deze zwierige fijnzinnig fruitige Zuid-Franse pinot noir smaakt net zo onbetaalbaar als die Vlaamse. Kostelijker zelfs, maar dan voor een spotprijs. Opgevoed in demi-muids, grote vaten die subtiel wat houtgeur geven zonder de bedeesde geuren van de pinot noir af te schrikken. 'Varietales', Somontano, Spanje (rood) Somontano. Inmiddels gewild vanwege de wat koelere omstandigheden. Jonge wijnbedrijven zijn er neerge streken, zoals de nogal futu ristisch aandoende Bodega Sommos. Google maar even en schrik niet van die ufo in het landschap. En dan toch een klassiek aandoende rode maken. Krachtig, stoer, WIJNSPECIAALZAKEN (OP ALFABETISCHE VOLGORDE) 'Raggi di Uva', Rosso Piceno, Italië (rood; biologisch) Spierwitte uitmonstering. Spierwitte schroefdop, wit etiket. Toch ook een groensignaal: bio. Vrienden wijn, van een domein dat is opgericht door zeven kame raden. Die maakten opge wekt kwebbelende piceno. Onbedaarlijk kersengedrang, snufje specerijen en frisse zuren. En er gaan precies zeven glazen uit een fles. Anfors-Imperial €9,95 8 'Tinto', Navarra, 8'5 Spanje (rood) De maker zegt het zelf al: 'Werkelijk een allemans vriend.' Klopt! Ongedwongen rood fruit, kersen en cassis, een kruidentuintje op een dakterras waar ook een barbecue is te ontwaren. Is ondanks zijn 14 procent toch nergens te nadrukkelijk. Serieuze wijn, dat wel. Bio bovendien. Axial Vinos €7,50 Villa Conversino, Umbrië, Italië (rood; biologisch) Alles bij elkaar een inne mende rode volbloed uit het mooie Umbrië. Ferm genoeg om stand te houden bij de robuuste barbecue, stevige vleespotten en andere heftigheden, doch ook invoelend genoeg voor de omgang met meer subtiele gasten en gerechten. Biowijnclub €8,75 Méditerranée, Frankrijk (rood; biologisch- dynamisch; natuurwijn) Een stoere, stevig gebouwde huiswijn op paleisniveau, vol en gul van smaak met kersenfruit en Chocoprince- tannines, minzaam en goedertieren van afdronk. Geen geld. De Bruijn Wijnkopers Late harvest tempranillo 'Paso- nillo', Tierra de Castilla, Spanje (rood) Paso A Paso. Stap voor stap. Van de kersen- en pruimen- boomgaard naar het zwarte bessenbedje via de kruiden tuin naar de met fluwelen hoezen afgedekte vanille- vlonders. Slok voor slok weldadig lekker. Bouvigne Wijnimport €9,50 Syrah 'Old School', Coastal Region, Zuid-Afrika (rood) Niet te veel opgepoetst, lekker met een wild en onge durig randje. Mini-rooster- toontje, eerlijk, sappig, don ker fruit, een karakteristiek pepertje en de neiging om door te drinken. Brander Wines; Perfecte Wijn; Voordeelwijnen €6,25 'Piano', Toscane, Italië (rood; biologisch) Huiswijn van Wibi Soerjadi, Jan Vayne en Cor Bakker. Die hebben standaard een Piano in huis. Wat ze niet weten is dat je hem ook een half uurtje voor consumptie in de koelkast kunt zet ten. Piano staat in dit geval voor rustig. Of eigenlijk: zacht, sappig en levendig. Sangiovese in zijn puurste vorm. Met spraakmakende zuren, een kersentoets en een bessenakkoord. Slaat aan. Zeer goed gestemd. Past ook goed in een ensemble met pasta of pizza. De Kleine Wijnboer €8,75 Trollinger mit Lemberger trocken, Württemberg, Duitsland (rood; biologisch) Württemberg. De Republiek van Trollinger. Klinkt als internetbooswichten die met kwade bedoelingen over het wereldwijde web boekanie- ren. Is echter het alias van de schiava of vernatsch die in de buurt van Bolzano voor een hoop vrolijkheid zorgt. Samen met lemberger (die ze in Oostenrijk kennen als 8 - 'ALF', Alentejo, 8'5 Portugal (rood) Alfrocheiro, tevens bekend onder de artiestennaam 'de Portugese pinot noir'. Trak teert op dorstlessend rood fruit, bessen en kersen, een bittertje, wat houvast en mooie zuren. Ik zou het niet 8 - 'Artesis', Cötes du 8'5 Rhöne, Frankrijk (wit) Mollige, bollige gezelligheid zoals je die alleen in witte rhöne tegenkomt. Rond en rijp geel fruit. De keuze is gevallen op abrikozen. De perzik sapt. Ananas en mango gaan hand in hand. Het mandarijnt wat. Zoete specerij schuift bij. En een zuurpuntje prikt de boel fris. €9,95 blaufrankisch) zorgt ie voor een wat ruwharige rode. Eerlijk, bonkig, aarde op de knieën. Waarschijnlijk even gebukt om pruimen op te ruimen, bessen te oogsten en bramen te plukken. Houd rekening met een flink maar aangenaam zuurregime. Voor zoet moet je bij de banketbakker wezen. De Monnik Dranken €9,95 8 - Grüner Silvaner trocken, Rhein- hessen, Duitsland (wit; biologisch) 8 - Gewürztraminer 8'5 'Cuvée Personelle', Alsace, Frankrijk (wit) Marmelade op warme toast. Mango-lycheeconfiture. Gemanicuurde kruidnagels in geflambeerde ananas. Zoetgevooisde stemgember. Gewürztraminer uit een rijk en warm jaar tekent de vrede met Münster. Domaine Alsace €9,95 8 5 Cabernet Sauvignon 8'5 'Reserva', Valle del Maipo, Chili (rood) Kordaat en recht zo die gaat. Op en top cassisfruit. En zwarte kersen, en volle bramen, en tannines van fluweel. Nadrukkelijk sap en Chileense cabernet sauvignon ten voeten uit. Drankgigant €7,95 9 'Tradition' Corbières, Frankrijk (rood) Traditionele corbières, vooral tanninerijk. Koele en donkere partijen. Sappige bitters. Bramen in bittere chocola. Flink wat kruiderij. Ouder wets decanteren kan geen kwaad. €9,95 Carménère 'Reserva', Aconcagua Valley, Chili (rood) 8 5 Shiraz-Viognier 8'5 'The Y-Series', South Australia, Australië (rood) Van een zwierige soepelheid zonder slap te worden. Vers en fris rood fruit. Een klein pepertje. Rijpe, volle tanni- nes. Serieus, sappig en smakelijk. €9,95 Pure Silvaner. Heeft wat stoers zonder stuurs te worden. Ruwe goudrenet. Klein zoetje. Witlofbitters. Limoen. Levend sap. En zo groen als een grüner silvaner maar zijn kan. Dokter Maler €8,95 Bramen en cassis. Onder weg wordt nog een koffie- adresje aangedaan: flinke spat espresso en een bittere chocoflik. Karakteristiek carménère. €9,95 direct pinot noir willen noemen, maar naar is het ook niet. €9,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55