ZEELAND 15 Na wonderlijk herstel wil Zeeuws-Vlaming op eigen terrein te vlammen Jochem Kerckhaert (21) hoopt zijn seizoen alsnog mooi af te kunnen sluiten met een goed resultaat tijdens het H4A Internationaal Beloften Weekend in Zeeuws-Vlaanderen. Afgelopen winter had Jochem Kerckhaert bijna een profcontract te pakken. De talentvolle wielren ner strandde uiteindelijk in de fi nale, maar bleef vastberaden en reed zich dit seizoen in de kijker bij BEAT Cycling. ,,Dat ik nu bijna een jaar later alsnog een stap ho gerop zet, is voor mij een bevesti ging dat ik op de goede weg ben", aldus Kerckhaert. Het is allesbehalve een makke lijke periode geweest voor Jochem Kerckhaert als clubrenner. Door de coronacrisis zag hij de afgelo pen twee seizoenen veel wedstrij den in het water vallen. Deson danks stelde hem dat in staat om nieuwe talenten te ontdekken. ,,Je wordt creatiever en probeert voor jezelf nieuwe doelen te stellen", haalt Kerckhaert het positieve eruit. ,,Ik heb me daarom vorig na jaar - evenals 150.000 anderen - in- De dokters vertelden me dat ik een streep kon zetten door het seizoen geschreven voor de Zwift Aca demy. Het leek me wel leuk, maar ik had totaal niet verwacht dat ik zo ver zou komen." Alpecin-Fenix De 21-jarige renner zou uiteinde lijk in de finale komen en enkel de Australiër Jay Vine voor zich moe ten dulden. ,,De teleurstelling overheerste op dat moment. Ik was enorm dicht bij een profcon tract bij Alpecin-Fenix dat voor de winnaar klaar lag, maar het mocht helaas niet zo zijn. Tegelijkertijd was het wel een openbaring. Als wielrenner heb ik altijd gepro beerd het hoogst haalbare te berei ken, maar dat ik zo ver zou kunnen reiken, had ik tot dat moment niet voor mogelijk gehouden." Het gaf Kerckhaert vernieuwde energie. Hoewel de student Ci- PROGRAMMA viele Technieken aan de HZ in Middelburg het voorbije voorjaar opnieuw in het water zag vallen door de coronacrisis, ging hij met een voortreffelijk van start na de coronapauze. ,,Op het Nederlands kampioenschap finishte ik als vijf tiende, wat voor mij de bevesti ging was dat het met de vorm wel goed zat. Vervolgens heb ik deel genomen aan een etappekoers in Polen. Daarin wist ik respectieve lijk naar een zesde en veertiende plek te rijden in etappes. In die zelfde koers brak ik echter mijn sleutelbeen." Doodsmak Gelukkig had die tegenslag relatief weinig consequenties. ,,Ik ben ge- opereerd en dankzij een plaatje op mijn sleutelbeen, kon ik al na en kele dagen de trainingen hervat ten. Vervolgens ben ik op hoogtes tage geweest in de Alpen. Ik kwam sterk daaruit terug, maar ik heb slechts één wedstrijd daarvan kunnen profiteren. Op 2 augustus maakte ik namelijk een doodsmak tijdens de training." Opnieuw een fikse tegenslag voor Kerckhaert die zowel zijn bekkenkam als ribben brak. ,,De dokters vertelden me dat ik een streep kon zetten door het sei zoen, maar wonder boven wonder herstelde ik voortreffelijk. Zes we ken later reed ik alweer mijn eerste wedstrijd. De dokters waren ver steld, maar ik had dan ook alles wat binnen mijn mogelijkheden lag in werking gesteld om te her stellen." Zo kon Kerckhaert in het najaar alsnog mooie resultaten neerzet ten. ,,In een thuiswedstrijd als de Omloop van de Braakman kon ik vooraan in het peloton fietsen en vorige week had ik een goede ge nerale voor het H4A Internatio naal Beloften Weekend door als tiende te finishen in de GP Tom broek, eveneens behorend tot de U23 Road Series." Kerckhaert heeft immers zijn zinnen gezet op het H4A Interna tionaal Beloften Weekend dat evenals de Omloop van de Braak man een thuiswedstrijd is. ,,Ik durf wel te stellen dat ik de wegen als geen ander ken inderdaad. Ik train er regelmatig, maar vooral de voorbije periode. Zo heb ik in aan loop naar de Omloop van de Braakman vaak over de kasseien stroken gereden om de juiste ban denspanning te vinden voor de wedstrijd." Kasseien Ook in de laatste week naar het In ternationaal Beloften Weekend laat hij niets aan het toeval over. ,,Ik heb al diverse keren de kas seien van de Timmermansweg en Smokkelweg verkend, zodat ik weet wat ik kan verwachten. Het gaat namelijk in de ritten in lijn voor mij moeten gebeuren. Door de breuk in mijn bekken heb ik lange tijd niet op de tijdritfiets kunnen zitten, dus dan wordt een algemeen klassement lastig. Maar hoe mooi zou het zijn als ik in een etappe op het podium zou kunnen staan? Daarvoor zou ik tekenen." Hij kan alleszins onbevangen aan de wedstrijd beginnen. ,,Het is mijn laatste wedstrijd van het sei zoen, maar het is al fijn om in het achterhoofd te weten dat ik vol gend jaar een stap hogerop kan doen bij Beat Cycling. Het is een hele mooi kans voor mij om te ontdekken waar mijn plafond ligt en ik kijk er enorm naar uit. Laten we echter eerst proberen het sei zoen op mooie wijze af te sluiten in eigen streek", besluit Kerck- haert. vrijdag 29 oktober 2021 GO Jochem Kerckhaert krijgt vleugels van stap hogerop naar Beat Cycling Job de Feijter Schoondijke - Jochem Kerckhaert (21) Het H4A Internationaal Belof ten Weekend opent op vrijdag met een 116,8 kilometer lange rit in lijn met start en finish in Terneuzen. Zaterdag gaat de etappekoers 's ochtends ver der met een 13,7 kilometer lange individuele tijdrit met het kantoor van H4A in Sluis kil als decor. 's Middags volgt de ontknoping met de slotrit van ruim 140 kilometer gro tendeels over het parcours van de Omloop van de Braak man. Jochem Kerckhaert. FOTO ANNE HANA Jochem Kerckhaert (midden, witte trui) maakt komend seizoen de overstap naar Beat Cycling. foto oscar de waele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43