Eerste zege Corn Boys smaakt naar meer O O) CD O Kerkhove en Krunic denderen weer door 14 ZEELAND Trainer Hazelaar kondigt vertrek aan Ontsnapping biedt kansen voor De Kok TENNIS Lesley Pattinama-Kerkhove speelt morgen sa men met Aleksandra Krunic de halve finale van het dubbelspel op het WTA-toernooi in Cluj-Napoca. In de kwartfinale rekende het als tweede geplaatste Servisch/Nederlandse duo gisteren na een heuse thriller af met het Roemeense koppel Ignatik/Prisacariu: 6-3 6- 7(8) 10-8. Aan de zijde van Krunic was Patti- nama-Kerkhove in september ook al succesvol op een WTA-toernooi in het Sloveense Porto- roz. Het duo haalde daar de finale, waarin ze nipt aan het kortste eind trokken. In het enkespel viel dinsdag in de eerste ronde direct het doek voor de 29-jarige Zeeuwse, na dat ze wel de kwalificaties had overleefd. Harro Hazelaar is aan zijn laatste seizoen als trainer van Oostkapelle/Domburg bezig. Na vier jaar bij de club is hij aan een nieuwe uit daging toe. Afgelopen dinsdag lichtte hij de spelers van de eerste selectie in. Met Oostkapelle/Domburg is Hazelaar mo menteel een middenmoter in de tweede klasse. Hij is aan zijn tweede periode in Oost- kapelle bezig. Tussen 2012 en 2015 was hij ook al hoofdtrainer bij de club waar hij ook jaren lang als speler actief was. Hazelaar was tevens actief als trainer bij JVOZ en stond één sei zoen aan het roer bij Yerseke. Het scheelde niet veel, maar driebander Joey de Kok uit Lewedorp heeft zich geplaatst voor de achtste finale op de Grand Prix in Rosma len. Zodoende kan hij nog altijd op jacht naar een evenaring -of zelfs meer- van het voorlo pige hoogtepunt in zijn carrière bij de senio ren, toen hij vorig jaar in Rosmalen de vierde plaats bereikte. Na verlies tegen Roland Uijt- dewillegen en winst op Wilco van Wijk liep De Kok in zijn slotronde lang achter zijn te genstander aan. Pas in de slotfase kwam hij te rug in de wedstrijd en pakte de leiding, ging als eerste door de finish en zag Van der Spoel de na beurt missen. Morgen komt De Kok weer in actie in de achtste finales. Quote van de dag 'We hebben als leeuwen gevochten en gedisciplineerd gespeeld' Van Liere Van Anrooij Trainer John Moes (59) is een ras echte Terneuzenaar, maar voet balde van zijn achttiende tot zijn veertigste voor Corn Boys. Na zijn loopbaan als speler legde Moes zich toe op het trainersvak. ,,Ik heb het hier na het vertrek van Jean-Pierre Hubregsen twee jaar overgenomen en ben daarna een tijd jeugdtrainer geweest bij Terneuzense Boys'', vertelt hij na afloop van een trai ning met een grote groep. ,,In 2015-2016 ben ik midden in het seizoen terug gekomen. Corn Boys is een club naar mijn hart. We speelden diep in de kelder van de vijfde klasse en kregen elke week een dik pak slaag. Hoe we de moed erin hielden? Je moet blijven gelo ven in jezelf. En met steun van het thuisfront. Ik kwam natuurlijk ook wel eens chagrijnig thuis, maar kreeg dan te horen dat we met z'n allen moesten proberen om er het beste van te maken. Dat heeft me op de been gehouden.'' Jeugdcoördinator Johan Sacré schreef een jeugdplan, dat leidend is geweest. Hij vertelt dat de club zonder samenwerkingsverband zes jeugdelftallen heeft. Johan Neve, nu elftalleider van de eerste ploeg, was geruime tijd trainer van een jeugd- team. ,,We speelden in de eerste klasse, moesten veel naar Brabant en waren naar verhouding (van- korte tijd eigen beslissingen ne men. Ik wil dat ze het zelf én voet ballend oplossen.'' De groep van 22 man waarmee hij deze week in aanloop naar het duel met Graauw trainde, telde vijftien spelers ruim onder de twintig jaar. ,,Daar hebben we bewust voor ge kozen'', vervolgt Moes. ,,Elke don derdag spelen we elf tegen elf. Dat is magnifiek.'' Een deel daarvan speelt in het tweede elftal in plaats van in de jeugd en is op verzoek van de club ingedeeld in de vierde klasse bij de reserves. ,,Om weer stand te krijgen. Ze hebben nu drie keer gewonnen, onder meer met 4-1 van het eerste van Aardenburg. Afgelopen zondag was het Super Sunday. Wij móesten winnen van Hoofdplaat.'' Corn Boys kreeg sinds de start van de competitie bijna wekelijks complimenten van de tegenstan der, maar stond tot zondag keer op keer met lege handen. ,,Ik heb soms nachten wakker gelegen over de vraag hoe we het tij konden keren'', zegt de trainer. ,,Ik kan niet goed te gen mijn verlies, maar kan het wel een plekje geven. Maar zondag heb ik heerlijk geslapen. Deze overwin ning hadden we nodig en dit is een impuls waar je u tegen zegt. De mensen zijn trots op Corn Boys, de bevolking van Sas van Gent praat weer over ons. Dat is een tijd niet geweest.'' De doelstelling voor dit seizoen? ,,Bovenkant rechterrijtje'', zegt John Moes zonder blikken of blo zen. ,,En over twee, drie jaar moe ten we in het linkerrijtje meedoen. Er komt ook een goede lichting JO16 aan.'' Na de winterstop mogen de eerste spelers van die lichting tij dens een snuffelstage ruiken aan het grote werk bij de senioren en in kleine groepjes meetrainen. Tegen die tijd moet Corn Boys een paar keer meer hebben gewonnen. Zon dag - in het thuisduel met Graauw - staat nog een rekening open. De 7-0-nederlaag van de laatste on derlinge ontmoeting moet worden rechtgezet. wege de afstanden, red.) het duur ste team van Corn Boys. We had den elke zaterdag veertig, vijftig man langs de lijn, maar eigenlijk te weinig tegenstand.'' Sacré: ,,Er zijn maar weinig clubs die de stap durven zetten die wij hebben gezet: jeugd doorschuiven naar de senioren. We hebben ook nog eens vier seniorenelftallen. Daar zijn we als kleine dorspclub trots op.'' Moes: ,,Ik wilde ervan af om met spelers van buitenaf te spe len en wist wat er in de jeugd aan kwam. Lichtingen met veel poten tie.'' Opgelegde beperkingen De club gooide het roer om, schoof veel jeugd vervroegd door naar de senioren en profiteerde vervolgens van opgelegde beperkingen van wege corona. ,,In oktober vorig jaar lag de competitie stil, maar ik mocht met jongens onder achttien jaar trainen. We hadden altijd der tien, veertien man op de training. Toen het weer mocht, kwamen de oudere spelers erbij. Het was gelijk volle bak.'' De jeugd heeft moeten wennen aan zijn visie beseft Moes, verwij zend naar de chaostraining die zijn selectie net achter de rug heeft. ,,Op zondag is het ook wel eens chaos. De tegenstander speelt onverwacht met twee spitsen, of vijf midden velders. Dan moeten ze ook binnen vrijdag 29 oktober 2021 VOETBAL Harro Hazelaar vertrekt na dit seizoen bij Oostkapelle/Domburg. foto ruben oreel DRIEBANDEN - John Karelse is bijzonder tevreden, na de 4-0-zege van Achilles Veen op Unitas in de KNVB beker. 12 Joeri van Liere (foto) maakt deel uit van de Nederlandse selectie die van 4 tot 12 decem ber uit zal komen op het Europees Kam pioenschap rol stoelbasketbal in Madrid. Het is voor de Ka- pellenaar de eerste keer dat hij is geselec teerd voor een eindtoernooi. Van Liere is één van de twaalf namen in de selectie en één van de drie debutan ten op een eindtoernooi. 123 Shirin van An rooij (19) uit Ka- pelle is één van de Neder landse troeven in de U23-se- lectie op het Europees kam pioenschap veldrijden. De continentale ti telstrijd wordt op zaterdag 6 en zondag 7 november ver reden op de VAM-berg in Drenthe. Bij Corn Boys wordt met een grote groep getraind. ,,Elke donderdag spelen we elf tegen elf. Dat is magnifiek.'' fotos kelly thans Een paar jaar lang was Corn Boys het lachertje van de laag ste klasse van het zondagvoet bal. Een voorstel om met het keurkorps naar de reserve klasse te gaan werd wegge stemd. De Sasse club trok de kaart van eigen jeugd, incas seerde veel nederlagen, maar hield vast aan een breed gedra gen visie. Afgelopen zondag won Corn Boys voor het eerst sinds lange tijd. Na de 4-0-zege in Hoofdplaat van een piepjong elftal vierde heel de club feest. Dat smaakt naar meer. Peter van Kouteren Sas van Gent John Moes. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42