Lieke is met haar nepstenen een tikkende tijdbom 24 Is een werkgever verantwoordelijk voor wat een medewerker privé uitvreet? Nee, natuurlijk niet. Maar het is wél zo dat als een werknemer zich in zijn vrije tijd met allerlei dubieuze zaken inlaat, dit onherroepelijk afstraalt op het bedrijf waar die persoon boegbeeld van is. En daarom vraag ik me af wat RTL 4 gaat doen aan de kwestie Lieke van Lexmond. Dat zij een tikkende pr-tijdbom is die nu al aanzienlijk afbreuk doet aan het imago van de familiezender, is inmiddels wel duidelijk. Er was al het gezwatel over de planeet Mars waarmee ze de bestorming van het Capitool ver klaarde. Er is de maankalender die verveelde rijke huisvrouwen uit Amsterdam-Zuid vertelt op welke dag ze het best een haarmasker kunnen nemen of naar de tandarts kunnen gaan. Ook staat ze bekend als antivaxer. Allemaal dingen die niet verboden zijn in dit land. Helaas. Maar nu heeft het tv-programma Keuringsdienst van Waarde ontdekt dat de 'heilzame edelstenen' citrien (helpt zogenaamd depressie en zelfdestruc tief gedrag overwinnen) en witte jade (brengt voorspoed en rijkdom, ha, wat een giller) die ze verkocht in de webshop die ze met haar 'moonsis- ter' Jetteke van Lex- mond runt, nep zijn. En dan gaat het nog niet eens over de werking ervan, maar over de steen zelf. Die is van glas. En dan riekt het toch al snel naar oplich ting. Lieke was er woens dag als de kippen bij om aan RTL Boulevard en Jinek te laten weten dat haar geen blaam treft. nadenken over Zij is zelf net zo hard je producten opgelicht door haar leverancier. Hoe dat kon gebeuren? ,,Wij zijn geen edelsteendes kundigen", was een veelzeggend zinnetje dat ze zich aan de telefoon bij Boulevard liet ontvallen. En daar zit nou precies het probleem. Ze is én geen ex pert én BN'er. Dan kun je wel gaan jengelen dat 'de media' je altijd moeten hebben, maar als je je bekende kop inzet voor een lucratief handeltje, moet je drie keer nadenken over welke producten je aanbiedt en wat voor beloften je daaraan hangt. Want mensen geloven jou, omdat je Lieke van Lex- mond van tv bent. Ik ben dus heel benieuwd of RTL het nog een goed idee vindt om iemand met het imago van dubieuze kwakzalver en halve oplichter in zijn presentatieteam te handhaven? Nu is Lieke voor de zender lang niet zo beeldbepalend als Eva Jinek of Chantal Janzen, ze is zelfs geen Caroline Tensen en staat in de hiërarchie nog onder Bridget Maasland. Maar ze is wél het gezicht van The Voice Senior, een prominente vrijdagavondshow. Wat op zich ook al idioot is: een antivaxer tussen ouderen die juist zo moeten oppassen voor het coronavirus. RTL zou er natuurlijk ook voor kunnen kiezen Lieke méér werk te geven. Want het is niet moei lijk te raden waarom ze zich zo op de zweefmarkt heeft gestort: ze heeft tien maanden per jaar geen reet te doen en dan zoekt een mens afleiding. Maar dat is natuurlijk wel het domste wat RTL nu kan doen. Als je je bekende kop inzet voor een lucratief handeltje, moet je goed TELEVISIE BZV-BOER JAN EN RIANNE BOUWEN NIEUW BESTAAN Ze leerden elkaar zeven jaar geleden kennen via Boer zoekt Vrouw. Schapenboer Jan (35) en Rianne (34) trouwden, kregen twee zoons en leken gelukkig op Texel. Toch emigreerden ze dit voorjaar naar Denemarken. Deze krant zocht hen op. en doordeweekse ochtend in het noor den van Denemar ken. In de kantine van Norre Fuglsang, het melkveebedrijf van boer Jan en Rianne Blom, is de relatieve rust van het ene op het andere moment ver dwenen: het is spitsuur. Veearts Mirjam heeft net de weke lijkse controle uitgevoerd, medewer ker Marcel duikt in de computer en stagiair Otto vraagt om hulp over koeien die naar een ander verblijf moeten. Hij is nog niet uitgepraat of Vadym, de jonge medewerker uit Oekraïne, komt binnen met een bezorgde blik: ,,Het kalfje is nog niet helemaal onder zeil." Om de reuring compleet te maken: tussendoor is een bezorger van de Deense TNT in en uit gevlogen om twee kartonnen dozen op tafel te zet ten. ,,Tak, tak", kan Rianne nog net zeggen. ,,Deens voor bedankt. In de dozen zitten medicijnen voor de koeien en kalveren." Jan en zijn vrouw Rianne moeten erom lachen. ,,Alles gaat hier altijd door", grijnst Jan. Interviews of niet, of zoals afgelopen jaar, met camera ploegen erbij. Hun emigratie is uitge breid te zien in een nieuwe reeks van Onze boerderij van KRO-NCRV, die zondag van start gaat. Jan wil wel even uitleg geven over 'dat ene Dit is het. Hier kun je boer zijn. De rust, ruimte en de vrijheid kalfje'. ,,Het wordt onthoornd, dus moest het verdoofd worden. Op de schedel wordt dan een klein puntje weggehaald. Om de hoorngroei tegen te gaan, zodat ze later andere koeien niet kan verwonden." Rianne: ,,Of de boer." We zijn in Noord-Jutland, vlakbij Logstor, op de boerderij van Jan en Rianne waar Bumper en Sven, een bordercollie en Friese stabij, vrolijk op het erf dartelen, en van de vier katten alleen Binkie zich vandaag laat zien. Hier bouwt de voormalige scha penhouder van Texel een nieuw bestaan op, samen met Rianne en hun zoontjes Melle en Siem. Op 318 hectare grond - 'zo'n zeshonderd voetbalvelden', aldus Jan - met kolossale stallen, schuren, een melk tank, acht melkrobots en, het belang rijkste, vijfhonderd melkkoeien en vierhonderd stuks jongvee. Taarten Nederlands mag dan de voertaal zijn, alle opschriften en borden zijn in het Deens. ,,Ik doe zoveel mogelijk in het Deens. Ik kom net van de bakkerij. Melle wordt zondag 4. Ik heb taarten besteld. In het Deens", zegt Rianne, niet zonder trots. Ze waren lange tijd gelukkig op Texel, waar Jan opgroeide in een boe rengezin, zelf schapen hield en de liefde vond in Rianne via Boer zoekt Vrouw. Rianne: ,,Ik zei het twee weken geleden nog tegen Jan. Op 12 oktober hadden we zeven jaar Eerbetoon Haitink Kijken in de koelkast VRIJDAG 29 OKTOBER 2021 GO Dennis Jansen - Jan Blom MUZIEK Het Koninklijk Concertgebouw orkest heeft woensdag de overleden diri gent Bernard Haitink geëerd met een korte toespraak en een minuut stilte voor het concert. Daarna speelde het orkest het Adagietto uit Mahlers Vijfde symfonie. TELEVISIE Omroep MAX begint vandaag een nieuwe onlineserie: De muzikale koel kast. Presentator Daniël Dekker (foto) en voe dingsdeskundige Sabine Leijten kijken in de koel kast van BN'ers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24