Voorzitter zag van begin af aan al in de trainer 20 In een levendige, rauwe arbeiderswijk aan de rand van Madrid, in een stadionnetje met 14.000 toeschouwers, kwam woensdagavond een einde aan de droom van Ronald Koeman. Vijftien woelige maanden mocht hij trainer van FC Barcelona zijn, tot zijn zwaar teleurstellende ploeg met 1-0 bij Rayo Vallecano verloor. Kort Tak Schuldig in zaak Sala-crash De zakenman David Henderson (67) is door een rechtbank in Cardiff schuldig be vonden aan het zonder toestemming van de autoriteiten regelen van een vliegtuigje. Daarin werd begin 2019 voetballer Emili- ano Sala (foto) vervoerd voor zijn transfer van Nantes naar Cardiff City. Het toestel stortte neer in Het Kanaal. Sala en de piloot kwamen om het leven. De jury oordeelde dat de man, die de vlucht arrangeerde, schuldig is aan het in gevaar brengen van de veiligheid van een vliegtuig. Oranje op EK tegen Zweden De Nederlandse voetbalsters spelen vol gend jaar tijdens het EK in Engeland in de groepsfase tegen Zweden, Zwitserland en Rusland. Dat heeft de loting in Manchester bepaald. Zweden is de huidige nummer 2 op de wereldranglijst. Zwitserland staat twintigste, Rusland staat op de 24e plek. Nederland is de nummer 4. De wedstrij den worden gespeeld op 9, 13 en 17 juli. Van de Zandschulp is door Botic van de Zandschulp (foto) heeft op het ATP-toernooi van Sint-Petersburg de kwartfinales bereikt. De Nederlander was in twee sets te sterk voor de Amerikaan Se bastian Korda, de nummer 8 van de plaat singslijst: 6-2, 7-5. Van de Zandschulp neemt het in de kwartfinales op tegen de Rus Andrej Roeblev, die als eerste is ge plaatst. Flitsen Quote van 'Alles wat fout kon gaan, ging ook fout. Dit is een pikzwarte dag voor ons' Miedema Punten De koning is dood, leve de koning. De spreuk bestaat, in een variant, ook in het Spaans: dode koning, nieuwe koning. Snel, heel snel pro beerde FC Barcelona gisteren dat gebruik uit de monarchie toe te pas sen. Nog geen 24 uur nadat Ronald Koeman was ontslagen was er al een principeakkoord akkoord ge sloten met Xavi Hernandez en diens club, Al Sadd in Qatar, om de Nederlander op te volgen. Koeman, de koning van het Bar celona van 1992, de held van Wem bley, toen hij de club naar de eerste Europa Cup I in de geschiedenis schoot. En Xavi, een van de drie ko ningen van het Bar^a van deze eeuw, samen met Messi en Iniesta, immens populair onder vooral de jongere generatie supporters, zij voor wie de beelden van Koeman en zijn vrije trap in de finale van '92 een soort zwartwit-beelden zijn. Op die heldenrol zou hij als trai ner niet kunnen teren, dat was Koe man zich bewust. ,,Als de resulta ten slecht zijn, is dat krediet wat ik van vroeger heb snel weg", zei hij eerder. Een krediet dat hij van aan vang al nauwelijks had bij voorzit ter Joan Laporta, in maart dit jaar nieuw gekozen. Ook de preses prees het verleden van de Nederlander bij de club, maar zag in hem als trainer niet de koning die hij als speler was. Sinds 25 mei dit jaar wist de gebo ren Zaandammer dat de dag van gisteren vroeg of laat eens zou ko men. Die voorjaarsdag, na afloop van zijn eerste seizoen, zonder pu bliek en met één troostrijke prijs, de Spaanse beker, vroeg Laporta hem om tijd. Tijd om een andere, betere trainer te vinden. Zou hij die niet de dag VRIJDAG 29 OKTOBER 2021 GO 2 VOETBAL VROUWENVOETBAL TENNIS Wout Weghorst ontbreekt ook morgen nog wanneer VfL Wolfsburg het in de Bun- desliga opneemt tegen Bayer Leverkusen. De Nederlandse aanvaller testte vorige week positief op het coronavirus. Real Sociedad heeft de verrassende koppositie in de Spaanse La Liga iets ver stevigd. De lijstaanvoerder won met 2-0 bij RC Celta. Real Sociedad leidt nu met 24 punten uit elf duels. - Bayern-directeur Salihamidzic na de blammage in de beker (5-0). De Nederlandse windsurfer Huig Jan Tak is bij de EK foilsurfen als tweede geëin digd. Tak was koploper, maar moest voor de kust van Mar seille toestaan dat de Fransman Nicolas Goyard de Nederlander passeerde. 5 Vivianne Mie- dema (foto) maakt voor het tweede jaar op rij kans om te worden gekozen tot voetbalster van het jaar in de verkiezing van de Britse om roep BBC. De spits van Arsenal en Oranje be hoort tot de vijf kandidaten. Los Angeles La kers heeft in de NBA een gevoe lige nederlaag moeten incasse ren. De kampi oen van 2020 gaf tegen Okla homa City Thun der een voor sprong van 26 punten weg. De Lakers verloren met 123-115. Edwin Winkels Barcelona G In een stadi onnetje met 14.000 toe schouwers, aan de rand van Madrid, kwam de droom van Koeman woensdag avond ten einde. GARDONS ESPOIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20