Ronald Koeman ontslagen Vandaag bij deze krant OMT zou voorlopig geen heftige ingrepen adviseren Walcheren Droombaan bij FC Barcelona wordt nachtmerrie Operatie griepprik is in volle gang. In Oostkapelle was gisteren op de parkeerplaats van de Saronkerk een drive-through ingericht en stonden de auto's bumper aan bumper. Raampje open en prikken maar, zo ook bij mevrouw Van Amstel.zeeland 1 Wél voelt het OMT sowieso voor het verversen van de adviezen om zo veel mogelijk thuis te werken, drukte te mijden en opnieuw - waar het kan - afstand te houden. Heftige ingrepen als een avondklok, de sluiting van winkels, horeca en scholen zijn vooralsnog niet nodig, stelt een bron uit het OMT. Een formele herinvoering van de 1,5 meterregel ligt gevoelig. Dat vergt wetswijzigingen en betekent ook symbolisch een grote stap 'te rug'. Daarom blijft het waarschijn lijk bij een advies. Wel wordt nog overwogen om op meer plekken te werken met QR- codes om ergens toegang te krijgen. Publiek bij amateurwedstrijden, in sportscholen, bij zwembaden of om mee te doen bij amateursport wedstrijden hebben deze nu nog niet nodig. Binnen het OMT wordt eraan gedacht om de bredere inzet van de coronapas in te zetten bij lo kale brandhaarden. Het OMT boog zich in een vier uur durende sessie over de te ne men coronamaatregelen. Vandaag vergadert het demissionaire kabi net nog over de opties. De regering zoekt koortsachtig naar manieren om de nieuwste coronagolf zo pre cies mogelijk de kop in te drukken. Zonder harde lockdownmaatrege- len, maar wel krachtig genoeg om toestroom naar ziekenhuizen te ke ren. Precieze prognoses Daarbij hangt de zwaarte van de in greep af van de precieze prognoses van het RIVM. Die worden nog op papier gezet, details volgen later. Als het lukt om met een strikter thuiswerk-, afstands- en mijd men senmassa-advies de grafieken te ke ren, zal dat gebeuren, stelt een bron. Maatregelen die alleen voor on gevaccineerden gelden, zijn voor minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) geen taboe, maar de Tweede Kamer en experts zien er vooralsnog geen heil in. Eerst moe ten bestaande maatregelen beter worden gehandhaafd, vindt een flink deel van het parlement. Het landelijke risiconiveau staat nu op 'zorgelijk', maar gaat bij ge lijke trend naar 'ernstig' komende dinsdag. Gisteren werden er 168 nieuwe coronapatiënten op de ver- pleegafdeling opgenomen, waar van 14 op de intensive care. In totaal liggen er nu 944 patiën ten met corona in het ziekenhuis. Dat is minder dan in eerdere gol ven, maar de ic-capaciteit is be perkt. Ook willen ziekenhuizen zo veel mogelijk andere ingrepen ge woon uitvoeren. Vier op de vijf coronapatiënten op de ic is ongevaccineerd. De kans dat je op de ic komt met Covid-19 is voor een gevaccineerd persoon 33 keer kleiner dan als niet-gevacci- neerd persoon. vrijdag 29 oktober 2021 P20 old ""«"snia 'Om maar or met die fcow 'Nog geen restricties antivaxer' Speciale restricties voor onge vaccineerden lijken voorlopig van de baan. Een ingewijde stelt na het overleg van het Outbreak Management Team (OMT) giste ren dat die route niet voor de hand ligt. Niels Klaassen Tobias den Hartog Den Haag »P7 Eerst nog veel zon 17°C Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1