II Conflict over terras bij hotel is opgelost 7 PETRA VAN WINGERDEN WAARNEMEND BURGEMEESTER REIMERSWAAL 23 jaar nadat ze Zeeland verliet om burgemeester in Gelderland te worden, keert ze terug. Tijdelijk, want sinds deze week is Petra van Wingerden (67) waarnemend burgemeester in de gemeente Reimerswaal. ven. Ik wil gewoon even kijken. En er zijn bepaalde plekken die even extra aandacht hebben. Ik wil bij voorbeeld zien waar afgelopen weekend die houseparty was." Zolang José van Egmond herstel lende is van een dubbele long- embolie, zit Van Wingerden op haar plaats. Haar ruime bagage als burgemeester en klik met Zeeland zullen haar hoog op het lijstje heb ben doen belanden. Vanwege het werk van haar man, bij de ge meenschappelijk medische dienst in Goes, verhuisden zij in de jaren 80 vanuit Dordrecht naar 's-Heer- enhoek. ,,Daar hebben we zestien jaar met groot plezier gewoond." Van Wingerden vertegenwoor- digde er ook de lokale VVD-frac- tie. Eerst als raadslid, later als wet houder. De gepensioneerde leeftijd hebben betekent niet dat je niets meer kunt Daarna droeg ze in Groenlo, Rhe- den en Apeldoorn (tijdelijk) zo'n twintig jaar de ambtsketen. Ja, ze weet dat Kapelle nog op zoek is naar een vaste burgemeester. ,,Maar ik heb daar geen ambities meer voor. Ik ben 67. Een waarne merschap zie ik nog wel zitten. Anders had ik het niet gedaan. En de gepensioneerde leeftijd hebben betekent niet, dat je niets meer kunt.'' Daar komt bij dat ze beter naar haar lichaam is gaan luisteren. Net na het ingaan van haar derde ter mijn in Rheden, in 2017, maakte ze bekend te stoppen omdat ze fysiek op was. ,,Ik was sinds 1973 aan het werk. Reken maar uit! Mijn lijf zei dat het genoeg was. Ik heb geleerd voldoende rusttijd in te bouwen. Het betekent niet dat hier nu ie- mand met een handicap zit. Ik heb toen een jaar kunnen gebruiken om te herstellen. Nu voel ik me prima." In haar voorbereidingen heeft Van Wingerden 'heel veel' gele zen, zegt ze. Ook Polman praatte haar bij. Dat de vaccinatiegraad in Reimerswaal relatief erg laag is, beseft ze. Ze ziet het ook in ge meenten rondom de Veluwe. ,,Dus mensen moeten voorzichtig zijn. Er zijn in Nederland afspraken over vrijheid en vrijheid van me ningsuiting. Die respecteer ik. Maar mijn zorgen blijven. Ook al moet het niet meer, houd toch die anderhalve meter afstand en schud geen handen." Ze had een retour naar Zeeland niet zien aan komen, maar toen commissaris van de koning Han Polman haar belde en verzocht, was de keuze niet al te lastig. Ze voelt zich fit en bewaart goede herinnerin gen aan de provincie. De rit van haar woonplaats Velp naar Kruiningen deed ze gister ochtend, haar eerste werkdag, in iets meer dan twee uur. Met een kwartier file. DSt gaat Van Win gerden in ieder geval niet iedere dag doen. Zij gaat op zoek naar tij delijke woonruimte om in ieder geval een deel van de week te ver blijven. Als waarnemer is ze niet verplicht om zich in Reimerswaal te vestigen, al houdt ze die optie wel open. Alle dorpen langs Komende tijd gaat ze beroepshalve sowieso alle dorpen in de ge meente langs. Niet als officieel be zoek, benadrukt ze. ,,Mensen moeten aan het werk kunnen blij- Het hotel moet het derde gebouw van het plan Westerschans, nabij de ringbrug, worden. Eerder werden daar al twee gebouwen met appar tementen en winkels (onder meer de Albert Heijn) neergezet. De be woners van de nieuwste van die twee gebouwen hadden zorgen over het toekomstige hotel. Een aantal geschilpunten was al opgelost, maar het hotelterras was lang een twistpunt. Bewoners vreesden overlast van borrelende hotelgasten. Met initiatiefnemer Fitland is daar nu overeenstem ming over bereikt. Het terras zal in principe tot uiterlijk 22 uur open zijn, met de mogelijkheid voor en kele uitzonderingen op heel zon nige dagen. Vrij druk Daarmee is een flinke hobbel geno men voor de gemeenteraad, die het licht voor de bouw van het hotel over twee weken op groen kan zet ten. Toch hebben veel fracties nog wel zorgen over de verkeerssituatie rondom Westerschans en het even verderop gelegen sportpark en de milieustraat. Het is daar nu al vrij druk en dan komt er straks nog een hotel met 89 kamers bij. Gasten van Het terras is in principe tot uiterlijk 22 uur open, met de mogelijkheid voor enkele uitzonderingen dat hotel gaan hun auto parkeren bij het sportpark, want daar gaat Fitland een nieuw parkeerterrein aanleggen achter haar al bestaande sport- en wellnesscentrum. Volgens wethouder Joost de Gof- fau is in 2012 - toen het eerste plan voor Westerschans werd ontwik keld - al uitgebreid verkeersonder- zoek gedaan. Al was er toen nog sprake van een parkeerkelder onder het hotel in plaats van een nieuw parkeerterrein verderop. Dat on derzoek zou destijds hebben uitge wezen dat de situatie acceptabel is. Kinderen op de fiets Met name vanuit de oppositie klinkt echter de roep om alles nog eens goed onder de loep te nemen. ,,Er fietsen daar veel kinderen die naar de voetbal, de hockey of de rugby gaan'', zegt André Alting (GroenLinks), die vaststelt dat het genoemde rapport dus niet van re cente datum is. Hij denkt dat ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan op piekmomenten. Ook D66, PvG en PvdA maken zich zorgen over de verkeerssituatie. Over twee weken Fracties hebben nog wel zorgen over het drukke verkeer wordt duidelijk of de gemeenteraad akkoord gaat met het bestem mingsplan dat de komst van het ho tel mogelijk maakt. In het gebouw kunnen overigens ook nog veertien appartementen en een winkel ruimte komen. In die laatste komt wellicht een duikwinkel. woensdag 27 oktober 2021 Klik met Zeeland is altijd gebleven Michiel Bouwman Kruiningen Petra van Wingerden werd gisteravond beëdigd als waarnemend burgemeester van de gemeente Reimerswaal. foto marcelle davidse - Petra van Wingerden, waarnemend burgemeester Reimerswaal Een flinke hobbel voor de bouw van een hotel aan het havenka naal in Goes is weggenomen. Fitland en bewoners van de wijk Westerschans zijn het eens ge worden over de openingstijden van het terras. Er zijn wel zorgen over de verkeerssituatie. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60