Theatergroep Zierik blaast 'Familie' nieuw leven in Conflict over terras bij hotel is opgelost 6 Noodopvang vluchtelingen Marcel Modde Zierikzee Ook de herhaalde oproep van het kabinet aan gemeenten om de druk op het overvolle aanmeldcentrum Ter Apel te helpen verlichten, is volgens Joppe geen reden voor aan passing van het lokale beleid. ,,Het gaat om de kwaliteit van een crisis opvang. Dan heb je het over een on dergrens van 250 mensen. Die be palen wij niet, maar dat doet het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers, red.). Middelburg be gint nu met 100 man en voert dat aantal de komende tijd op." Op Schouwen-Duiveland is geen geschikte accommodatie beschik baar, zei hij donderdag al in de ge meenteraad. Een hal zoals Sport centrum Westerschouwen in 2015 is volgens hem verre van ideaal en niet voor herhaling vatbaar. Ook re- creatiebedrijven kunnen niet even plek maken voor 250 vluchtelingen, aldus Joppe. Puur onwil Schouwen-Duiveland probeert z'n steentje bij te dragen door asielzoe kers met een verblijfsvergunning (statushouders) aan een huis te hel pen, zegt de wethouder. ,,Zo komt er ook weer plek vrij in de opvang." Een druppel op een gloeiende plaat, vindt PvdA-fractievoorzitter Petri d'Anjou. ,,Het is puur onwil bij het college. Ze verschuilen zich achter 'de Zeeuwse aanpak'. Die afspraken zijn een half jaar geleden ge maakt. En de wereld is weer flink veranderd inmiddels." Die classificatie is onterecht, re ageert Joppe. Hij wijst op Terneu- zen. ,,Daar hebben ze een noodop vang aangeboden van 80 tot 100 man. Maar dat is afgewezen door het COA, omdat ze nu eenmaal de ondergrens op 250 hebben gezet. Het COA vraagt opvang voor min- Wij verkiezen de menselijke maat en bieden status houders liever gelijk een huis aan stens een halfjaar. Wij verkiezen de menselijke maat en bieden status houders liever gelijk een huis aan. Daar zijn ze in onze ogen méér mee geholpen." In dat kader zet Schouwen-Dui- veland een tandje bij. Deze maand worden extra statushouders snel aan een woning geholpen. De regio komt daarmee dit jaar naar ver wachting in totaal uit op 56, acht meer dan vanuit de Rijksoverheid als opgave was bepaald. Wethouder Joppe en directeur Marco van de Wel van Zeeuwland verzekeren dat anderen die op de lijst staan voor een huurhuis, daar door niet langer hoeven te wach ten. Ali Pankow Zierikzee Dit stuk verdient een herstart, vindt regisseur Cees Möhlmann. ,,Dat betreft niet alleen mijn eigen 'Sturm und Drang', daar zijn ook de spelers het steeds mee eens ge weest. Elke keer was er de hoop de opvoeringsreeks te kunnen herne men, maar de scenario's voor de maatregelen werden als maar zwarter.'' Pas sinds het recente opheffen van de 1,5 meter afstand is het mo gelijk weer op normale wijze pu bliek te ontvangen in De Verdie ping, het kleine, eigen theater van Zierik. Maar dan blijkt na anderhalf jaar dat toch veel tekst is weggezakt ,,We dachten 'zodra dat fluitje gaat, kunnen we beginnen', maar dan blijkt na anderhalf jaar dat toch veel tekst is weggezakt en dat er zes repetities nodig waren om de zaken weer op de rails te zetten'', constateert de regisseur. Hij heeft het decor snel in ere hersteld, want had alle onderdelen keurig bijeen gehouden en bewaard. Familie gaat over het echtpaar Jan en Els en hun gezin. Jan heeft be sloten zijn kinderen met hun part ners uit te nodigen voor een lang weekend skiën in Zwitserland. Els heeft niet lang niet meer te leven en Jan wil nog eenmaal in goede harmonie met het hele gezin bij een zijn. Inmiddels gloren er weer coro namaatregelen. Maakt Cees Möhlmann zich zorgen? ,,Ja, een beetje wel, maar we blijven optimistisch. Ze kunnen nu niet weer de hele cultuursector plat leggen.'' Het hotel moet het derde gebouw van het plan Westerschans, nabij de ringbrug, worden. Eerder werden daar al twee gebouwen met appar tementen en winkels (onder meer de Albert Heijn) neergezet. De be woners van de nieuwste van die twee gebouwen hadden zorgen over het toekomstige hotel. Een aantal geschilpunten was al opgelost, maar het hotelterras was lang een twistpunt. Bewoners vreesden overlast van borrelende hotelgasten. Met initiatiefnemer Fitland is daar nu overeenstem ming over bereikt. Het terras zal in principe tot uiterlijk 22.00 uur open zijn, met de mogelijkheid voor en kele uitzonderingen op heel zon nige dagen. Vrij druk Daarmee is een flinke hobbel geno men voor de gemeenteraad, die het licht voor de bouw van het hotel over twee weken op groen kan zet ten. Toch hebben veel fracties nog wel zorgen over de verkeerssituatie rondom Westerschans en het even verderop gelegen sportpark en de milieustraat. Het is daar nu al vrij druk en dan komt er straks nog een hotel met 89 kamers bij. Gasten van Het terras is in principe tot uiterlijk 22.00 uur open, met de mogelijkheid voor enkele uitzonderingen dat hotel gaan hun auto parkeren bij het sportpark, want daar gaat Fitland een nieuw parkeerterrein aanleggen achter haar al bestaande sport- en wellnesscentrum. Volgens wethouder Joost de Gof- fau is in 2012 - toen het eerste plan voor Westerschans werd ontwik keld - al uitgebreid verkeersonder- zoek gedaan. Al was er toen nog sprake van een parkeerkelder onder het hotel in plaats van een nieuw parkeerterrein verderop. Dat on derzoek zou destijds hebben uitge wezen dat de situatie acceptabel is. Kinderen op de fiets Met name vanuit de oppositie klinkt echter de roep om alles nog eens goed onder de loep te nemen. ,,Er fietsen daar veel kinderen die naar de voetbal, de hockey of de rugby gaan'', zegt André Alting (GroenLinks), die vaststelt dat het genoemde rapport dus niet van re cente datum is. Hij denkt dat ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan op piekmomenten. Ook D66, PvG en PvdA maken zich zorgen over de verkeerssituatie. Over twee weken Fracties hebben nog wel zorgen over het drukke verkeer wordt duidelijk of de gemeenteraad akkoord gaat met het bestem mingsplan dat de komst van het ho tel mogelijk maakt. In het gebouw kunnen overigens ook nog veertien appartementen en een winkel ruimte komen. In die laatste komt wellicht een duikwinkel. woensdag 27 oktober 2021 'Gemeente doet wat ze moet doen' SD Theatergroep Zierik voert de tragikomedie Familie opnieuw op. foto peter kouijzer Schouwen-Duiveland doet wat het moet doen. In lijn met de af spraken die provinciebreed zijn gemaakt, nemen Middelburg, Goes en Terneuzen de groot schalige opvang van asielzoe kers voor hun rekening. ,,Dus dat Middelburg nu een noodlo- catie inricht en wij hier niet, is omdat we met z'n allen vinden dat zoiets daar het beste past", zegt wethouder Daniël Joppe. Schouwen helpt extra status houders aan een woning. - Daniël Joppe, wethouder Twee voorstellingen had Thea tergroep Zierik gegeven van de bekende tragi-komedie Familie van Maria Goos toen de opvoe ringsreeks op 12 maart vorig jaar wegens de corona-lock- down werd platgelegd. Nu an derhalf jaar later blaast de groep Familie eindelijk weer nieuw leven in. - Cees Möhlmann, regisseur Familie wordt gespeeld op: za. 6, do. 11, vr. 12, do. 18 en vr. 19 no vember (aanvang 20.00 uur) en za. 20 november (aanvang 14.30 uur) in De Verdieping in Zierikzee. Meer info: www.theatergroepzie- rik.nl. Een flinke hobbel voor de bouw van een hotel aan het havenka naal in Goes is weggenomen. Fitland en bewoners van de wijk Westerschans zijn het eens ge worden over de openingstijden van het terras. Er zijn wel zorgen over de verkeerssituatie. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57