'Kerst is familie en saamhorigheid' VAN DE |g& SPECIAAL VOOR JOU Beleef het ultieme kerstgevoel GRATIS GESCHENK PAKKET Geniet van een onvergetelijk kerstconcert met het beroemde Bach Choir Orchestra of the Netherlands samen met pianist Jan Vayne. Het koor brengt tedere muziek met melancholische klanken tot kerstklassiekers van wereldberoemde componisten. Tijdens dit concert weten de musici de ware kerstgedachte aan u over te brengen. Boek nu je tickets op pzc.nl/kerstconcert Voor Jan Vayne is kerst het verlengde van zijn fijne kindertijd: allemaal samen, familie, muziek, gezang. „Dat idee. Knus, weet je. Ook in de historische kerken waar we straks de Classical Christmas-serie uitvoeren, heerst die sfeer. Dat betekent veel voor mij." „Onze samenwerking is oud en intens", zegt Jan Vayne. „dirigent Pieter Jan Leusink is dé man achter alles, wij delen veel. Hij en zijn orkest en zangers zorgen voor de structuur, de harmonie. Ik ben de rommelaar, zo is mijn karakter." Aan het notenblad zal hij zich dan ook niet zozeer houden, dat ligt niet in zijn aard. „Ik ben niet zo van voorbereiden... Wat dwingend is, stel ik uit. Artiest hè. De klassieke stukken speel ik niet zoals iedereen het doet. Ik improviseer erop los, spontaan en onbevangen. Ik dans om de noten heen. Maar uiteindelijk komt alles weer samen." Zo geven Vaynes improvisaties extra dynamiek aan de klassieke kerstliederen, terwijl de waarde en de diepte ervan behouden blijven. Dimensie November, december, terwijl de dagen almaar korter worden - het is voor de man uit Zwolle een bijzondere periode. „Mijn gevoel is dan, als de kerst nadert: familie en saamhorigheid. Met degenen die je na staan allemaal bij elkaar, gezellig. Ijsbloemen op de ramen, als het meezit. Daar denk ik vaak aan terug, aan vroeger, ons gezin in Zuidwolde, de versiering, de kerstboom, de geuren, de muziek. Voor mij had dat waarde. Het houdt direct verband met een concert in een historische kerk: allemaal samen, als familie, met het kerstidee als extra dimensie. Het publiek zit daar om dezelfde reden als ik." Bekijk het complete aanbod in de PZCshop. Dagje uit Avondje uit Weekendje weg k t.w.v. 70,- A CHRISTMAS CONCERT Vr 10 dec Za 11 dec Zo 12 dec Vr 17 dec Za 18 dec Zo 19 dec Ma 20 dec Di 21 dec Wo 22 dec Do 23 dec Vr 24 dec Elburg Den Haag Amsterdam* Leusden* Rotterdam Kampen Apeldoorn Zwolle Groningen Den Bosch Utrecht Grote Kerk 19.30 Grote Kerk 19.30 Concertgebouw 19.30 AFAS Theater ^22233 Laurenskerk Bovenkerk Grote Kerk Grote Kerk Martinikerk 19.30 16.30 19.30 19.30 19.30 Jh. Bosch Artcenter 19.30 Janskerk 13.30 *De getoonde ticketprijzen zijn exclusief 6,95 servicekosten per bestelling. Voor Het Concertgebouw Amsterdam en Leusden geldt een toeslag van 5,- per ticket, inclusief consumpties. Jan Vayne (53), pianist, treedt op als solist samen met orkesten en koren. Hij is bekend om zijn kleurrijke verschijning (lange haren) en improvisaties op klassieke en moderne muziek. Benieuwd naar nog meer topdeals?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52