ZEELAND 11 Zeeuws-Vlaamse ploegleider maakt 'doorstart' met ambitieuze UCI-ploeg De voormalige voorman van Jos Feron Lady Force begint aan een nieuw avontuur als ploegleider bij UCI-ploeg Multum Accountants Ladies CT. „Maar liefst negen stafleden van het voormalige Jos Feron Lady Force maken mee de overstap. Je kan dus dit gerust als een doorstart beschouwen", omschrijft Sijnesael. Wat was de domper eind 2019 groot. Na een lange zoektocht naar nieuwe geldschieters zag Gerrie Sijnseael zich genoodzaakt om na twaalf jaar de stekker uit Jos Feron Lady Force te halen. ,,Dat was wel even slikken", kijkt de 60-jarige wielerfanaat uit Terneuzen terug. ,,Er was echter simpelweg geen andere keuze. Het budget moest fors verhoogd worden om op het zelfde niveau te kunnen blijven acteren. Dat bleek echter niet mo gelijk te zijn. Achteraf ben ik wel opgelucht dat we met zijn allen de knoop hebben doorgehakt. Met corona in het achterhoofd, was het op dat moment de beste keuze die we konden nemen. Dat was an ders een hele dure grap gewor den." Het leven van Sijnesael zag er plots heel anders uit. Voorheen stond dat jarenlang in het teken van de wielerploeg, maar dat viel plotsklaps weg. ,,Het heeft me des ondanks goed gedaan om twee jaar de wielersport vanaf de zij kant te volgen. Door een pas op de plaats te maken, heb ik in alle rust kunnen zoeken naar een nieuwe uitdaging in de wielersport." Nieuwe ploeg Aan aanbiedingen was er alleszins geen gebrek. ,,Als je jarenlang meeloopt in de wielersport begin- nen mensen je te kennen. Het is uiteindelijk ook maar een klein wereldje. Ik kreeg dus wel de no dige aanbiedingen, maar je moet je er ook wel goed bij voelen. Als je jarenlang teammanager bent ge weest, dan is het bijvoorbeeld las- Het is een ambitieuze ploeg die elk jaar stappen wil zetten, maar gecontroleerd en niet ten koste van alles tiger om je in een andere rol te schikken met minder zeggen schap." Dat is de reden waarom Sijne- sael lange tijd bezig was met een gloednieuwe ploeg. ,,Alles zag er naar uit dat we in navolging van een grote WorldTour-formatie bij de mannen een gelijknamige da mesformatie zouden beginnen. Dat is echter op het laatste mo ment afgeketst, terwijl zo goed als alles eigenlijk was geregeld. Daar heb ik wel even van gebaald, maar gelukkig kwam er afgelopen zo- mer al snel een nieuwe opportuni teit voorbij." Dat was Multum Accountants Ladies CT. ,,Ik kende de ploeg al als Autoglas Wetteren van mijn peri ode als teammanager van Jos Fe- ron Lady Force. Toen was dat al ploeg waar ik een enorm respect voor had en waarmee ik het goed kon vinden. De ploeg is uiteinde lijk afgelopen zomer naar mij ge komen wegens een gebrek aan mankracht in de staf. Het is ver volgens snel gegaan." Sportieve leiding Sijnesael zal weliswaar dit keer geen teammanager zijn, maar ploegleider in de brede zin van het woord. ,,Het is een ambitieuze ploeg onder leiding van de familie Coolens. Zij beheren echter in het dagelijks leven ook een bedrijf, wat niet altijd evident is. Vandaar dat ik mede de sportieve leiding voor mijn rekening zal nemen." In dat kader ziet hij voldoende perspectieven. ,,Ik ben blij met de selectie. We hebben acht U23-ren- sters en acht eliterensters. Een goede mix dus en een brede selec tie. Daarbij zit onder meer ook de Oostenrijkse tijdritkampioene Christina Schweinberger. Verder hebben we in totaal zes nationali teiten, wat het een gemêleerd ge- zelschap maakt. Een mooie basis om mee te groeien." Staf Jos Feron Lady Force verhuist mee In navolging van Sijnesael sloten maar liefst negen andere stafleden van het voormalige Jos Feron Lady Force zich bij de Belgische forma tie aan. ,,Na het einde van Jos Fe- ron Lady Force is de digitale app- groep blijven bestaan. Het goede contact is in stand gebleven en we hebben elkaar op de hoogte ge houden van eventuele kansen. Toen ik in de groep meldde dat ik me bij Multum wilde aansluiten, kreeg ik meteen positieve reacties. Dat heeft ertoe geleid dat een groot deel van Jos Feron Lady Force zal verdergaan bij Multum." De eerste indruk van de ploeg stelt Sijnesael tevreden. ,,Het is een ambitieuze ploeg die elk jaar stappen wil zetten, maar gecon troleerd en niet ten koste van alles. Budgettair is de ploeg ook in orde dankzij Multum dat op gelijke voet met de ploeg wil groeien. Dat biedt perspectieven." Bovendien wist Sijnesael dank zij zijn verleden bij Jos Feron Lady Force nog diverse partners aan de ploeg te binden. ,,Het is mooi om te zien dat de toenmalige sponsors van Jos Feron Lady Force hun ver- trouwen in mij hebben behouden. Een goed voorbeeld daarvan is All Safety. Ik belde het bedrijf om te vertellen dat ik naar Multum zou gaan en eigenlijk waren ze meteen enthousiast en was de nieuwe sa menwerking snel beklonken. Die waardering geeft uiteraard voldoe ning." Dat stelt de ploeg in staat om een mooi programma af te werken. „Doordat we normaliter verzekerd zijn van een UCI-licentie kunnen we mooie koersen rijden zoals het Vlaams voorjaar. Zo mag je er min of meer vanuit gaan dat we de Ronde van Vlaanderen zullen rij den. Een koers die ik natuurlijk graag als ploegleider achter het stuur zou willen beleven." Vol goede moed zal Sijnesael dus aan een nieuw avontuur be ginnen. ,,Ik kijk al uit naar de ken nismaking op 6 november. Daarna staan er normaal gezien nog twee trainingsstages gepland, afhanke lijk van de ontwikkelingen op co- ronagebied uiteraard. In februari gaat het dan hopelijk echt begin nen met de Omloop Het Nieuws blad, meteen een klassieker. Ik kijk er al naar uit en hoop dat we als ploeg samen stappen kunnen zet ten. Wie weet kunnen we al en kele keren meedoen om de over winning", is Sijnesael hoopvol. woensdag 27 oktober 2021 Gerrie Sijnesael keert na twee tussenjaren terug in wielerpeloton Job de Feijter Terneuzen - Gerrie Sijnesael Gerrie Sijnesael kijkt er naar uit om stappen te zetten met zijn nieuwe ploeg. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43