O 0 O De Visser heeft na toptijd al zin in de volgende marathon 10 ZEELAND D'Hont, Vermeulen en Verhage juichen De Kok stoot door, Van Stevendaal niet Reijnhout wint, vier op een rij Tazelaar De Bosse Pielenloop is een prooi geworden voor Sander d'Hont. De atleet uit Sint Jans teen zegevierde op de langste afstand (13,3 ki lometer), terwijl ook Sven Vermeulen en Mark Verhage mochten juichen in Vogel waarde. D'Hont legde de 13,3 kilometer af in 48.05 en was daarmee ruimschoots sneller dan de Hulstenaren Daan Salome (49.36) en Jordy Leenknegt (50.10), die beslag legden op plek twee en drie. Op de middenafstand (9 ki lometer) rekende Sven Vermeulen uit Vlissin- gen in 35.04 in een eindsprint af met de Belg Stefan Temmerman, thuisloper Jan Rouwen daal werde derde. De kortste afstand (4,6 kilo meter) werd gewonnen door Mark Verhage. Joey de Kok speelt morgen in het hoofdtoer nooi van de Grand Prix in Rosmalen. De drie- bander treft daarin Roland Uijtdewilligen, zondag nog winnaar tegen Jean Paul de Bruijn in de eredivisie. De Kok bereikte maandag avond het hoofdtoernooi na winst tegen rege rend Nederlands kampioen Ludo Kools. Het maakte ongekende krachten los bij de jonge Lewedorper. Dat resulteerde in een overwin ning met 30-22 in 32 beurten, waarmee hij voor de zesde keer een plek in het hoofdtoer nooi bereikte. Robert van Stevendaal uit Vo gelwaarde sneuvelde na twee nederlagen in de laatste voorronde. ASWH De Witte Rosita Reijnhout uit Wolphaartsdijk was af gelopen weekend de snelste vrouw in de cate gorie 15+ van de West-Brabantse Veldrit Competitie. Maike Tazelaar uit Colijnsplaat mocht voor de vierde week op rij juichen in de categorie 13/14 jaar. Na overwinningen in Rucphen, Bergen op Zoom en Fijnaart trok Tazelaar zijn 'winning streak' vrolijk door in Oosterhout. Achter hem legde Teun Paai- maans uit Kapelle beslag op de tweede plaats. In het klassement na vier wedstrijden gaat Ta- zelaar royaal aan kop met de maximale score van 180 punten. Komende zondag strijkt het veldritcircus neer in Wolphaartsdijk op een parkoers op recreatieterrein De Meerkoet. De 28-jarige De Visser, al jaren een nationale subtopper op de middel lange afstand, besloot in 2020 om zich ook op de marathon te gaan richten. Ze wilde wel eens ervaren hoe het was om een voorbereiding daarop mee te maken en een wed strijd over 42,195 kilometer te lo pen. ,,Uiteindelijk heeft alles goed uitgepakt", zegt ze. ,,Ik ben blessu- revrij gebleven, stond fit aan de start en heb de wedstrijd gelopen die ik wilde. Ik weet nu: dit ligt mij en het is echt iets om mee door te gaan." De hardloopster van Team Ze venheuvelen, die getraind wordt door Joshua Mols, liep een uiter mate vlakke race in de Maasstad. Halverwege zat De Visser op 1.20.13 en aan de finish op de Coolsingel stond er net iets meer dan het dub bele op de klok: 2.40.44. In het tweede deel had ze dus maar 18 se conden verval. Ze werd er achtste mee in het vrouwenveld en was de tweede Nederlandse. Versnelling ,,Ik kwam in een groepje terecht dat aangaf 3.50 minuten per kilometer te lopen", vertelt De Visser. ,,Dat was wel prettig, want daarmee zou ik op 2.41 uitkomen. Na 30 kilome ter mocht ik van mijn trainer los gaan. Vanaf dat moment mocht ik kijken of er nog iets extra's in zat. Misschien heb ik toen tot de 35ste kilometer iets te veel versneld, want in het restant kon ik dSt niet meer volhouden. Wel was het mooi Marathon Top 5 Zeeuwse vrouwen dat ik, ondanks de pijn die ik in mijn benen voelde, het tempo niet helemaal hoefde te laten zakken." Twee dagen later voelt De Visser haar benen nog steeds, maar het euforische gevoel heeft de over hand. ,,Ik ben heel benieuwd wat er nu nog meer in zit", zegt ze. ,,Ik heb goed getraind in de afgelopen maanden, maar ik heb nog niet een héél specifieke marathonvoorberei- Ik vind het nog te leuk om in de winter aan crossen mee te doen en in de zomer op de baan te lopen ding gehad. Mijn maximum lag op 140 kilometer in de week, maar dat heb ik niet weken achtereen ge haald. In de aanloop naar een vol gende wedstrijd zou ik dat wel kun nen doen. De grote uitdaging blijft daarbij: hoe zorg ik ervoor dat mijn lichaam het allemaal aankan? Die gewenning aan een nog grotere trainingsomvang vergt misschien jaren. Joshua en ik weten dat het gaat om het resultaat op de lange termijn." Nationale top De Visser droomt al van snellere tij den. ,,Kan ik richting de 2.35, 2.30? Wie weet." Zo ja, dan zit ze ook op de marathon aan de nationale top. ,,Eerst maar eens kijken wat ik over een half jaar kan. Op dit moment denk ik wel dat ik dan weer in Rot terdam start. Maar ik heb geen idee hoe de kalender van 2022 er precies uitziet." De Zeeuwse is overigens nog niet verloren voor de andere atletiekdis- ciplines en -afstanden. ,,Ik voel me na zondag nog niet meteen een ma rathonloopster, hoor", zegt ze. ,,Ik vind het nog te leuk om in de win ter aan crossen mee te doen en in de zomer op de baan te lopen. En ik hoop dat ik dat enthousiasme altijd blijf houden." OTSSfff woensdag 27 oktober 2021 GO ATLETIEK BILJARTEN 1-3 Trainer Rogier Veenstra uit Middelburg was gister avond met ASWH dichtbij een bekerstunt. De nummer 17 van de tweede divisie, met Levi Bouwense (foto) in de basis, hield tegen Heracles Almelo lang stand (1-1). In de 87ste werd het 1-2. In de slotfase kwam Daniël Wissel en Yarick Dorst nog binnen de lijnen, maar in plaats van de gelijkmaker moest ASWH in blessuretijd nog de 1-3 in casseren. jORDtX Rosita Reijnhout. foto marcelle davidse VELDRIJDEN Thomas Mangelaars staat ook volgend voetbalseizoen al hoofdtrainer aan het roer bij ZSC'62. De Brabander is bij de derdeklasser aan zijn eerste seizoen bezig. Na de 5-3-ne- derlaag zaterdag tegen Halsteren, waar hij ja renlang actief was als trainer en analist, staat hij met de club uit Scharendijke voorlaatste. Trainer John Karelse neemt het vanavond om 20.00 uur met Achilles Veen in de eerste ronde van het KNVB bekertoernooi thuis op tegen Unitas. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove speelt morgen samen met de Servische Aleks- andra Krunic de kwartfinale van het dubbelspel op het WTA-toernooi in Cluj-Napoca. Powerlifter Johnny de Witte uit Ter- neuzen is tweede gewor den bij het we reldkampioen- schap op Sar dinië in de leef tijdscategorie 50+ tot 125 kilo. Hij drukte 165 kilogram weg. a (O Voor Marijke de Visser was de Rotterdam Marathon van zon dag een test. Ze wilde zien of ze een positief gevoel kon overhou den aan haar debuut op de klas sieke afstand. ,,Nou, dat is wel gelukt", vertelt de uit Aagte- kerke afkomstige atlete. ,,Ik ben heel blij met hoe het gegaan is. Ik heb nu al zin om toe te wer ken naar een marathon in het voorjaar." Roeland van Vliet Rotterdam 1. Irma Heeren 2.35.53 2. Marijke de Visser 2.40.44 3. Liesbeth van Aalst 2.40.57 4. Samantha Luitwieler 2.42.28 5. Marlies Kort 2.47.14 - Marijke de Visser (28) Marijke de Visser voert de kopgroep aan in de Mastboscross van 2017, die ze van begint tot eind domineerde. foto edwin wiekekens Marijke de Visser in de marathon van Rotterdam. foto bjorn paree

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42