s? Niemand is onkwetsbaar Politie pakt vijf inbrekers op in Goes Rollers zetten NOVIACURA Abdijplein Middelburg vaker schoongemaakt 2 MOBIELE TANDARTS MONDZORG Bij de één moest alles eruit, de ander had maar één gaatje. Twaalf cliënten van het Leger des Heils in Goes, die al jaren niet meer naar de tandarts waren geweest, kregen gisteren een gratis behandeling in de mobiele tandartspraktijk van Dokters van de Wereld. Commentaar Een epidemie van de ongevaccineerden, noemt Hugo de Jonge de coronacrisis nu. De focus van het kabinet op mensen die, om wat voor reden dan ook, geen coronaprik hebben gehad, is niet zonder gevaar. Mensen die wel gevacci neerd zijn, lopen immers óók een risico. Weliswaar veel minder, maar ze zijn zeker niet onkwetsbaar. Dat mag het kabinet niet uit het oog verliezen. Meer dan de helft van de mensen die vorige week in België in het ziekenhuis belandden, was volledig gevaccineerd, maakte vrijdag de Belgische coronacommissaris bekend. Ook in andere landen is te zien dat meer en meer gevaccineerden opgenomen moeten worden. Er is geen enkele reden aan te nemen dat deze ontwikkeling aan Nederland voorbij zou gaan. Hoe vervelend ook, er zullen snel ook algemene maatrege len genomen moeten worden om de verspreiding van het virus in te dammen. Anders dreigt alsnog een stop op de niet-acute zorg. Het opnieuw invoeren van de 1,5 meter-maatregel, mond kapjes in binnenruimtes en het advies om toch maar weer zo veel mogelijk thuis te werken, zijn relatief pijnloze maatregelen. Dat is geen fijne boodschap. Maar het heeft de voorkeur boven het blijven kijken naar oplopende cijfers zodat straks in blinde paniek de hele samenleving weer in het slot wordt ge gooid. Het heeft de voorkeur boven het blijven kijken naar oplopende cijfers GOES De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Goes vijf mannen aangehouden voor een poging tot inbraak bij een bedrijf aan de Scottweg. Rond 2.10 uur kreeg de politie- meldkamer een melding van een bedrijfsinbraak. Meerdere mannen waren over een hek geklommen, waardoor het alarm afging. Ze zochten vermoedelijk naar alumi nium en roestvrij staal. Diverse po- litie-eenheden werden gealar meerd. De eerste politieauto was snel ter plaatse, waarop de inbre kers op de vlucht sloegen. Op de Hensonweg werd een eerste man gearresteerd. Politiehond Diverse agenten zochten naar de andere inbrekers. Hierbij werden zij geassisteerd door een politie hond. Op de Hensonweg werden ALMANAK twee verdachte auto's aangetroffen, namelijk een personenauto en een witte bestelbus. In de auto's wer den nog eens vier mannen gevon den. Ook dit viertal werd gearres- Meerdere mannen waren over een hek geklommen, waardoor het alarm afging teerd. Van de vijf mannen wordt van vier (22, 26, 41 en 43 jaar) de woonplaats nog onderzocht. De vijfde man (32 jaar) woont in Den Haag. Het vijftal is voor verder on derzoek naar een politiecellencom plex gebracht. Ze zijn gisteren ver hoord. Al jaren komt de Nieuwerkerkse pedicure over de vloer bij een dorpsgenote op leeftijd. Ze heb ben een vast ritueel. De pedi cure geeft een belletje en dan duikt haar klant alvast met haar voeten in een teiltje lauw water. Tot die ene keer dat ze via ach terom de keuken binnenkwam en de dame aantrof met haar sokken nog aan. Maar wel met een drijfnatte coiffure. Op ze kere leeftijd haal je je pedicure en kapster weleens door elkaar. Het werd nog een lange avond. Eentje waarop de pedicure leerde hoe ze rollers in haren moest zetten. Drugspanden voor zes maanden dicht Bestuurder gewond na botsing GOES Informatieavond over Broodfonds ,,Chico! Pfuiiit!" Philbert York (49) fluit naar zijn hond, maar zijn mond wil niet echt meewerken. De verdoving is nog niet uitgewerkt. ,,Ik heb al vanaf mijn 18de last van een kies. Toen heb ik een zenuwbe handeling gekregen en daarna zijn er steeds stukjes afgebroken." Nu is Philbert definitief van de kies ver lost, althans: van de brokstukken. Hij schudt zijn dreadlocks en lacht breeduit: niks mis verder, met dat gebit. Er staat alleen nog wel en af spraak met de mondhygiëniste vanwege tandsteen. Iedereen heeft recht op gezond heid, vindt de organisatie Dokters van de Wereld. Wereldwijd zorgen zij door acties als de Mondzorgka- ravaan dat ook arme mensen en sta- tuslozen toegang hebben tot ge zondheidszorg. Caroline van Win- gaarden, projectleider van de Mondzorgcampagne: ,,Mondzorg is de nieuwe weg naar zorg voor bijna 1,5 miljoen mensen in Nederland onbetaalbaar geworden, sinds die uit het basispakket is ge haald. Daarom bezoeken wij dit jaar alle provincies met onze bus om hulp te bieden aan mensen die de Het Abdijplein in Middelburg zal - met name in de zomermaanden - vaker worden schoongemaakt. Dat schrijft de provincie Zeeland in een reactie aan de Stichting Vrienden van Middelburg, die zich stoort aan zwerfvuil en vogeloverlast op het plein. De vervuiling en geuroverlast waarover de stichting klaagt, wor den volgens de provincie niet ver oorzaakt door duiven, maar door kauwen. Omdat de kauw tot de be schermde vogelsoorten behoort, mag die niet worden bestreden of verjaagd zolang er geen gevaar is voor de volksgezondheid. 'Wel zul len we het plein onder de bomen vaker schoonmaken', schrijft de provincie. Duivenwering moet dui ven zoveel mogelijk weghouden bij de gebouwen en in de zomer wor den afvalbakken ook in de week enden geleegd. Op het Abdijplein geldt een skateverbod. Er komen extra infor matieborden om bezoekers te wij zen op de regels die er gelden. Het provinciebestuur wil 50.000 euro vrijmaken voor cameratoezicht om vernielingen en overlast tegen te gaan. Dit cameratoezicht kan ook wor den ingezet tijdens evenementen en demonstraties. woensdag 27 oktober 2021 Tip? redactie@pzc.nl GROEDE/IJZENDIJKE Een woning aan de Pro- vincialeweg in Groede en een aan de Barakken- straat in IJzendijke gaan een half jaar op slot omdat er soft- en hard drugs zijn gevonden. In de Barakkenstraat werden op de dag van de inval 10 xtc-pillen, bijna 1,5 kilo hennep, ruim 12 gram hasj en materialen om hennep te kweken en drugs te verhandelen aangetroffen. In Groede ging het om ruim 2 kilo hennep en ruim 0,5 kilo aan hennepplantres- ten. Ook daar is kweek- materiaal gevonden. Beide panden zijn op last van de Sluise burge meester Marga Vermue voor een half jaar geslo ten. TERNEUZEN De bestuurder van een 45 km/h-wagentje is gis termorgen met verwon dingen naar het zieken huis gebracht na botsing met een vrachtwagen in Terneuzen. Het ongeluk gebeurde rond 07.20 uur op de Mr. F.J. Haarman- weg. De bestuurder van het 45 km/h-wagentje is door het ambulanceper soneel onderzocht en uit eindelijk naar het zieken huis gebracht. De politie regelde tijdelijk het ver keer op de weg. De vrachtwagenchauffeur kon na het repareren van wat schade zijn weg weer vervolgen. Veel ondernemers heb ben financieel geen vangnet als ze arbeids ongeschikt worden. Vijf tien jaar geleden is daarvoor het Brood fonds bedacht, inmid dels een succes in heel Nederland. Een Brood fonds is een collectief van zelfstandigen die af spreken elkaar te hel pen bij arbeidsonge schiktheid. Voor Zeeuwse ondernemers is er woensdag 3 no vember (aanvang 19.30 uur) een informatie avond over broodfond sen. Informatie en aan melden via www.brood- fonds.nl. 'Sorry, het Ondine van der Vleuten Goes In de mobiele tandartspraktijk van Dokters van de Wereld krij gen cliënten van de Walk-in van het Leger des Heils in Goes een noodbehandeling en poetsvoor lichting. In de deuropening: ass- sistente Wil Karsten (links) en tandarts Didi Landman. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Eldridge Pentury Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34