PLAYM^ Moeder gaat achter doodrijder zoontje aan Japan houdt van de f 29 Onvervalste soap uit Rome van de jaren 60 Italiaanse tv-series zijn mondjes maat beschikbaar online. Alleen Netflix wil wel eens een greep doen uit het aanbod dat in inter nationaal opzicht amper tot de verbeelding spreekt. Luna Park lijkt een gunstige uitzondering. De zesdelige reeks geeft een fraai beeld van de jaren 60 in Rome. Hoofdlocatie is een pret park dat geheel in de juiste sferen is opgetrokken. Zo is er een waar zegster met tarotkaarten die in de eerste aflevering als klant een tweelingzus krijgt uit een rijk mi lieu. Beiden zijn geboren met een moedervlek op de schouder. Bij het kermismeisje Nora is daar een vlindertatoeage van gemaakt. Wordt Nora geaccepteerd door haar rijke ouders die haar als baby hebben verloren of afgestaan? Het is de hamvraag in deze reeks die een opgewekt karakter uitstraalt, maar verder angstvallig weinig diepgang te bieden heeft. - Ab Zagt Soms wat zoetsappig, maar het klopt wel Suzan Freek zijn al sinds hun tienerjaren gelukkig met elkaar en hun leven is de voornaamste in spiratiebron voor hun muziek. Geen wonder dat ze over het alge meen blije liedjes maken, waarin blues - muziek waarin ellende wordt bezongen - geen plek heeft. Ook op hun tweede album klin ken de twee letterlijk en figuurlijk harmonieus, maar ook braaf. Op liedjes als Dromen in kleur, Onder weg naar later en Allermeest neigt het zelfs naar zoetsappigheid. Dat wil niet zeggen dat het al bum niet klopt. Suzan Freek le veren namelijk precies wat hun fans van ze verwachten; oprechte luisterliedjes, vaak meerstemmig en gedreven door vooral akoesti sche gitaar en piano. Een uitdaging voor de toekomst is om het muzikaal wat spannen der te maken. Toeval of niet; het duo geeft zelf de eerste aanzet op het slotnummer, Blind misschien. - Alexander van Eenennaam Rare snuiters die Japanners. Zij zijn opvallend gefascineerd in het fantaseren over de ondergang van hun land. Het bekendste voor beeld is natuurlijk het nucleaire monster Godzilla dat al in 1954 het licht zag. Zijn verwoestende werking is in tientallen films met veel spektakel uitgestald. Ook een bijzondere plaats in de Japanse cultuur neemt de ram penroman Japan Sinks van Sakyo Komatsu uit 1973 in. Ook dit ver haal is al diverse keren verfilmd; speelfilms, tv-series, remakes, een rampenparodie (The World Sinks, Except Japan, 2006) en zelfs een animatiebewerking getiteld Japan Sinks 2020 die ook op Net flix is te zien. Nog recenter is de rampenserie Japan Sinks: People of Hope die sinds kort door Netflix wordt uit- Is The Beast Must Die een aangrij pend, spannend drama over rouw verwerking? Of een ordinaire wraakactie? Of misschien wel een combinatie van beide? Feit is dat de moeder, die haar zoontje bij een aanrijding op het Isle ofWight heeft verloren, het niet kan ver kroppen dat de mogelijke dader niet wordt aangehouden. Op dit uitgangspunt stoelt deze vijfdelige Britse serie die niemand onberoerd zal laten. Hoofdper- gezonden. Het verhaal is ver plaatst naar 2023, het jaar waarin rond de kustlijn diverse onder aardse bewegingen worden gesig naleerd, de zogenaamde slow slip events, die door een geleerde als een voorbode worden beschouwd voor nog groter onheil. De man, een fanatiek warhoofd, wordt natuurlijk door de autori teiten voor gek versleten. Japan zucht onder een enorme bureau cratie. In diverse commissies wordt over het eventuele gevaar gebakkeleid, maar zoals vaker in dit soort rampenscenario's wordt het gevaar gebagatelliseerd. Vooral de premier is een dwars ligger. Een jonge vergadertijger - type: Pieter Omtzigt - meent dat er wel degelijk iets vreselijks staat te gebeuren, maar hij wordt uit het overlegorgaan gezet. Een soort Functie Elders dus. Al snel wordt duidelijk dat de makers van Japan Sinks: People of Hope het oorspronkelijke roman gegeven van bijna vijftig jaar gele- den hebben geactualiseerd. Hun serie is klaarblijkelijk bedoeld als een waarschuwing voor de ver vuiling, onbekwame politici en de klimaatverandering die door de Japanse gezaghebbers wordt ontkend. Zonnebloemen in okto ber! De natuur geeft voldoende waarschuwingen af, maar slechts een enkeling luistert. Geduld Netflix heeft niet meteen de hele serie online gezet. Eén aflevering per week, ongebruikelijk voor de abonneezender. Voor westerse kijkers is het in het begin lastig om alle mannen met stropdassen uit elkaar te houden. Er wordt aanvankelijk veel te veel overlegd, vergaderd en gedeald. Wie ook meteen hoopt op spectaculaire beelden moet geduld opbrengen. In de tweede aflevering zinkt een onbewoond eiland vlak voor de kust naar de bodem. De stad die het grootste gevaar loopt is Kato, een stad met rond de veertigduizend inwoners. Om het drama te verstevigen worden ook de privélevens van een aantal betrokkenen belicht, een truc die altijd in de rampenfilms uit Hol lywood wordt toegepast. Zo is de jonge ambtenaar gescheiden en valt zijn 9-jarige dochtertje onder de hoede van zijn ex. Verder is er nog een jonge, vasthoudende journaliste die primeur na pri meur scoort met het blootleggen van het politieke gemarchandeer. Al met al is het beeld dat van de Japanse politiek wordt geschetst niet bepaald hoopgevend. Het is de vraag of Japan Sinks: People of Hope net zo veel kijkers op Netflix trekt als de recente pro ducties uit Zuid-Korea (en niet alleen Squid Game). Dat land heeft de afgelopen jaren Japan duidelijk voorbijgestreefd als exportland van hoogwaardige speelfilms en series. Of dit rampendrama dat stramien voor Japan kan doorbre ken is duidelijk afwachten. - Ab Zagt te zijn. Door zich als een schrijf ster uit te geven weet Frances diens landgoed en gezin binnen te dringen om binnen de kortste keren de status van huisvriendin en vertrouwelinge van de familie te veroveren. Helemaal geloofwaardig is deze actie niet - het gaat allemaal net iets te makkelijk - maar de cruci ale vraag is of Frances haar voor nemen kan uitvoeren en voor ei gen rechter kan spelen. Het levert zeker na de tweede aflevering een bloedstollend drama op waarvan het einde niemand onverschillig zal laten. soon is Fran ces, een on derwijzeres (een fenome nale vertol king van Cush Jumbo) die alles pro beert om de dader die na het ongeluk is doorgereden op te sporen. Vermoedelijk met de be doeling om hem zelf om het leven te brengen. Al snel heeft Frances ontdekt wie de vermoedelijke dader is. Een steenrijke zakenman (Jared Harris) die meent onaantastbaar GO WOENSDAG 27 OKTOBER 2021 Romantisch drama Luna Park Te zien op Netflix Popalbum Dromen in kleur - Suzan Freek Rampendrama Japan Sinks: People of Hope Te zien op Netflix Misdaaddrama The Beast Must Die Te zien op NPO en NPO Plus - Ab Zagt Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op AD.nl/show G De vele mannen met pakken zijn in het begin moeilijk uit elkaar te houden. FOTO'S NETFLIX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29