M Adl est Op IMrrip 27 ees Jvses 2-dagen de sfeer van André Rieu Nieuwjaarsconcert Andre Rieu MAAKT MUSICALVERSIE VAN KINDERBOEKENHELD (B^ van Joop van den Ende uitgegroeid tot de grootste musicalproducent van Nederland, iemand met een onwaar schijnlijke vakkennis, maar verder ook vooral heel zachtaardig en lief. Hij gaf mij alle kans om door te groeien. Als tourmanager en produc tiekracht heb ik bij vijftien produc ties veel ervaring mogen opdoen. La ter ben ik achter de schermen gaan werken bij John de Mol in televi sieland, totdat ik ruim zes jaar gele den voor mezelf begon met STENT Producties. Daarna ging ik ik onder die paraplu de casting voor tv-pro- gramma's verzorgen en kon ik thea tervoorstellingen produceren.'' Aanwinst De eerste show waarmee hij opviel, was twee jaar geleden Stil in mij, een musical gebouwd rondom bekende Nederlandse popliedjes. Wie toen nog niet wist of Sturkenboom als musicalproducent een aanwinst was, raakte waarschijnlijk vorig jaar als nog overtuigd bij de première van Murder Ballad. Deze van oorsprong Amerikaanse musical kreeg een krachtige Nederlandse bewerking met onder anderen Vajèn van den Bosch en Buddy Vedder, en werd goed ontvangen door zowel pers als publiek. Jammer was dan wel weer dat uit eindelijk slechts 35 van de 100 ge plande voorstellingen te zien waren, maar dat was de schuld van Covid - daar kon Sturkenboom niets aan doen. Wat hem typeert is dat die za kelijke tegenslag hem nauwelijks van zijn stuk bracht. ,,Nou ja'', zegt hij, ,,iedereen om mij heen moest na tuurlijk wel gewoon zijn centjes krij gen, anders zou het snel gedaan zijn geweest met mij als producent. Maar dat ik eventueel door overmacht een tijdje doperwten uit blik moet eten, is voor mij niet zo'n punt.'' Voor wat betreft het eten van die doperwten uit blik, je ziet het hem zo doen. Sturkenboom is bepaald geen man van uiterlijk vertoon. Wie bij hem langsgaat op het Hilversumse bedrijventerrein, waar hij kantoor houdt, heeft snel in de gaten dat hij Een gezond bedrijf is belangrijker dan uiterlijk vertoon liever investeert in voorstellingen dan in stenen. Productiebedrijf STENT zit gezellig ingeklemd tussen autobedrijven en bouwondernemin gen. Het doet Sturkenboom niets: ,,Ik ben weliswaar dol op het pluche van het theater, maar als ondernemer ben ik een nuchtere boer. Uiteindelijk moet er gewoon hard gewerkt wor den en is een gezond bedrijf belang rijker dan uiterlijk vertoon.'' Aan de theaterversie van Mees Kees wordt nog driftig gesleuteld. Wat mag het publiek ervan verwach ten? Hier en daar zal de show iets moderner worden aangekleed dan wat iemand op grond van de nostal gische kinderboeken van Mirjam Ol- denhave zou verwachten, voorziet Sturkenboom. ,,Het krijtbord is van toen, maar het schoolgebouw is van nu. Allard Blom is nu de verhaallij nen aan het uitwerken: over verliefd heid, over de verhouding tussen moeder en kind, over diversiteit, over een kind dat nog in bed plast en daarom niet mee op kamp wil. 'Komt dat zien' Het is de bedoeling om nog voor het einde van dit kalenderjaar met de casting te beginnen. Grijnzend zegt Sturkenboom: ,,Ik hoop op een enorme belangstelling van kinderen tot een jaar of 14. We hebben welis waar maar zes tot acht kinderrollen uitgeschreven, maar op jonge leeftijd mogen kinderen nog niet zo vaak op het toneel staan. We hebben dus een veelvoud van elke rol te vergeven. Gelukkig hebben we nog even." De première staat gepland in het najaar van 2022. ,,Ik zou zeggen: komt dat zien, komt dat zien!'' Dagtocht 8 januari naar Ziggo Dome Amsterdam maaskant 0412 482 828 Boek op pzc.nl/mr2103 maaskant 0412 482 828 Boek op pzc.nl/mr2104 reizen reizen PC WOENSDAG 27 OKTOBER 2021 'WIELEN FATSEN Giovanni Sturken boom is trots dat hij de rechten van Mees Kees in de wacht heeft gesleept. foto marlies WESSELS EN FILMFOTO'S U9 IIIUSiCQI 1 J m.pjoni <j Poster musical Mees Kees op kamp. FOTO ROYAL PROMOTIONS - Giovanni Sturkenboom Reis per tourist-class touringcar, airco en toilet Instappen en genieten André Rieu is terug in Amsterdam, met een spetterend nieuw- ■ii6unjaai auvuwci o januari in de Ziggo Dome Reis per Luxe tourist-class touringcar Entree 4e rang André Rieu en zijn Johann Strauss Orkest geven weer een spetterend nieuwjaars- Entree nieuwjaarsconcert André Rieu zitplaats 4e rang jaarsconcert! En pakt opnieuw groots uit! Dinnerbuffet, ontbijt en overnachting in ****hoteL, 2-pk concert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27