Weer flink verlies voor Feyenoord Gertjan Verbeek stelt in Almere zelfs mascotte Ally de Aap teleur 25 draait het wéér niet alleen maar om sporters De omzet van Feyenoord in het boekjaar 2020-2021 bedroeg 61,8 miljoen euro. De kosten kwamen uit op bijna 66 miljoen. „Dat bete kent een operationeel verlies van 4 miljoen euro. Daarnaast hebben we een verlies van 13 miljoen euro op transfers", aldus de financieel directeur bij de presentatie Volgens Smorenburg bedroeg het omzetverlies als gevolg van de co ronacrisis 26 miljoen euro. Feyen- oord ving daarvan 24 miljoen op door overheidssteun en kostenbe sparingen en doordat supporters en zakelijke relaties afzagen van resti tutie voor gemiste thuisduels. Vrij wel het volledige vorige seizoen in de eredivisie werd zonder publiek gespeeld. Feyenoord moest vorig jaar al een verlies van 6,7 miljoen euro incasse ren, in het seizoen 2018-2019 was dat 6 miljoen. Het eigen vermogen is door drie verliesgevende jaren op rij geslonken tot 1,6 miljoen euro. „Dat betekent dat de buffer voor verdere tegenvallers heel beperkt is geworden", aldus Smorenburg. Het laatste winstgevende seizoen was 2017-2018, toen Feyenoord als landskampioen meedeed aan de Champions League. De financieel directeur verwacht aan het einde van dit seizoen voor het eerst weer een positieve balans, mits er geen beperkingen komen op het stadionbezoek. „We streven naar zwarte cijfers operationeel en we streven er ook naar om ons transferresultaat te verbeteren." Feyenoord verkocht deze zomer Steven Berghuis, Wouter Burger en Ridgeciano Haps. De inkomsten vallen in het huidige boekjaar. Feyenoord hoopt ook nog altijd op een externe kapitaalinjectie. land. De organisatie heeft vijf 'kampioenen' aangewezen, men sen die in China vastzitten omdat ze zich inzetten voor een goede zaak. China-expert Deklerck ,,We hopen dat mensen deze winter sport gaan kijken met in hun ach terhoofd dat er mensen zijn die gevangen zitten vanwege hun olympische level aan moed. De Spelen zijn voor ons een belang rijk moment om China duidelijk te maken dat als je een super po wer state wil zijn, je ook mensen rechten moet respecteren en ver dragen die je zelf hebt onderte kend moet nakomen." Met de komst van Gertjan Verbeek dacht Almere City dan eindelijk een keer te gaan promoveren. Maar na twaalf duels staat het voorlaatste. Vanavond wacht het bekerduel met eredivisionist Go Ahead Eagles. Er zijn trainers voor minder ont slagen bij Almere City, maar Gertjan Verbeek staat dinsdag ochtend bij de training aan de vooravond van de bekerwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewoon tussen zijn spelers. Observerend en toch ook weer onkruid pluk kend uit de graszoden van het trainingsveld, want hij blijft de meest handige doe-het-zelver van het trainerskorps. De oefenmeester verloor met Almere City vier keer op rij en staat nu voorlaatste. De hyper- ambitieuze club, die liever giste ren dan vandaag in de eredivisie speelt, ontsloeg de vorige trainer Ole Tobiasen toen de club vierde stond in de Keuken Kampioen Divisie en promotie niet on denkbaar was. Hij was weer de opvolger van Robert Molenaar, die elfde stond in november om daarna ontslagen te worden. Diens jonge voorganger Michele Santoni stond achtste toen hij werd weggestuurd. Almere houdt er een trainerskerkhof op na dat te vergelijken is met die van een Turkse middenmoter met een opvliegende voorzitter. Maar in Almere kijkt Verbeek uit naar het bekerduel. ,,Want tja, het gaat niet goed maar in de Keuken Kampioen Divisie kan er van alles gebeuren met al die pe- riodetitels. En de beker is toch weer een andere competitie." Wat dat betreft heeft hij een punt. De opponent van vanavond stond precies een jaar geleden nog gewoon elfde in die compe titie en is in een jaar tijd getrans formeerd tot een fris spelende eredivisieclub. Zo snel kan het gaan. Het contrast kan niet groter met Almere dat in een jaar tijd juist is verworden van een onge- slagen titelkandidaat tot een ma tige eerstedivisieclub, die zelfs mascotte Ally de Aap treurig stemt met de gekste uitslagen en een karrenvracht aan tegengoals. Het verlies van topscorer Thomas Verheydt, die nu wekelijks uit blinkt bij ADO Den Haag, en sleutelspeler Damon Mirani (naar Volendam) wordt gevoeld. Toch waant Verbeek zich voor nu veilig. Voorzitter John Bes erkent dat zijn trainer weleens schuurt met de nodige mensen, maar dat is onderdeel van 'het grote plan'. ,,De uitvoering daar van is hartstikke goed", zo zei hij onlangs. ,,Al snap ik dat de rang lijst een ander beeld laat zien." Dat vindt Verbeek zelf trou wens ook: ,,Het is heel simpel. We verdedigen niet goed en we krijgen te veel goals tegen. Krij gen we een tegenslag in de wed strijd dan gaan we daar niet goed mee om. Dan laten we de kop hangen. Aan de andere kant: we hebben in alle wedstrijden ge scoord, op eentje na." C Almere City wil zo snel mogelijk naar de eredivisie, maar staat nu klasse lager nog voorlaatste ,,Ik ben hier in een prima orga nisatie terechtgekomen met goede, jonge spelers. Maar die moeten wel nog stappen maken. En hier geldt net als bij alle an dere clubs: op een gegeven mo ment moeten we natuurlijk wel gaan winnen." Hij zorgde overigens al voor de nodige reuring in Almere. Ver beek nam verrassend afscheid van assistent-trainer Jeffrey Rijs- dijk en aanvoerder Ryan Kool wijk, geheel in de lijn van de oli fant in de porseleinkast die hij kan zijn. ,,De trainer is natuurlijk een uitgesproken persoonlijk heid, die niet te vergelijken is met de andere trainers die ik hier heb gehad", zegt Tim Receveur die al jaren bij Almere speelt. ,,We trainen anders. Dat we niet in de top meedraaien is voor ons echt een teleurstelling." GO WOENSDAG 27 OKTOBER 2021 VOETBAL Feyenoord heeft het afgelopen seizoen afgesloten met een ver lies van 17 miljoen euro. Volgens financieel directeur Pieter Smorenburg komt dat door negatieve transferresultaten en door de coronacrisis. „Het was een uitzonderlijk jaar met bijzon der moeilijke omstandigheden." abominabel' Het stadion in Peking waar het schaatsen zal plaatsvinden. FOTO REUTERS Nik Kok Almere Gertjan Verbeek op de bank bij Almere City. Hij beleefde er nog maar bar weinig plezierige momenten. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25