Oranje Leeuwinnen weten alsnog O Tadic is verpersoonlijking van het succes van 22 Na een uur slecht voetbal en ge miste kansen tegen de nummer 53 van de FIFA-ranglijst hadden de Oranje Leeuwinnen een bevlieging van sterspeelster Lieke Martens no dig om uiteindelijk Belarus met een zege te verlaten. Twintig minuten voor tijd kapte de aanvalster van FC Barcelona naar haar rechter en krulde ze de bal heerlijk in de verre hoek. Twee minuten later zette Da- niëlle van de Donk zelf een aanval op en rondde deze, na een voorzet van Joëlle Smits, met het hoofd af. In het Dinamo Stadion in Minsk, waar normaal ruim 22.000 toe schouwers passen, was het gister avond akelig leeg. Dat had niets met coronamaatregelen van doen. Waar het vrouwenvoetbal in Nederland alsmaar populairder wordt, is er in het voormalige Sovjet-land juist nog enorm veel terrein te winnen. De wedstrijd tussen Belarus en de Nederlandse vrouwen zal de lo kale sportliefhebber echter abso luut niet hebben wakker geschud. Integendeel. Waar de Oranje Leeuwinnen vrijdag nog 90 minuten lang over Cyprus heen wervelden (0-8) WK-KWALIFICATIE Uitslagen maakten ze er gisteren in de eerste 45 minuten een potje van. Vrijwel het hele team haalde niet het ge bruikelijke niveau tegen de stugge opponent. Het leidde tot een hoop verve- PSG maand zonder Verratti Paris Saint-Germain kan een maand niet beschikken over middenvelder Marco Verratti (28). De Italiaan heeft een heup blessure. Verratti werd afgelopen weekend uit bij Olympique Marseille (0-0) na de eerste helft geblesseerd gewisseld. PSG meldde ook dat Kylian Mbappé ziek is. Kohfeldt na Van Bommel Mark van Bommel is bij VfL Wolfsburg opgevolgd door Florian Kohfeldt (39). De Duitser heeft tot medio 2023 getekend. Hij werd in mei van dit jaar nog ontslagen bij Werder Bremen, waar hij bezig was aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. Wolfsburg besloot zondag Mark van Bommel te ont slaan. Onder zijn leiding werd geen van de laatste acht duels gewonnen. Beste start Bulls in 25 jaar De basketballers van Chicago Bulls hebben hun vierde zege op rij geboekt in de NBA. De Bulls versloegen Toronto Raptors in Canada met 111-108 en behielden zo hun ongeslagen status in dit seizoen. Chicago Bulls beleeft de beste seizoenstart sinds 1996-1997, toen de ploeg onder leiding van Michael Jordan de NBA-titel prolongeerde. Carlsen naar Wijk aan Zee De Noorse topschaker Magnus Carlsen komt begin volgend jaar (14-30 januari) weer naar Wijk aan Zee voor Tata Steel Chess. De 30-jarige wereldkampioen, al ze ven keer winnaar van het 'Wimbledon van het schaken', voert het veld aan dat giste ren in IJmuiden werd gepresenteerd. Anish Giri en titelverdediger Jorden van Foreest zijn de Nederlandse deelnemers. Korfbal Tennis Wielrennen Hij maakte tegen PSV zijn 100ste eredivisiegoal, evenaarde Luis Suarez met de meeste assists voor Ajax (53) en speelde zijn 103de competitieduel op rij. Over Dusan Tadic, die het succes van de koploper in al zijn gedaantes belichaamt. De afmaker 'Ik wist dat dit mijn honderdste eredivisiegoal was, maar zoals ik eerder zei: voor mij is het belang rijkste dat we blijven winnen.'' Ta- dic hecht niet zoveel waarde aan zijn mijlpaal. Bijzonder is die in middels wel, ook omdat de popu laire vleugelspits voor het achtste seizoen in Nederland te bewonde ren is. In twee jaar bij FC Twente en drie seizoenen bij Ajax haalde Tadic steeds de dubbele cijfers. In zijn eerste jaar bij Ajax scoorde hij zelfs 28 keer. Toen was de Serviër vooral linksbuiten, waar hij het seizoen erop als valse spits fun geerde. Daarna haalde coach Erik ten Hag hem terug naar links: ,,Daar haalt hij meer rendement'', klonk het. Wie Tadic zag schitte ren als spits, was verbaasd. Ten Hag kreeg geen ongelijk. Tadic bewaarde zijn honderdste een paar weken, om tegen PSV (5-0) de revanche voor de verloren strijd om de Johan Cruijff Schaal compleet te maken. Tien buiten landers zijn nu nog trefzekerder. Koploper? Ex-Twente- en PSV- spits Hallvar Thoresen met 152 goals. Heerenveen was Tadic' grootste 'slachtoffer' met 14 tref fers. Utrecht (9) en Groningen (7) volgen. Driekwart van zijn goals maakte Tadic met zijn linker. Zes keer kopte hij raak. Liefst 34 keer verzilverde hij een penalty. Twee maal faalde hij vanaf elf meter. De aangever Niet alleen als afmaker, maar ook als aangever vijzelt Tadic de pro ductiviteit van Ajax nog meer op. Tegen PSV gaf de linksbuiten, in de tiende speelronde, alweer zijn achtste en negende beslissende pass van het seizoen. Dat deed hij als eredivisionist nu 107 keer. Daarmee is hij de ab solute assistkoning van deze eeuw. Hakim Ziyech volgt met 87 passes waaruit Heerenveen, Twente en Ajax scoorden. Als Ajacied even aarde hij Luis Suarez met zijn 53ste assist in eredivisieverband. Geen andere speler gaf zoveel assists voor één Nederlandse club in deze eeuw. Nóg indrukwekkender dan zijn rendement is de onafgebroken se rie van 103 eredivisieduels die Ta- dic voor Ajax heeft gespeeld. Ofte wel, sinds zijn komst in 2018 miste hij nog niet één eredivisiewed strijd voor Ajax. Het clubrecord kan hij dit seizoen overnemen van oud-keeper Stanley Menzo (117). Recordhouder in de eredivisie is Jelle ten Rouwelaar (238). Van de veldspelers is voormalig Twen- De machine Quote van de dag normen en waarden' zijn niet goed opgevoed, ze kennen geen 'Deze mensen WOENSDAG 27 OKTOBER 2021 GO Zonder topscorer Vivianne Miedema heeft het Nederlands vrouwenteam op het nippertje een blamage in Belarus weten te voorkomen. Lieke Martens en Daniëlle van de Donk zorgden voor een krappe zege: 0-2. Wesley van Oevelen Minsk Gisteren, groep C Belarus - Nederland 0-2 IJsland - Cyprus nnb gespeeld pt (v-t) 1 Nederland 4 10 (11-1) 2 Tsjechië 3 4 (9-5) 3 Belarus 2 3 (4-3) 4 IJsland 2 3 (4-2) 5 Cyprus 3 0 (1-20) VOETBAL VOETBAL BASKETBAL SCHAKEN n-B De Nederlandse korfballers hebben op het EK in België ook hun tweede wedstrijd met ruime cijfers gewonnen. In Antwerpen werd Portugal gedeclasseerd: 31-6. Nederland is al zeker van een plaats in de halve finales. 19 Botic van de Zandschulp (26) heeft met overtuiging de tweede ronde bereikt van het ATP-toernooi in Sint-Petersburg. De nummer 69 van de wereld was veel sterker dan de Japanner Yoshihito Nishioka. Het werd 6-2 6-2. 2I2B De regering van Groot-Brittannië hoopt de start van de Tour de France van 2026 te krijgen. Het ministerie van Financiën meldt het Grand Départ te willen koppelen aan etappes door Engeland, Wales en Schotland. Afmaker, aangever, machine én leider Tekst Johan Inan a (0 - Ronald Koeman over de fans van FC Barcelona die hem belaagden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22