Oplichters probeerden vorig jaar 88 miljoen euro te claimen bij verzekeraars Dusan Tadic Pokémon viert dit jaar zijn 25ste verjaardag Walcheren Afmaker, aangever én leider Populair bij jong M en oud »P8 Vu Cliënten van het Leger des Heils in Goes, die al jaren niet meer naar de tandarts waren geweest, kregen gisteren een gratis behandeling in de mobiele tandartspraktijk van Dokters van de Wereld. Philbert York (foto) lachte naderhand al zijn tanden weer bloot. Hij werd verlost van een verbrokkelde kies. Uit cijfers van het Verbond van Ver zekeraars, blijkt dat het aantal on dernemers dat betrokken is bij fraude fors is toegenomen. In 2018 waren dit nog 73 bedrijven. In 2019 liep dit op naar 125 en in 2020 naar 172. ,,Dit jaar staat de teller al op 200 frauderende ondernemers", zegt algemeen directeur Richard Weur- ding. ,,Het laatste kwartaal zit daar niet bij. Dus dat komt neer op meer dan een verdubbeling in twee jaar tijd.'' De vereniging van verzeke ringsmaatschappijen in Nederland, waar bijna alle verzekeraars bij zijn aangesloten, brengt de toene mende fraude in verband met co rona. Volgens de algemeen direc teur zijn er ondanks de forse steun operatie van de overheid behoorlijk wat ondernemers die het hoofd niet boven water weten te houden. Brandje Weurding: ,,Zo zag een horecaon dernemer bijvoorbeeld zijn omzet door corona behoorlijk inzakken en bedacht toen met een medewerker: misschien moeten we een brandje veroorzaken." Dat liep volgens hem Dit jaar staat de teller al op tweehonderd frauderende ondernemers dusdanig uit de hand dat het hele pand afbrandde. ,,Beide verdachten moeten daarvoor drie jaar de cel in en bijna 60.000 euro schadevergoe ding betalen.'' Volgens de voorman van het Verbond van Verzekeraars raken ondernemers door corona in de problemen en grijpen zij dan eerder naar 'dit soort verkeerde middelen'. Ook privépersonen pro- beerden verzekeraars in coronatijd te tillen. Zo claimden mensen cur sussen die niet doorgingen, terwijl die gewoon online konden worden gevolgd. Met valse medische ver klaringen probeerden mensen kos ten van verre reizen via de verzeke ring terug te krijgen. In totaal heb ben verzekeraars in 2020 circa 13.000 gevallen van fraude ontdekt. Daarmee wisten zij te voorkomen dat een bedrag van ruim 88 miljoen euro onterecht is uitgekeerd. Met de fraudeaanpak worden volgens het Verbond premiestijgingen voorko men, van enkele tientjes tot hon derd euro op jaarbasis. Mensen die de verzekering probe ren op te lichten, komen in een waarschuwingssysteem van verze- keraars. Het verbond benadrukt dat dit niet hoeft te betekenen dat zij zich niet meer kunnen verzekeren. Maar de polisvoorwaarden zouden wel strenger kunnen worden. P4 P22 Philbert lachen ZEELAND2 Bedrijven frauderen fors meer Bedrijven frauderen sinds co rona steeds vaker met verzeke ringen. Horecaondernemers stichtten bijvoorbeeld brand in hun eigen zaak, in de hoop zo geld op te strijken. Marcia Nieuwenhuis Den Haag -Richard Weurding woensdag 27 oktober 2021 Milde oktober dagen 17°C Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530 BIJLAGE VANDAAG BIJ DEZE KRANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1