'Doe iets aan het knelpunt Tiendenplein' Muurschildering in Wemeldinge heeft een persoonlijk tintje Winkelcentrum ontruimd door gaslek Oesterdam gaat een paar weken dicht voor fietsers 6 Verkeersdrukte Goes De drukte op het Tiendenplein (de grote rotonde nabij de Gamma) verschilt per dag. Op sommige da gen gaat het best goed tijdens de spitsuren, maar als het bijvoor beeld regenachtig weer is, en meer mensen de auto pakken in plaats van de fiets, gaat het vaak weer mis. Op sommige ochtenden is het zo druk, dat het verkeer vast komt te staan tot op de Deltaweg. Boosdoener Partij voor Goes-raadslid Stan Meulblok is ervan overtuigd dat het Ronda Gosaplein (dat is de ro tonde bij de ZLM en Klein Frank rijk) de grootste boosdoener is. Hij heeft er een keer lange tijd staan kijken en zag dat de vele fietsers op die rotonde voor oponthoud zor gen bij automobilisten. De twee- wielers hebben tenslotte voorrang op die rotonde. Het gevolg is dat het vastloopt tot op het Tienden plein en soms dus zelfs de Delta weg. Meulblok denkt dat een nieuw stukje fietspad voorlangs het ge bouw van de ZLM, richting het Tiendenplein, soelaas kan bieden. Fietsers die uit de Goese Polder ko men, hoeven dan helemaal de ro tonde niet meer over als ze richting de fietstunnel onder het Tienden- plein willen rijden. ,,De verstening ligt er al, omdat er ooit een trein- lijntje heeft gelopen'', aldus het PvG-raadslid. Hij denkt ook dat het verlagen van het groen op de ro tonde kan helpen, omdat automo bilisten dan een beter overzicht hebben, wat de doorstroming zou bevorderen. „Verder zie je dat au tomobilisten soms best grote gaten laten vallen'', zegt Meulblok. ,,We zouden bordjes met de tekst 'aan schuiven' kunnen plaatsen.'' Thuiswerken Op initiatief van de PvG nam de gemeenteraad twee jaar geleden al een motie aan waarin het college werd aangespoord maatregelen te Wezouden bordjes met de tekst 'aanschuiven' kunnen plaatsen nemen om de doorstroming bij het Ronda Gosaplein te verbeteren. Het college leek daar voor open te staan, maar corona maakte alles an ders. Door het thuiswerken ver dween de verkeersdrukte. Nu die terug is, willen de Partij voor Goes en ook D66 dat het col lege toch vaart maakt. D66-raadslid Pieter Romijn, die schriftelijke vra gen over de kwestie heeft gesteld, denkt zelfs dat er misschien wel een fietstunneltje moet komen bij het Ronda Gosaplein. Een woord voerster van de gemeente laat des gevraagd weten dat er op dit mo ment geen vastgesteld plan ligt voor de aanpak van die rotonde. Ook Wemeldinge heeft nu een heuse mural. Op de zijgevel van Hotel Smits prijkt sinds kort een metershoog beeld van een vissersschip met mosselen. Met een persoonlijk detail erin. Willem Adriaansens Wemeldinge ,,Het is een schip geworden om dat dat te maken heeft met de ge schiedenis van ons pand en deze plek", legt hotelier Erwin van der Linde uit. ,,Vroeger kwamen hier voornamelijk schippers, vanwege het kanaal dat hier toen langs liep. De mosselen hebben we gekozen omdat wij in Hotel Smits graag met mosselen werken. Als toeris ten naar Zeeland komen dan wil- Ik had geen idee hoe hij het ontwerp op de gevel zou krijgen. Dat bleek hij te doen met een projectie len ze graag mosselen eten. Van daar dat we die ook in de mural verwerkt hebben." Een ander opvallend detail op de mural is de naam Hans 56. ,,Die naam verwijst naar mijn va der, het is een ode aan hem. Hij heette Hans en was geboren in 1956, vandaar Hans 56. Mijn vader is in 2018 overleden bij een onge luk met een vliegtuig. Het is mede aan hem te danken dat wij hier nu zitten, dus dit is een soort bedankje." De mural is gemaakt door de Goese kunstenaar Barre Verkerke. ,,Samen met hem zijn we tot dit idee gekomen. We hebben voor het ontwerp een aantal keren sa men gezeten. Hij is er in totaal een kleine twee weken mee bezig geweest. Maar ik had eerlijk ge zegd geen idee hoe hij het ont werp in de juiste afmetingen op de gevel zou krijgen. Dat bleek hij 's avonds te doen met een projec tie. Daarmee zette hij de basislij nen op de muur en dat heeft hij de volgende dagen verder uitge werkt." Oude sfeer De lijnen op de zijgevel verwijzen volgens Van der Linde naar de ka rakteristieke eigenschappen van het oude pand. ,,Zo is het meer één geheel en kan je goed zien dat het hetzelfde pand is. En we halen er de sfeer van het oude uiterlijk mee terug." Direct nadat hij ontdekte dat er gas ontsnapte, belde hij het alarmnum mer 112 en alarmeerde hij ook de andere winkeliers van het Middel burgse winkelcentrum dat ze per direct hun zaak moesten ontrui men. Dat gebeurde op een rustige manier, aldus Peter de Looff die op het moment aan het winkelen was in de J umbo. ,,Er werd geroepen dat we het winkelcentrum moesten verlaten. Dat hebben we daarop ook gedaan." Gaetano di Colandrea was op het moment van ontruiming in zijn restaurant Mamma Mia bezig met het klaarmaken van een catering maaltijd voor dertig personen. Hij hoorde pas van de ontruiming toen hij mensen gehaast het centrum zag verlaten. Aanvankelijk dacht hij dat het niet meer zou lukken de ca- teringklus tot een goed einde te brengen. Toen de brandweer rond 15.30 uur het winkelcentrum weer vrij gaf, ging hij direct aan de slag om de verloren tijd in te halen. ,,Het gaat lukken." De politie zette na de melding in een wijde cirkel rondom het win kelcentrum de straten af zodat er Door een fout hebben we de buis van de buren doorgezaagd geen verkeer langs kon rijden. Al leen medewerkers van DNWG mochten met hun wagens het afge sloten parkeerterrein op om de gas leiding te herstellen. Michiel Bouwman Tholen Het is een populair onderdeel van een rondje fietsen en ook water sporters, zoals kiters, weten de weg ernaartoe blindelings te vinden: de Oesterdam. Maar in november en december kunnen zij maar beperkt gebruik maken van de dam. Dat zit zo. Over een lengte van 8,5 kilome ter gaat Rijkswaterstaat extra ste nen storten, die onder meer als golfbreker dienen. De parallelweg en alle parkeervoorzieningen zijn daardoor doordeweeks afgesloten van maandag 1 november tot en met vrijdag 24 december. Land- bouwverkeer kan in die periode wél over de parallelweg. De hoofdrijbaan, de N659, blijft de hele periode gewoon open. Ook Waterrijk Oesterdam is be reikbaar. Voor fietsers en bromfiet sers is er een omleidingsroute ingesteld via de Tholensebrug, door Halsteren, Bergen op Zoom, langs de Oude Rijksweg en omge keerd. y 'lift dinsdag 26 oktober 2021 Het wordt weer drukker met au to's in Goes. Sinds het thuiswer ken goeddeels in de ban is ge daan, loopt het 's ochtends weer regelmatig vast op de be kende punten, waaronder het Tiendenplein. Fracties in de raad roepen het college op dat laatste knelpunt nu snel aan te pakken. Rob Paardekam Goes -Stan Meulblok, raadslid (Partij voor Goes) -Erwin van der Linde, hotelier Winkelcentrum Dauwendaele was gisteren urenlang ontruimd door een gaslek. Die ontstond rond 13.10 uur toen een mede werker van Happy Wings per vergissing de gasleiding van de buren doorzaagde, aldus eige naar Erik Overbeke. ,,We willen binnenkort openen en merkten dat de gastoevoer onvoldoende was. Daarom moest er een gro tere komen. Door een stomme fout maakten we de verkeerde buis, twintig centimeter naast de onze, onklaar." Emile Calon Middelburg -Erik Overbeke, Happy Wings Fietsers en watersporters kun nen vanaf 1 november alleen in het weekend gebruik maken van de Oesterdam. Vanwege onder houd aan de dam zijn parallel weg en parkeerplaatsen door deweeks tot Kerstmis dicht. rf De mural op de zijgevel van Hotel Smits, met op de voorgrond Erwin van der Linde: ,,Het is mede aan mijn vader te danken dat wij hier nu zitten, dus dit is een soort bedankje." foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51