H 'Dave is jong en enthousiast' Dave Jelier is voorzitter van Muziekvereniging de Witte van Haemstede 7 De Gouwe van Schouwen contact met de gemeente onder houden, aanspreekpunt zijn. En een goed jeugdbeleid uitzetten. Dat vind ik heel belangrijk en daar steken we veel energie in. Heb je op een gegeven moment geen jeugd meer, dan houdt het in de toekomst gewoon op." Om die jeugd aan te trekken, is er bijvoorbeeld het project 'Mu ziek maakt slim'. „Kinderen krij gen dan op school spelenderwijs muzikale vorming. We hopen dat we ze op die manier bij de mu ziekvereniging krijgen." Waar het precies aan ligt dat de jeugd min der snel kiest voor de muziek, weet Dave niet. Qua stijlen kun je veel kanten op, van lichte muziek tot jazz en populaire muziek „Vroeger was de keuze ook ge woon kleiner. Je ging bij de mu ziek of op voetbal. Nu kun je veel andere dingen doen. Of gamen met je vriendjes." Een imagopro bleem wellicht? ,,Nou, ik denk dat men ook wel weet dat het meer is dan de harmonie die op straat loopt. En qua stijlen kun je ook veel kanten op, van lichte muziek tot jazz en populaire muziek van nu." Dankbaar werk In het dagelijks leven is Dave wijkverpleegkundige in Zierikzee en coördineert hij een thuiszorg team. ,,Het is heel mooi en dank baar werk om te doen. Je treft mensen in kwetsbare situaties. Dat ze jou dan het vertrouwen ge ven om voor ze te mogen zorgen is bijzonder." Dave wil het mensen naar de zin maken, zorgen dat ze zich comfor tabel voelen. Dat vertaalt zich ook naar zijn functie binnen de mu ziekvereniging. ,,Muziek is ont spanning en verbindt. Daarnaast heeft de vereniging een belangrijk sociaal aspect. Ik wil er gewoon sa men iets leuks van maken." Hij is piepjong en toch al voorzitter van Muziekvereniging de Witte van Haemstede in Burgh-Haamstede; Dave Jelier uit Renesse (25) wil graag iets voor zijn vereniging én de maatschappij betekenen. Op zijn achtste riep hij al tegen zijn moeder dat hij een instru ment wilde bespe len. Zij vond hem wel wat jong, maar uiteindelijk ging Dave toch bij Luctor et Emergo, de muziekvereniging van Renesse. ,,Het liefst wilde ik saxo foon spelen, alleen hadden ze er daar al genoeg van", zegt Dave. ,,Dus kreeg ik de vraag of ik mis schien hoorn wilde spelen en dat leek me ook wel wat." Inmiddels bespeelt hij allerlei instrumenten: van tuba tot klarinet en ook die ge wilde saxofoon. Jeugdbeleid Rond zijn zestiende ging Dave bij de Witte van Haemstede in Burgh-Haamstede spelen. ,,Na een jaar of twee stopte de dirigente van het leerlingenorkest. Dat heb ik toen opgepakt. Op die manier raakte ik meer betrokken bij het bestuur. De laatste paar jaar was de functie van voorzitter vacant en op den duur dacht ik waarom zou ik dat niet gaan doen?" Zo ge schiedde, sinds dit jaar heeft hij de voorzittershamer opgepakt. Het is een heel brede functie. ,,Onder an dere de algemene lijn bewaken, SD DINSDAG 26 OKTOBER 2021 Sylvia Mol is secretaris van De Witte van Hae mstede en tipte Dave Jelier als Gouwe van Schouwen. „De va cature voor voorzit ter heeft best lang open gestaan, dus we waren heel blij dat Dave zelf aanbood om het te gaan doen. Hij is jong en enthousiast, dat is goed. Hij heeft misschien nog niet veel ervaring in een be- stuur, maar kan altijd te rugvallen op de ach terban. Ik denk dat hij het in zich heeft om iedereen te motive ren het na corona weer op de rit te krij gen en alle neuzen de zelfde kant op te krijgen. Hij heeft gezien zijn leeftijd waarschijnlijk meer connectie met de jeugd. Dat kan nooit kwaad natuurlijk." - Dave Jelier Dave Jelier is 25 jaar en toch al voorzitter van Muziekvereni ging de Witte van Haemstede in Burgh-Haamstede. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen' In de rubriek De Gouwe van Schouwen vertelt iemand wie ex tra aandacht verdient en waarom. Vandaag Dave Jelier uit Renesse. Hij werd genomineerd door Sylvia Mol. Mariska Den Hartog Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50