Duo JVOZ neemt in Hoek deze week honneurs waar II 10 ZEELAND Arbiter uit Goes stond zijn collega bij in Kloetinge Tennis Siereveld Podcast Vanuit Limburg blikt hij terug op een allesbehalve saai weekend. ,,Even bij komen van zaterdag'', lacht hij. ,,Ik hoefde geen beslissingen te verkopen, dat is wel een keertje lekker. Na de wedstrijd heb ik vooral gekeken of ze van de scheidsrechter afbleven.'' Maar voordat we het daarover gaan hebben, is het natuurlijk de grote vraag hoe Van de Ketterij ineens langs de lijn stond namens de Rotterdamse vereni ging. Dat zit zo. ,,Op 6 september floot ik mijn laatste wedstrijd, daarna kreeg ik last van beide achillespezen. Inmid dels heb ik mij weer fit gemeld bij de KNVB, maar kreeg nog geen wedstrijd. Tot ik hoorde dat ze bij Neptunus een grensrechter zochten.'' muur stond, dus ik was benieuwd wat er ging gebeuren. Uiteindelijk werd hij gewaarschuwd, dan moet je het doel punt daarna afkeuren. Als scheidsrech ter kan je er ook voor kiezen om de vrije trap pas te laten nemen als de spe ler uit de muur is, maar hij loste het zo op.'' Vroeg thuis De leidsman uit Goes bracht meteen de bank van Kloetinge op de hoogte. ,,Tegen Marcel (Lourens) heb ik verteld waarom de goal werd afgekeurd, dat het zeker niet om buitenspel ging.'' Van de Ketterij had zijn vrouw beloofd vroeg thuis te zijn, maar dat liep even anders. ,,Toen het opstootje na de wed strijd opnieuw ontstond ben ik bij de scheidsrechter gebleven, vooral om hem te adviseren. Hij heeft het nodige gezien, dat is nu naar de aanklager van de KNVB en zal zeker onderzocht wor den.'' Ondanks het vervelende voorval, kende hij zelf een plezierige middag. ,,Ik heb er echt van genoten, lekker in het zonnetje. Het begon ook weer te kriebelen, hopelijk fluit ik snel een wedstrijd.'' Hij heeft het nodige gezien, dat is nu naar de aanklager van de KNVB Een mooie test voor de ervaren scheidsrechter. ,,Anders was ik een rondje gaan hardlopen, dan kan ik net zo goed gaan vlaggen. Dat is nog explo siever ook.'' De laatste weken was de arbiter druk bezig met zijn herstel. ,,Veel hardlopen of naar de sportschool. Vorige week vlagde ik bij de JO19 van SSV'65, het team van mijn zoon. Dat ging goed.'' Voor de oplettende lezer zit daar een toevallig detail in, want precies op die dag zochten ze bij buurman Goes een scheidsrechter om het duel met Excel- sior'31 af te kunnen maken. Dat deed de inderhaast opgetrommelde Jo-Annes de Bat, terwijl Van de Ketterij dus in de buurt was. ,,Ik had eigenlijk verwacht dat ze mij zouden bellen, maar blijk baar heeft niemand mij gezien. Mooi dat ze het zo hebben opgelost.'' Dit weekend mocht hij dus wel in ac tie komen en dat was hard werken, ver telt hij. ,,De shirts van Neptunus en Kloetinge leken veel op elkaar, allebei verticaal gestreept. Gelukkig kende ik de Zeeuwse spelers natuurlijk, dat maakte het wat makkelijker.'' Zijn aanwezigheid zorgde zoals ge zegd voor wat verbazing. ,,Wat doe jij hier, je komt toch niet fluiten?'' Dat had overigens zomaar gekund. ,,Vlak voor het weekend is er gewisseld van scheidsrechter, dat had ik ook zomaar kunnen zijn. Deze scheids kwam terug van een blessure, als het nodig was kon ik het overnemen.'' Benieuwd Dat gebeurde niet, maar saai werd het voor Van de Ketterij allerminst. Hij re construeert de afgekeurde goal van Re- guillo Vandepitte in blessuretijd uit een vrije trap nog maar eens. ,,Ik zag meteen dat Jarreau (Manuhuwa) in de HOEK Istvan Bakx en Niels Slager nemen de trainingen deze week voor hun rekening bij der dedivisionist Hoek. Istvan Bakx leidde de training gis terenavond, Niels Slager is bij de dinsdag- en donderdag training in charge. Behalve speler van Hoek is Bakx ook jeugdtrainer bij JVOZ; de oud prof heeft de JO17 onder zijn hoede. Slager is hoofd jeugdoplei ding bij JVOZ. Als er zaterdag voor het duel bij Staphorst nog geen nieuwe trainer is gevonden, zal Hoeks technische man Jacky Lam bert op de bank plaatsnemen. De eerste gesprekken om de trainersvacature op te vullen zijn gevoerd, aldus Lambert. ,,Deze week gaan we daarmee verder. Misschien dat er zaterdag al ie mand staat, maar we zullen niks hals-over-kop beslissen. We zoe ken een trainer voor de langere termijn.'' De club kreeg een kleine twin tig sollicitaties binnen nadat Lie ven Gevaert een week geleden zijn vertrek aankondigde. Deze Belgi sche trainer debuteerde afgelopen zaterdag al bij zijn nieuwe club Dikkelvenne. Hij deed dat met een 3-0-overwinning bij Oudenaarde op het vierde niveau in België. dinsdag 26 oktober 2021 GO 1-6 1-6 Lesley Patti- nama-Kerk- hove uit Zierik- zee is in de eerste ronde van het WTA- toernooi in Cluj-Napoca uitgeschakeld. Ze verloor in een uur van Angelina Kali- nina: 1-6 1-6. 3 Giovanni Siere veld is ook vol gend seizoen als hoofdtrai ner verbonden aan voetbalver eniging Luctor Heinkenszand. Hij is aan zijn derde seizoen bezig bij de club. Luctor Heinkenszand staat derde in de derde klasse. Van de Ketterij stond eerste rang bij tumultueus slot Het leverde zaterdagmiddag de no dige verbaasde blikken op, toen Ha rold van de Ketterij arriveerde op het Wesselopark. Niet als scheids rechter, maar als grensrechter van tegenstander Neptunus-Schie- broek. Het werd uiteindelijk een hectisch middagje in Kloetinge. Daniel Wissel Kloetinge Harold van de Ketterij zet de muur van Duno op afstand in een duel vorig seizoen met de amateurs van Feyen oord. Zaterdag was hij assistent bij het duel van Kloetinge dat uit de hand liep (onder). foto carla vos/rolf bosboom 5 In de vijfde PZC Voetbal Pod cast is Dennis de Nooijer te gast. Hij laat samen met presentator Ju- riën Dam en PZC-journalist Rudy Boogert zijn licht schij nen over het Zeeuwse voet bal. Luister op www.pzc.nl. -Harold van de Ketterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42