BSO paar dagen dicht door corona VVD en SGP: 'Open bunkers voor publiek' 6 Per vergissing is leiding van de buren doorgezaagd in Dauwendaele ,,We willen binnenkort openen en merkten dat de gastoevoer onvol doende was. Om die reden moest er een grotere komen. Door een stomme fout hebben we de ver keerde buis, twintig centimeter naast de onze, onklaar gemaakt." Direct nadat Erik Overbeke ont dekte dat er gas ontsnapte, belde hij het alarmnummer 112 en alar meerde hij ook de andere winke liers van het Middelburgse winkel centrum dat ze per direct hun zaak Door een stomme fout hebben we de verkeerde buis onklaar gemaakt moesten ontruimen. Dat gebeurde op een rustige manier, aldus Peter de Looff die op het moment aan het winkelen was in de Jumbo. ,,Er werd geroepen dat we het winkel centrum moesten verlaten. Dat hebben we daarop ook gedaan." 'Catering in gevaar' Gaetano di Colandrea was op het moment van ontruiming in zijn restaurant Mamma Mia bezig met het klaarmaken van een catering maaltijd voor dertig personen. Hij hoorde pas van de ontruiming toen hij mensen gehaast het centrum zag verlaten. Aanvankelijk dacht hij dat het niet meer zou lukken de ca- teringklus tot een goed einde te brengen. Toen de brandweer rond ,,Dit is de eerste keer sinds de zomer dat we weer te maken hebben met meer besmettingen, waardoor een groep in quarantaine moet", zegt Dick Schmelzer. Hij is regiomana ger bij Kinderopvang Walcheren (KOW) ,,We waren het een beetje ontwend, dus dit is weer even wen nen voor iedereen. Zeker geen re den tot paniek, maar wel lastig voor de ouders die nu iets anders moeten verzinnen." ,,Het gaat om vijftien kinderen op maandag en tien tot vijftien op dinsdag die niet naar de opvang kunnen. Omdat wij de groepen van 4 tot 7 jaar en 7 tot en met 12 jaar deze week samenge voegd hebben vanwege de herfstva kantie, sluiten we tot woensdag. De kinderen kunnen dinsdag door de GGD getest worden en als dat goed is, mogen ze woensdag weer naar de opvang." We waren het ontwend, dus dit is weer even wennen voor iedereen De GGD heeft een speciaal scho lenteam. Dat geeft advies als er be smettingen zijn op scholen of kin deropvang. Kinderen die in dezelfde groep zitten als een besmet kind of medewerker hoeven niet meer in quarantaine, maar als er meerdere besmettingen zijn, kan de GGD dat wel voor de hele groep adviseren. Zoals bij de Kinderkeet. Schmelzer: ,,Uit bron- en contact- onderzoek is gebleken dat de kinde ren vorige week donderdag voor het laatst in contact zijn geweest met el kaar. Na vijf dagen quarantaine kunnen ze getest worden. Dat is dus dinsdag. Anders moeten ze tien da gen in quarantaine blijven. Geluk kig hoeft niet meer het hele gezin in isolatie. Maar de kinderen moeten wel thuisblijven, dus niet naar opa en oma of vriendjes." Vlissingen moet zich inspannen voor het toegankelijk maken van bunkers op haar grondgebied. Het 'modern, historisch erfgoed' kan een schare toeristen naar Vlissin- gen lokken, verwachten VVD en SGP. Vlissingen heeft bunkers die zo wel deel uitmaakten van de Atlan- tikwall als het Landfront. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden de bunkers in en om Vlissingen steeds belangrijker in de West- Europese verdedigingslinie. De stad was strategisch van belang vanwege de havens, een marine- basis, een vliegveld, scheepswerf De Schelde en de ligging aan de monding van de Westerschelde. De vier raadsleden van VVD en SGP roepen burgemeester en wet houders op om samen met de Walcherse Archeologische Dienst (WAD) en de Stichting Bunker- behoud zo veel mogelijk 'over blijfselen van Vlissingen Atlanti- kwallstad en het Landfont' open te stellen. Het is mooi dat B en W na het verlies van twee gesloopte bunkers bekijkt of een comman dobunker naast toekomstig hotel Britannia weer toegankelijk te maken is. Maar daarbij moet het niet blijven, vinden de twee par tijen. 15.30 uur het winkelcentrum weer vrij gaf, ging hij direct aan de slag om de verloren tijd in te halen. De politie zette na de melding in een wijde cirkel rondom het win kelcentrum de straten af zodat er geen verkeer langs kon rijden. Al leen medewerkers van DNWG mochten met hun wagens het afge sloten parkeerterrein op om de gasleiding te herstellen. 7 klanten niet geknipt Patricia Jansen van Haarstudio Dauwendaele hoorde van een paar kinderen dat er ontruimd moest worden. ,,We keken wat lacherig naar elkaar. Maar toen de man van Happy Wings het vervolgens be vestigde zijn we maar snel naar buiten gegaan." Door de ontrui ming kon ze zeven klanten niet knippen. Martina Witzier van de Bloe- menhoek sloot ook haar zaak nadat ze gewaarschuwd werd door Over beke. ,,Want wat moet je anders." Volgens haar ging alles heel snel. Ze vond het wel opvallend dat bui ten iemand een sigaret opstak en dat niemand daar wat van zei. ,,Ook de aanwezige politie niet." Samen met haar collega ging ze maar bij de overburen, Hof Mondriaan, koffie drinken. ,,Want onze jassen lagen Pauw rende naar buiten zonder jas. nog in de winkel." Ook W. Ying ,,De politie waarschuwde ons en van Chinees restaurant De Nieuwe we zijn direct vertrokken." dinsdag 26 oktober 2021 Winkels ontruimd na gaslek Winkelcentrum Dauwendaele is gisteren urenlang ontruimd we gens een gaslek. Dat ontstond om 13.10 uur toen een medewer ker van Happy Wings de ver keerde gasleiding doorzaagde. Hij wilde die vervangen en zaagde per vergissing de leiding van de buren door, aldus eige naar Erik Overbeke. Emile Calon Middelburg -Erik Overbeke, Happy Wings Buitenschoolse opvang de Kin derkeet in Middelburg is twee dagen dicht door coronabe smettingen bij kinderen. Dus geen herfstspelletjes met vriendjes en vriendinnetjes op de BSO, maar thuis op de bank. Annemarie Zevenbergen Middelburg -Dick Schmelzer, KOW René Hoonhorst Vlissingen •■Bfffêsjje egaaeeat Het winkelcentrum is afgezet door de politie tot de brandweer het sein veilig geeft. fotos emile calon A Winkelcen trum Dauwen- daele in Mid delburg werd gisteren ont ruimd van wege een gas lek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38