H 25 Oranje bij loting EK groepshoofd Pattinama na twee sets klaar Recordbedrag schoenen Jordan INTERVIEW VAN RIESSEN AL TERUG NA VAL IN TOKIO, MAAR WEL WAT VOORZICHTIG haald. Maar als je dan aan de start staat, wil je toch wel weer meer. Dat zat er helaas niet in.'' Grootste winst is vooral dat ze weer met extreme snelheden in de baan duikt. Met die andere ren- sters op centimeters afstand. ,,Daar zat wel de spanning'', zegt Van Riessen. ,,Ik merk dat ik nét niet hard naar voren kan rijden. Dan wordt het lastig in de keirin. Het was allemaal net te voorzichtig. Dan knallen ze om je heen en beu ken ze je weg. Dat moet ik zelf ook doen, maar dat durf ik nog niet.'' Gek? Nee, niet bepaald. Met zo'n verse val in het brein. ,,Dat mijn eerste wedstrijd na Tokio direct een WK is, voelt best gek. Op zo'n podium wil je meedoen om de plakken. Maar dat is nu gewoon niet realistisch. Dat moet je dan soms even hardop tegen jezelf zeg gen. Ik ben nu vooral blij dat alles goed gegaan is. In de tweede en derde rit kreeg ik al meer vertrou wen. Dat duurt allemaal eventjes en is misschien ook wel logisch. Ik zit al een eind in de goede richting. Ik moet gewoon tevreden zijn.'' Van haar val zelf kan Van Ries sen zich dus weinig meer herinne ren. Opeens lag ze in een Japans ziekenhuis. De beelden zag ze wel. Niet zozeer als therapie, wel om te weten hoe het zat. ,,Het is gewoon pech geweest. Ik kon er zelf niets aan doen. Maar ik ben nu dus wel voorzichtiger. Dat moet ik nog overwinnen. Ik heb superhard getraind, dat wil je dan ook uit betaald krijgen op zo'n groot toer nooi. Maar het is ook logisch dat het nog niet gebeurt.'' Ik zit al een eind in de goede richting. Ik moet gewoon tevreden zijn Na haar val in Tokio vertelde Van Riessen dat haar grote doel om óók een medaille op de Zomerspelen te winnen er niet meer van komt. Nu houdt ze een heel kleine slag om de arm. ,,Ik wil zeker door tot het WK van volgend jaar. Zeker als ik hier nu dan weer ben, voel ik dat ik het wil. Als ik hier wel in top vorm ben, kan ik echt meedoen om de prijzen. Dat wil ik nog een keer laten zien. Daarna ga ik verder kijken. Ik weet dat echt nog niet. Het kan echt twee kanten op.'' Dat WK is nabij Parijs. Juist ja, de plek waar in 2024 de Olympi sche Spelen zijn. Met een heel grote knipoog. ,,Kijken of het daar een beetje bevalt.'' De Olympische Spelen in Tokio eindigden voor Laurine van Riessen (34) met een doffe knal op de wielerbaan in Japan. Ze lag twee weken in een Japans ziekenhuis. Afgelopen zondag reed ze alweer het WK. Een klein wondertje. ,,Ik ben nog te voorzichtig." Ze weet er niets meer van. De doffe dreun op het hout van de wielerbaan in het Japanse Izu. En dat is misschien maar het beste ook. Laurine van Riessen valt op 5 augustus akelig hard tijdens de kwartfinale van de keirin, breekt meerdere ribben en haar sleutel been. Een long is gekneusd. Haar 34ste verjaardag 'viert' ze in een Japans ziekenhuisbed dat ze twee weken na de val pas mag verlaten. Weg olympische droom om een medaille te pakken op zowel de Zomer- als Winterspelen. In Van couver pakte ze als schaatsster in 2010 brons op de 1000 meter. Nu staat ze monter op het mid denterrein van de wielerbaan in Roubaix, waar ze zondag opnieuw de keirin reed. Elfde wordt ze. Maar dat ze, nog geen drie maan den na die vreselijke val, meedoet is al pure winst. Een klein won dertje misschien wel. Van Riessen: ,,Het was een rare dag, heel span nend ook wel. Je hebt vooraf geen idee hoe je ervoor staat. Ik ben trots dat ik de halve finale heb ge- GO DINSDAG 26 OKTOBER 2021 VOETBAL De Leeuwinnen zitten don derdag bij de loting voor het EK van volgend jaar in En geland in pot 1. Dat betekent dat Oranje als titelverdedi ger tot de vier groepshoof- den behoort met het gast land, Duitsland en Frankrijk. Aan het EK doen zestien landen mee. Bij de loting, die donderdag in Manchester om 18.00 uur begint, wor den de deelnemers over vier groepen verdeeld. Neder land veroverde vier jaar ge leden onder toenmalig bondscoach Sarina Wieg man de Europese titel op het EK in eigen land. De Ne derlandse voetbalsters be reikten in 2019 ook de WK-finale, waarin Amerika te sterk bleek. TENNIS Lesley Pattinama-Kerkhove (29, foto) heeft een kans loze nederlaag geleden in de openingsronde van het WTA-toernooi van Cluj- Napoca in Roemenië. De nummer 152 van de wereld pakte slechts twee games tegen de Oekraïense Anhelina Kalinina. Het werd 6-1 6-1 voor de mondiale nummer 59. Het duel duurde slechts 62 minuten. Pattinma-Kerkhove had zich via de kwalificaties verze kerd van deelname. Tijdens het toernooi in Roemenië zijn er geen toeschouwers welkom in verband met de aangescherpte corona- regels. Simona Halep is in eigen land als eerste geplaatst. BASKETBAL De schoenen die de Ameri kaanse basketballer Michael Jordan in 1984 in zijn eerste seizoen in de NBA droeg, hebben bij een veiling een bedrag opgeleverd van 1,47 miljoen dollar. Omgerekend is dat 1,26 miljoen euro. Vol gens veilinghuis Sotheby's zijn de witte Nike Air Ships van Jordan daarmee de duurste sneakers ooit. Jordan (nu 58 jaar) debu teerde in 1984 in de NBA bij Chicago Bulls en leidde de club in de jaren 90 naar zes titels. Sinds Netflix de docu The Last Dance over Jordan heeft uitgezonden, is de marktwaarde van Jor- dan-voorwerpen explosief gestegen. dat durft ze nog niet 'Knallen en beuken', - Laurine van Riessen G Laurien van Riessen op de keirin bij de WK in Roubaix, haar eerste optre den sinds een harde crash bij de Spelen. FOTO ANP Daniël Dwarswaard Roubaix Nog maar drie maanden gele den: Van Riessen in het zieken huis in Japan. foto instagram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25