'Hopen dat we tot einde vechten voor de titel' wèf 22 Kort m Niet over de wereldtitel praten in de Formule 1, daar is de intense strijd tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton veel te close voor. En dat zal het nog vijf races blijven. Wat doet dat met het gemoed van de twee teambazen, nu het seizoen de beslissende fase in gaat? sÊ Blessure voor De Jong Frenkie de Jong (24, links op de foto) staat voorlopig aan de kant bij FC Barcelona. De middenvelder heeft een hamstringbles sure. Het is onduidelijk hoe lang De Jong aan de kant staat. De oud-speler van Ajax werd zondag in de verloren Clasico tegen Real Madrid (1-2) een kwartier voor tijd ge wisseld door trainer Ronald Koeman. Hij kon zich tegen Real Madrid niet onder scheiden en kreeg na afloop nogal wat kritiek op zijn fletse spel. Van de Zandschulp door Botic van de Zandschulp heeft zich verze kerd van een plek in het hoofdtoernooi van het ATP-toernooi van Sint-Petersburg. De 26-jarige Wageninger was in de tweede en laatste kwalificatieronde met 5-7 6-3 6-2 te sterk voor de Rus Jevgeni Donskoj. De Nederlander is de laatste tijd in vorm en staat op de gisteren gepubliceerde wereld- rangljist 69ste. NEC speelt zonder publiek NEC speelt de komende twee thuiswed strijden zonder publiek in De Goffert. De Nijmeegse club is er definitief niet in ge slaagd om een ander stadion te vinden waar ze tijdelijk terechtkunnen. Aanvan kelijk ging NEC op zoek naar een andere locatie voor de thuiswedstrijden, nadat bij de derby tegen Vitesse een deel van het uitvak in De Goffert (foto) was ingestort. Flitsen Quote van de dag Haar moet vetrekken Ten Cate is weg uit VAE Alles gewonnen, jaar na jaar na jaar. Interne brandjes geblust van miskende cou reurs die zich in de rol van tweede viool gedrukt voelden. Zelfs een kersverse wereldkampioen zien afzwaaien. Maar zo lang op de hie len worden gezeten door de con currentie, dat maakte Toto Wolff nog niet mee bij Mercedes. Maar je hoort 'm nooit vloeken, die ge wiekste, kalme Oostenrijker. Zelden venijnig uit de hoek komen. Wolff verstaat de kunst van het woord. Verliezen doet hij groots voor de camera, hooguit dat hij uit frustratie voor de vorm eens met een vuistje op tafel slaat als een camera toekijkt. Maar knetteren? Intern misschien, in de fabriek in Brackley. En het is maar de vraag of dat gebeurt na het nipte verlies in Texas, want zo veel ging er niet fout. ,,Hadden we kunnen win nen? Ik denk dat het gekund had, ja'', analyseerde Wolff, totaal niet uit het veld geslagen door de tweede plaats. ,,We hebben meer maals geleid, hadden een prima tempo op de harde banden. Ik denk zelfs het beste tempo, waar Red Bull Racing dan weer de rap ste was op de mediums. En Lewis reed gewoon briljant.'' Maar Verstappen won, mede 'Het is aan ons om te leveren. Fans verdienen beter, de tijd is gekomen' Tekst Arjan Schouten MERCEDES Lewis Hamilton 275,5 punten FORMULE 1 dankzij strategisch meesterwerk aan de pitmuur, met twee vroege stops. En lef. ,,Zo'n vroege stop durfden wij niet aan'', gafWolff maar gewoon eerlijk toe. Dan be stond immers de vrees dat Hamil ton het slot niet zou halen. ,,Moedig, gedurfd en heel knap dat Red Bull het wel deed. Ik kan ze daar alleen maar voor complimen teren.'' Twee, of misschien zelfs maar één ronde extra en Wolff had Ha milton wél zien winnen in Ame rika. „Dus waar verloren we? Wat ging mis? Wat hebben we zelf verkeerd ingeschat? En ook: wat ging wel goed?" Met die vragen gaat Wolff aan de gang. Niet als een ver slagen teambaas, eerder strijdvaardig. „Ik ge loof in de kracht van discussie, daar kun je als team sterker van worden", aldus de Oostenrij ker, die het onzin vindt om in de rol van un derdog te kruipen met 'Red Bull-races' in Mexico en Brazilië op komst. ,,Ik herken dit seizoen nog geen pa tronen die me vertellen dat wij géén kans maken op bepaalde cir cuits. Dus moeten we blijven pu shen, pushen en pushen. En ho pen dat we zo tot aan de laatste race kunnen blijven vechten voor de titel.'' De honger bij de concurrent mag misschien groter zijn na jaren zonder prijs, Wolff gelooft in de veerkracht en ervaring van zijn succesmachine. „Ik denk dat we voorzichtig moeten zijn dat we niet te lang blijven hangen in euforische of de pressieve gevoelens. Wat belangrijk is, is dat we vooruit blijven gaan. Hoe exploiteren we die auto? Hoe blijven we daarmee prestaties leve- S ren? Alleen dat maakt het ver schil tussen winnen en ver liezen.'' DINSDAG 26 OKTOBER 2021 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL Interim-bondscoach Monique Tijsterman heeft 34 speelsters opgenomen in de voor lopige selectie voor het WK handbal in de cember. Onder hen Estavana Polman, hoewel ze al langere tijd geblesseerd is. Stefanos Tsitsipas komt volgend jaar februari naar het ABN AMRO World Tennis Tournament. Na Daniil Medvedev, nummer 2 van de wereld, is Tsitsipas de tweede speler uit de top drie die naar Rotterdam komt. VOETBAL De Belgische voetbalclub Racing Genk heeft Dennis Haar, assistent van trainer John van den Brom, gisteren ontsla gen. De beker winnaar verloor zondag tegen AA Gent (0-3) voor de vijfde keer op rij en voor de zesde keer in zeven wedstrijden. Het vertrek van Haar is opvallend, aangezien Van den Brom wel mag aanblijven. Normaal wordt de hoofdtrainer ontslagen. VOETBAL Trainer Henk ten Cate (66, foto) is vertrokken bij Al- Wahda uit de Verenigde Arabi sche Emiraten. Het contract is volgens de club uit Abu Dhabi 'met wederzijds goedvinden' ont bonden. Ten Cate keerde in maart van dit jaar terug bij Al- Wahda, waar hij tussen 2018 en 2019 ook trainer was. Al-Wahda, dat zesde staat, boekte afgelo pen weekend nog een 4-1-overwinning. - Cristiano Ronaldo na 5-0 verlies van United tegen Liverpool WK-STAND (na 17 van de 22 races) Coureurs 1. Verstappen 287,5 Constructeurs 1. Mercedes 460,5 2. Hamilton 275,5 2. Red Bull 437,5 3. Bottas 185 3. McLaren 254 4. Pérez 150 4. Ferrari 250,5 5. Norris 149 5. Alpine 104 6. Leclerc 128 6. AlphaTauri 94 7. Sainz jr. 122,5 7. Aston Martin 62 8. Ricciardo 105 8. Williams 23 9. Gasly 74 9. Alfa Romeo 7 10. Alonso 58 10. Haas Resterend programma 7 november GP van Mexico 14 november GP van Brazilië 21 november GP van Qatar 5 december GP van Saoedi-Arabië 12 december GP van Abu Dhabi G Mercedes- teambaas Wolff komt zelden venij nig uit de hoek. FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22