'Ik doe na zeventig jaar nog steeds wat zij zegt' 4 Vestrock Downtown gaat over twee weken los op de schapewei in Hulst Eindelijk, eindelijk kan het weer. Na twee gecancelde festivals (vorig jaar en dit jaar) wordt Hulst op 5 en 6 november dan toch echt weer ge trakteerd op een weekend vol gi- taargeweld, beukende beats én ook een portie smartlappen. Natuurlijk, er zijn nog altijd beperkingen en de oplopende besmettingscijfers ba ren toch weer een beetje zorgen. Maar festivalvoorzitter Gino Baart en alle andere mensen van Vestrock gaan van het beste uit. Een weg te rug is ook helemaal geen optie meer; het geraamte van de eerste festivaltent staat sinds een paar da gen en volgende week wordt ook podium nummer twee uit de grond gestampt. Voor wie al eens op de Zwarte Cross of Eurosonic is geweest zal dat podium bekend voorkomen. Deze 'Amerikaanse schuur' stond eerder al op deze festivals. ,,De grote tent die nu al te zien is, is gebouwd voor Lowlands. Door corona heeft- ie daar nog nooit dienst gedaan. Hij wordt hier voor het eerst gebruikt'', vertelt Baart. Het zou handig zijn wanneer je je op het festivalterrein kunt laten testen Hier is de schapenwei, schuin te genover het tuincentrum. Eigenlijk zou Vestrock Downtown op de Grote Markt plaatsvinden, maar eind september werd besloten toch net buiten het vestingstadj e de ten ten op te trekken. Enerzijds omdat er nu meer publiek kan komen, maar ook omdat Hulst op dit mo ment zowat een onneembare veste is. ,,Er zijn nogal wat straten opge broken. In overleg met de politie en gemeente Hulst zijn we uitgewe ken, omdat in het centrum de cala miteitenroute niet was te garande ren'', zegt Baart. Buitenvest Een festival op het 'eigen' ver trouwde terrein op het eiland in de Buitenvest was volgens Baart geen optie. ,,Daar moeten we alles vanaf nul opbouwen. Op deze plek kun nen we gebruikmaken van de riole ring en is er stroom beschikbaar tij dens het opbouwwerk. Dat is han dig, want we hebben nog maar vijf weken geleden besloten dat we het festival zouden laten doorgaan. In de zomer keren we absoluut weer terug naar onze stek in de Buiten vest. Maar wie weet smaakt een herfsteditie op dit terrein ook wel naar meer.'' Op de schapenwei zouden 6250 mensen per dag terecht kunnen, maar de coronamaatregelen bepa len dat slechts 75 procent van de ca- paciteit mag worden benut. Op beide dagen is er daarom ruimte voor vijfduizend mensen. Die moe ten allemaal zijn gevaccineerd of negatief zijn getest op covid. Dat is nog wel een 'dingetje', vindt Baart. ,,We zijn er over bezig om bij het festivalterrein een testlocatie in te richten. Of dat lukt, hangt nog af van de kosten. Maar voor onze jonge bezoekers zou het een uit komst zijn om het hier mogelijk te maken. Om je te laten testen, moet je nu naar Terneuzen.'' Corona, corona, coronaOok Vestrock heeft er dus nog steeds in tensief mee te dealen. Maar straks, als iedereen eenmaal binnen is, ho pen Baart en consorten dat ieder een die ellende even achter zich kan laten. Chef's Special Voor de eerste editie van Vestrock Downtown op 5 en 6 november zijn voor beide dagen nu zo'n 3000 kaarten verkocht. Tickets zijn ver krijgbaar op vestrock.nl. Op het fes tival staan onder meer Chefs Spe cial, De Staat, Kriss Kross Amster dam, Joe Buck, Donnie, Maan, So phie Straat, Frans Duijts en Stereo Mc's. Kijk voor het volledige pro gramma op de site van Vestrock. ,,Ze was zo mooi en zo vrolijk", ver telt Anton. Maar... Paula was een stadse met hoge hakken en Anton kwam van een klein dorp. Toch was er gelijk een klik. Ze kregen verkering en vier jaar later werd er getrouwd. ,,Thuis bij Paula'', vertelt Anton. ,,Dat ging toen nog zo, feesten bij de bruid thuis." Het jonge paar begon in Zand berg een graanhandel, fokte var kens en ook nertsen. In 1963 open den de twee een kledingzaak in Sluis. ,,Veel te rustig voor mij", aldus Anton. ,,Die stad was wel al bekend bij de zuiderburen, maar die kwa men alleen in het weekend, door deweeks was het stil." Boekhandel In 1983 gooiden ze het roer hele maal om en openden een boekhan del in Oostburg. ,,Die hebben we per 1 januari 1991 verkocht. Toen was er eindelijk tijd om te reizen. We hebben Indonesië, China en Rusland bezocht en trok- ken met de caravan door Europa. Heel ons huishouden ging in de ca ravan. Gelukkig moesten we nooit over een weegbrug", lacht Anton. ,,Van de herinneringen en vele foto's genieten we nu nog steeds. Met 85 jaar reed ik nog met de cara van door Londen. Paula was dan kaartlezer." Prachtig leven Het echtpaar heeft een dochter, twee kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. Samen met de fami lie en de bewoners van woonzorg centrum Rozenoord in Sluis, waar ze nu verblijven, vierden ze hun platina huwelijk. ,,We hadden een prachtig leven", aldus Anton. ,,En, ik doe nog steeds wat zij zegt!", lacht hij. maandag 25 oktober 2021 Zelfs de opbouw is een feestje Gino Baart van Vestrock kan haast niet wachten tot het zover is. ,,Wie weet smaakt een herfsteditie op dit terrein naar meer.'' foto anne hana Wie vanaf Absdale Hulst binnen rijdt, kan het niet ontgaan. De opbouw van de herfsteditie van Vestrock is in volle gang. Over twee weken gaat het los op de schapenwei, het terrein naast de brandweerkazerne. Maar het in de weer zijn op een festivalter rein, dat voelt bij alle vrijwilligers nu al fantastisch. Raymond de Frel Hulst -Gino Baart, festivalvoorzitter Zeventig jaar getrouwd en nog steeds zo verliefd als op de eer ste dag. Paula van Driessche (95) uit Hulst en Anton van de Walle (94) van Zandberg leer den elkaar op het kantoor van een oom van Paula kennen. ,,Ik zag haar en dacht gelijk 'dat is iets voor mij'.'' Wilma Valk Hulst Paula en Anton van de Walle vieren hun platina huwelijk met mu ziek en vrienden in Rozenoord in Sluis. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53